شخصیت آناکین اسکای‌واکر احتمالا در سریال Obi-Wan Kenobi حضور دارد

هایدن کریستنسن در یک قدمی بازگشت به جنگ ستارگان

شخصیت آناکین اسکای‌واکر

اینطور که به نظر می‌رسد، علاقه‌مندان به فرنچایز جنگ ستارگان باید خود را برای بازگشت شخصیت آناکین اسکای‌واکر در سریال Obi-Wan Kenobi آماده کنند.

هایدن کریستنسن (Hayden Christensen) که با ایفای نقش در Life as a House محصول سال ۲۰۰۱ میلادی در مرکز توجه‌ها قرار گرفته بود، در سال ۲۰۰۲ میلادی نقش آناکین اسکای‌واکر نوجوان را در Star Wars: Episode II – Attack of the Clones ایفا کرد. او سه سال بعد به دنیای جنگ ستارگان بازگشت و به عنوان آناکین در Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith حاضر شد. نقش‌آفرینی کریستنسن در آن سال‌ها به شدت مورد انتقاد عده‌ای از کارشناسان و طرفداران قرار گرفت. آن‌ها عقیده داشتند این هنرپیشه‌ی کانادایی نتوانسته به خوبی از پس نقش خود برآمده و عملکردی خشک و غیرواقعی را بر جای گذاشته است.

شرایط طی سال‌های اخیر تغییر کرد و حالا بسیاری از طرفداران خواهان بازگشت هایدن کریستنسن در نقش آناکین اسکای‌واکر هستند. او بنا به دلایلی تمایل چندانی برای بازگشت ندارد و تنها در فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker وظیفه‌ی صداپیشگی آناکین را بر عهده داشت. با وجود این، طرفداران همچنان امیدوار هستند. اگرچه خط داستانی اسکای‌واکر به پایان رسیده و لوکاس‌فیلم قصد دارد در حوزه‌ی سینما به سراغ یک خط داستانی جدید برود اما چند پروژه‌ی سریالی مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارند. این آثار از لحاظ روایت به خط داستانی اسکای‌واکر مرتبط هستند. همین هم باعث شده تا امیدها برای حضور دوباره‌ی آناکین از بین نرود.

به گزارش وب سایت LRM، هایدن کریستنسن یکی از بازیگران اصلی سریال Obi-Wan Kenobi بوده و می‌توان انتظار داشت تقریبا در تمامی قسمت‌های فصل اول حاضر باشد. این خبر قرار بود در جریان Star Wars Celebration 2020 اعلام شود اما رویداد مورد بحث به دلیل بحران جهانی کرونا لغو شده است. در حال حاضر مشخص نیست استودیوهای والت دیزنی و لوکاس‌فیلم این خبر را چه زمانی و چگونه به صورت رسمی اعلام می‌کنند. اگرچه حضور کریستنسن در سریال جدید جنگ ستارگان یک شایعه بوده و هیچ رسانه‌ی دیگری آن را تایید نکرده اما احتمال صحیح بودن آن بسیار زیاد است؛ زیرا آناکین اسکای‌واکر و اوبی-وان کنوبی در یک برهه‌ی زمانی دوستان نزدیکی بودند. 

حسین امینی (Hossein Amini) در ابتدا وظیفه‌ی نویسندگی فیلمنامه‌های Obi-Wan Kenobi را بر عهده داشت. طبق اطلاعاتی که از نوشته‌های او لو رفته، داستان پس از Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith جریان داشته و به تلاش‌های اوبی-وان کنوبی برای محافظت از فرزند پسر آناکین اسکای‌واکر می‌پردازد. اینطور که به نظر می‌رسد، فیلمنامه‌های امینی شباهت غیرقابل‌انکاری به سریال The Mandalorian داشتند. همین هم باعث شد والت دیزنی و لوکاس‌فیلم امینی را از پروژه کنار گذاشته و جوبی هارولد (Joby Harold) را به عنوان نویسنده‌ی جدید انتخاب کنند. از همین رو، فعلا نمی‌توان حدس زد حضور شخصیت آناکین اسکای‌واکر در جریان داستان چگونه خواهد بود.

اقتباس سریالی اوبی-وان کنوبی در ژانویه‌ی سال آینده‌ی میلادی (۱۲ دی الی ۱۲ بهمن) وارد فاز فیلمبرداری خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا