1%
  • 0/10

صحنه حذف شده جوکر در فیلم The Batman + زیرنویس فارسی

جوکری کاملا متفاوت!

صحنه حذف شده جوکر در فیلم The Batman + زیرنویس فارسی ۲ ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ سینما (زیرنویس فارسی) کپی لینک

اخیرا یک ویدیو ۵ دقیقه‌ای از حضور جوکر در فیلم The Batman – بتمن منتشر شده که ظاهرا از اثر نهایی حذف شده است، در حالی که دلیل دقیق آن هنوز مشخص نیست.

دنیای سینمایی دی سی (DC) در مقابل رقیب مارولی خود خیلی از نظر ارائه ایده‌های جدید، طی دهه گذشته عقب ماند و همین موضوع باعث شد تا بسیاری از طرفداران این جهان کمیک بوکی دل خوشی از سینمای آن نداشته باشند. با این وجود، چند سال پیش اعلام شد که یک فیلم جدید و فوق‌العاده خاص از شخصیت بتمن (Batman) ساخته خواهد شد که دوران متفاوتی را شروع خواهد کرد. مت ریوز (Matt Reeves) به عنوان کارگردان این اثر انتخاب شد و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به مقام شوالیه تاریکی رسید. همچنین سازندگان اعلام کردند که این فیلم در یک دنیای کاملا جداگانه و متفاوت از DCEU است تا از هرج و مرج و بی‌نظمی به بار آمده در آن، به دور باشد.

با حال پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره فیلم فوق‌العاده مورد انتظار The Batman اکران شد و متوجه شدیم که شخصیت منفی حاضر در آن، ریلدر (Riddler) یا همان ادوارد نیگما (Edward Nigma) خواهد بود. این کاراکتر یکی از همان دشمنان قدیمی و همیشگی شخصیت بتمن بوده که معمولا با پازل‌ها و معماهای عجیب و غریب، شوالیه تاریکی را درگیر مسائل مختلف می‌کند. اما جدای از این کاراکتر، جهان بتمن و شهر گاتهام همیشه پر از شخصیت‌های منفی و آنتی‌هیروهایی بوده که مرد خفاشی را دشمن اصلی خود می‌دانند و یکی از مهم‌ترین آن‌ها، جوکر (Joker) است. به همین دلیل نیز از مدت‌ها پیش از اکران، افراد بسیاری منتظر بودند تا ببینند که آیا بالاخره یک جوکر متفاوت را در فیلم The Batman می‌بینند یا که نه؛ موردی که حال با یک صحنه منتشر شده ۵ دقیقه‌ای، جواب آن بهتر داده می‌شود.

جزئیات صحنه جوکر در فیلم The Batman

پیش از آنکه فیلم The Batman اکران شود، اعلام شده بود که بری کیوگن (Barry Keoghan) هم در این اثر سینمایی ایفای نقش خواهد کرد. با این وجود، هرگز رسما اعلام نشد که او چه نقشی دارد و در شهر گاتهام، کدام کاراکتر را بازی می‌کند. پیش‌تر شایعه شده بود که کیوگن به عنوان پلیسی به نام استنلی مارکل (Stanley Markel) در فیلم ظاهر می‌شود، اما پس از تماشای فیلم، متوجه شدیم که او، جوکر جدید در سینمای دی سی است!

به هر حال داستان بتمن همیشه نیاز به یک جوکر دارد و او یک بخش جدای‌ناپذیر از روایت‌های ابرشرورانه شهر گاتهان خواهد بود. با این وجود، نسخه جوکری که کیوگن نقش آن را بازی می‌کند، فوق‌العاده عجیب و متفاوت است. طوری که در کلیپ منتشر شده می‌توانید ببینید که او کاملا از نظر ظاهری نابود شده و از طرفی شخصیت روانی دارد. جوکر در زندان آرکام (Arkham) نگه داشته شده، در حالی که بتمن برای بازجویی به سراغ او می‌رود تا اطلاعات تازه‌ای از ریدلر و نقشه‌های او را به دست آورد؛ در حالی که جوکر، به جای دادن جواب مستقیم او را به بازی گرفته و دست می‌اندازد!

سالگرد؟! جوکر چه چیزهایی درباره بتمن می‌داند؟

چنان که پیداست، در این کلیپ نشان داده می‌شود که جوکر همان ابتدای کار به بتمن می‌گوید که سالگردش است! اما چه سالگردی؟ ظاهرا یک سال پیش بتمن یکبار دیگر هم به سراغ جوکر رفته بود و حال پس از گذشت حدود ۱۲ ماه، او دوباره بازگشته تا اطلاعات جدیدی از او دریافت کند. سپس بتمن مستنداتی که هنگام گشتن دنبال معماهای ریدلر جمع کرده بود را برای جوکر می‌فرستد تا نظر او را درباره آخرین قتل‌های ادوارد نیگما بداند.

ظاهر جوکر در این صحنه کمی بیشتر مشخص است و می‌توانید کله او که ظاهرا آتش گرفته و آسیب دیده را بهتر مشاهده کنید. در کل این جوکر انگار از جنگ برگشته و سال‌های گذشته اتفاقاتی برای او افتاده که به این حال و روز افتاده است. جوکر اظهار می‌کند که ظاهرا ریدلر خیلی در کارش ریزبین و با دقت است، در حالی که خشونت بالایی در انجام کارهایش دارد. سپس او رو به بروس وین می‌گوید که می‌داند این فرد کیست و در واقع یک آدم ناشناخته است که به دنبال هدفی کاملا شخصی بوده و حتی خیلی از جهاتی به خود بتمن شباهت دارد!

او می‌گوید که همه این مردم به او نیاز دارند و از جهاتی به او بد کرده‌اند. بدین ترتیب، مشخص می‌شود که ریدلر ظاهرا سراغ کشتن افرادی خاص می‌رود که در حقیقت انسان‌های فاسد و بیخودی هستند و حقشان کشته شدن است. اما راهی که او برای این کار انتخاب کرده، باعث شده تا به یک قاتل سریالی تبدیل شود. سپس بتمن می‌پرسد که چرا ریدلر برای او رد به جای می‌گذارد، در حالی که جوکر در صحنه حذف شده فیلم The Batman جواب می‌دهد که شاید او از تو کینه‌ای به دل دارد، یا اینکه هدف اصلی او کشتن خود بتمن است.

به هر حال بتمن اظهار می‌کند که دیگر حرف‌های جوکر و مسخره کردن‌های او دارد وقتش را تلف می‌کند، و به همین دلیل می‌رود. اما درست پیش از آنکه بتمن از در خارج شود، جوکر نظر نهایی خود درباره این موضوع را اینطور بیان می‌کند که انگار خود بتمن هم هنوز مطمئن نیست که آیا واقعا ریدلر کار اشتباهی را انجام می‌دهد یا که نه. ریدلر افراد فاسد را از بین می‌برد، و این کار برخلاف ایده درستکاری نیست؛ اما روشی که او برای انجام کارش انتخاب کرده، اصلا درست نبوده و تبدیل شدن به یک قاتل سریالی جواب نخواهد بود! در واقع جوکر در این صحنه ثابت می‌کند که بروس وین دقیقا از چه چیزی می‌ترسد، با اینکه همچنان دستگیر کردن ریدلر الویت ۱ او خواهد بود.

این نمایش جدید بین جوکر با بازی بری کیوگن و بتمن با بازی رابرت پتینسون در فیلم The Batman نشان می‌دهد که پتانسیل‌ها برای پیشرفت این بخش از آثار سینمایی دی سی تا چه حد بالا هستند. مت ریوز اعلام کرده که طراحی چهره و شخصیت جوکر را از کمیک سال ۱۹۲۸ به نام The Man Who Laughs الهام گرفته، و بخش‌های دیگری مانند یک دلیل بیولوژیکی برای خند‌ه‌های او را در نظر گرفته است. در هر صورت، ظاهر بتمن در این فیلم، واقعا ترسناک در نظر گرفته شده تا هر بیننده و طرفدارای پس از دیدن این کلیپ، شدیدا متتظر تقابل بعدی بین این کاراکتر و بتمن، در جهان متفاوتی باشند که دی سی ایجاد کرده است. با این وجود، در نظر داشته باشید که فیلم The Batman روایتگر سال دوم فعالیت شوالیه تاریکی است و ظاهرا او در سال اول، موفق شده تا جوکر را دستگیر و به زندان آرکام تحویل دهد.

بری کیوگن نیز خود درباره گرفتن این نقش ابراز خوشحالی کرده و آن را یک تجربه هیجان‌انگیز می‌داند. به گفته او، بازی در نقش جوکر پس از استوره‌هایی که همین کاراکتر را به جهان سینما آورده بودند، برای او یک تجربه تازه و فوق‌العاده بوده و امیدوار است که کاربران از نمایش او راضی بوده باشند.

فیلم The Batman به تازگی اکران شده و نسخه بلوری آن در تاریخ ۲۳ خرداد (13 ژوئن) منتشر خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments