آیا جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2 حضور خواهد داشت؟

ستاره فیلم Eternals نظر خود را به اشتراک می‌گذارد

جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2

در میان اخباری مبنی بر ادامه کار دنیای The Batman مت ریوز (Mat Reeves) در کنار دنیای دی سی‌ (DCU) به رهبری جیمز گان (James Gunn)، اطلاعاتی درباره احتمال بازگشت جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2 منتشر شده است.

بری کیوگن (Barry Keoghan) بازیگر نفش جوکر (Joker) در فیلم تحسین‌شده The Batman به تازگی راجع به احتمال حضور خود در فیلم The Batman 2 که هم اکنون در دست ساخت قرار دارد، صحبت کرده است. البته این اولین باری نیست که این بازیگر به سوالات مربوط به بازگشتش پاسخ می‌دهد، به خصوص که جوکر او در فیلم به سختی دیده شد و حتی نام از عوامل این اثر حذف شد. همین باعث تا آینده شخصیت او در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

این واقعیت که دنیای The Batman مت ریوز نه تنها بدون مشکلی در کنار دنیای دی سی به کار خود ادامه می‌دهد و خطری آن را تهدید نمی‌کند، بلکه حتی با دنباله‌ها و اسپین‌آف‌ها در حال گسترش است، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2 و حتی دنباله‌های آن حضور پیدا خواهد کرد یا خیر.

اکنون بازیگر این نقش که سابقه حضور در فیلم Eternals دنیای سینمایی مارول (MCU) را نیز داشته است، نظر خود را در این رابطه به اشتراک گذاشته است.

بازگشت جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2؟

وقتی جاش هوروویتز (Josh Horowitz) در برنامه Happy Sad Confused از بری کیوگن پرسید که آیا شانس دیگری برای بازی در نقش جوکر در دنباله فیلم The Batman یا فراتر از آن خواهد داشت، این بازیگر اعتراف کرد که دوست دارد یک فرصت دیگر داشته باشد. او در این رابطه گفت:

واضحه که من دوست دارم یک شانس دیگه داشته باشم. من کارهای زیادی روی اون انجام دادم. اگر صرفتی پیش بیاد، می‌دونید، اون‌ها تماس می‌گیرن و من باید به اون احترام بگذارم.

وقتی از او پرسیده شد که اگر او کسی بود که تماس را برقرار می‌کرد، چه می‌کرد که این بازیگر نه تنها با قطعا پاسخ داد، بلکه گفت در ایفای نقش بعدی خود دوست چند چیز دیگر را هم به این شخصیت بیاورد. او در اینباره گفت:

قطعا. قطعا. قطعا، چون من چند چیز دیگه دارم که دوست دارم بیارمشون. در واقع، من یک دفترچه کوچک دارم که قبلا توش چیزای زیادی نوشتم و بنابراین بله، می‌خوام به مردم نشون بدم اون چیه.

بری کیوگن همچنین به علاقه خود به مجموعه کتاب‌های کمیک The Killing Joke نیز اعتراف کرد و حتی برنامه‌هایی برای چاپ نسخه‌ای از آن را برای خود دارد. او گفت:

آره، Killing Joke به اندازه کافی جالب است که نامزدم یک چاپگر دوست‌داشتنی برام تهیه کرد که می‌خوام یک کپی از اون رو برای خودم بگیرم. پس بله، بیاید ببینیم چه اتفاقی می‌افته.

در نهایت وقتی جاش هوروویتز پتانسیل حضور جوکر بری کیوگن در فیلم The Batman 2 و حتی اسپین‌آف Arkham Asylum در کنار بتمن با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و پنگوئن (Penguin) با بازی کالین فارل (Colin Farrell) مطرح کرد، بری کیوگن گفت:

آره،‌ امیدوارم! دیگه بیشتر از این نمی‌گم...

آیا جوکر بری کیوگن نظر مت ریوز را تغییر داد؟

پس از اولین نمایش فیلم The Batman در سالن‌های سینما، مت ریوز جوکر بری کیوگن را یک جوکر پیش از جوکر شدن توصیف کرد و ادعا کرد که فقط به خاطر بازی پل دانو (Paul Dano) در نقش ریدلر (The Riddler)، این شخصیت در فیلم حضور داشته است.

با این حال، برخی از طرفداران به این فکر کرده‌اند که آیا ممکن است در آینده درگیری او با بتمن رابرت پتینسون در کار باشد؟ از آن جایی که ساخته مت ریوز روی روزهای ابتدایی شروع به کار بتمن متمرکز بود و همچنین تعداد زیادی جوکر مختلف در آثار متفاوت سینمایی وجود داشتند، منطقی بود که این کارگردان از معروف‌ترین دشمن شوالیه تاریکی در فیلم خود دوری کند.

با این حال، در ماه‌های پس از اکران فیلم The Batman، صحنه‌ای حذف‌شده از نسخه نهایی این اثر در اینترنت منتشر شد که در آن شاهد حضور جوکر بری کیوگن بودیم و میلیون‌ها نفر از این ویدئو بازدید کردند و در نتیجه این جوکر طرفداران نسبتا زیادی پیدا کرد و عده زیادی خواستار حضور او در قسمت‌های بعدی مجموعه The Batman شدند.

با توجه به این و همچنین فرصت‌های بسیار زیادی که برای حضور جوکر وجود دارند، اکنون سوال این نیست که آیا باز هم بری کیوگن نقش جوکر را ایفا می‌کند یا نه، بلکه سوال این است که این اتفاق در نهایت چه زمانی می‌افتد. این که این بازیگر دفترچه ایده‌های خود را نگه داشته و حتی کتاب‌های The Killing Joke را نیز برای خود چاپ می‌کند هم حکایت از این موضوع دارند.

با وجود این که بری کیوگن مراقب بود که فقط امید و خوش‌بینی خود را با دیگران در میان بگذارد، اما آیا آن حرف او که می‌گوید «دیگه بیشتر از این نمی‌گم…» نمی‌توان به این معنی باشد که او هم اکنون حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد، اما در حال حاضر اجازه صحبت درباره آینده را ندارد؟ امیدواریم طرفداران به‌زودی اخبار و اطلاعات بیشتری را در این رابطه دریافت کنند.

در کنار دنیای The Batman مت ریوز، به نظر می‌رسد که بن افلک (Ben Affleck) نیز پس از فیلم The Flash قرار نیست نقش بتمن را ایفا کند و به‌زودی شاهد معرفی یک ریبوت دیگر برای این مجموعه و شخصیت در دنیای دی سی با یک بازیگر جدید خواهیم بود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا