چطور داستان فیلم انتقام جویان 6 به Endgame شباهت خواهد داشت؟

سفر در زمان Vs سفر در جهان

داستان فیلم انتقام جویان 6 به Endgame

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که داستان فیلم انتقام جویان 6Secret Wars قرار است تا در بعضی بخش‌ها، شبیه به Avengers: Endgame باشد.

عملا سه سال تا اکران فیلم Avengers: Secret Wars باقی مانده، اما از همین حالا شایعات و گزارش‌های مختلف درباره این اثر سینمایی، در فضای مجازی توسط کاربران دست به دست می‌شود. داستان این فیلم، به شدت بابت اسمی که روی آن گذاشته شده، توسط کاربران مورد توجه قرار گرفته و از این نظر هم کاربرانی که در سال‌های گذشته، درباره فیلمنامه آثار مختلف دنیای سینمایی مارول جزئیاتی را لو داده بودند، حال نیز مجددا اطلاعاتی را درباره Secret Wars در اختیار طرفداران قرار داده‌اند.

به گفته این افراد، ظاهرا داستان فیلم انتقام جویان 6 از یک نظر بسیار شبیه به Avengers: Endgame است؛ اثری که به حماسه ابدیت (Infinity Saga) پایان داد و در آن، فداکاری مرد آهنی (Iron Man)، باعث شد تا بالاخره تانوس (Thanos) در تقدیر خود برای پاک کردن نیمی از جمعیت جهان، شکست بخورد. حال عنوان Secret Wars ظاهرا چنین طرحی را مجددا پیاده‌سازی می‌کند، اما نه فقط با فداکاری یک اونجر یا شخصیت محبوب، بلکه موضوع بیشتر درباره سفر در زمان و رفتن از جهانی به جهان دیگر خواهد بود.

داستان فیلم انتقام جویان 6 از Avengers: Endgame الهام می‌گیرد

طبق اعلام پیج Heavy Spoilers که معمولا جزئیات جالبی را در فضای مجازی و همچنین در قالب ویدیوهای یوتوب، درباره آثار دنیای سینمایی مارول منتشر می‌کند، ظاهرا قرار است تا فیلم Avengers 6 یک بخش از داستان را به رفتن ابرقهرمانان به مولتی ورس اختصاص می‌دهد. حال شباهت کار اینجاست که در فیلم Avengers: Endgame، انتقام جویان به نقاط خاصی از خط زمانی خود سفر می‌کنند تا سنگ‌های ابدیت را بدزدند، اما اینبار تیم اونجرز به جهان‌های موازی خاصی سفر می‌کنند تا کاری را انجام دهند.

طبق چیزی که من درباره داستان فیلم انتقام جویان 6 – Secret Wars شنیدم، تیم سازنده قراره کار Endgame رو تکرار کنه، اما اینبار به جای سفر در زمان، سفر بین جهان‌های موازی مد نظره؛ یعنی به جای اینکه قهرمان‌های داستان به نقاط خاصی از زمان سفر کنن، به جهان‌های خاصی سفر می‌کنن تا به هدفی که دارن برسن و ماموریتشون رو انجام بدن.

حال با وجود این تفاسیر، هنوز مشخص نیست که دقیقا ابرقهرمان‌های داستان ما به دنبال چه چیزی در جهان‌های موازی خواهند بود. داستان فیلم Avengers: Secret Wars هنوز هم با کمترین جزئیات رسمی ممکن رونمایی شده و فقط می‌دانیم که این اثر، قرار است تا بزرگ‌ترین حماسه مارول را خلق کند؛ چیزی که حتی از Endgame هم بزرگ‌تر بوده و ظاهرا شخصیت‌های بزرگ و معروف بسیاری در آن حاضر خواهند شد.

گزارش شده که استودیو مارول، برای دادن ریشه‌های بیشتر به این اثر سینمایی بزرگ و مولتی‌ورسی، قصد دارد تا آنجا که ممکن است از کاراکترهای بزرگ و معروف فیلم‌ها و سریال‌های مارول استفاده کند. برای مثال، گفته شده که مرد عنکبوتی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در این فیلم حاضر خواهند شد، به علاوه اینکه حتی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) طبق آخرین شایعات، باز هم در حال مذاکره با استودیو مارول، برای ایفای نقش تونی استارک (Tony Stark) در این اثر سینمایی است!

داستان فیلم انتقام جویان 6 انتظار می‌رود که یک نتیجه‌گیری کلی را برای تمام دوران دنیای سنیمایی مارول انجام بدهد و پس از آن، احتمالا شاهد یک ریبوت تمام عیار از MCU خواهیم بود. به هر حال اگر داستان Secret Wars اگر اقتباسی نسبی از کمیک‌های با همین نام باشد، باید منتظر تمام شدن مولتی ورس و راه‌اندازی یک جهان تازه، در دنیای سینمایی مارول باشیم؛ جایی که جهان‌های موازی با همدیگر برخورد کرده و نابود می‌شوند، در حالی که پایان کار به یک دنیای ترکیبی از چند جهان کشیده می‌شود و در آن، انتقام جویان، مردان ایکس (X-Men)، چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) و تمامی کاراکترهای معروف مارول، در کنار همدیگر جمع می‌شوند تا سر بقای دنیای خود، مبارزه کنند.

اما نظر شما درباره داستان فیلم Avengers: Secret Wars چیست؟ آیا این اثر می‌تواند حماسه‌ای به جذابیت Endgame را تکرار کند؟

3.3 7 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا