1%
  • 0/10

مهلت ۱۰ روزه اپراتورهای موبایل برای بازگرداندن تعرفه‌های اینترنت به حالت قبل

وزیر ارتباطات: اپراتورها اخطار را جدی نگیرند پرونده آنها وارد کمیته‌ جرایم می‌شود

مهلت ۱۰ روزه اپراتورهای موبایل برای بازگرداندن تعرفه‌های اینترنت به حالت قبل ۰ ۲۲ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اینترنت رایگان یک ماهه

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورهای موبایل مهلت ۱۰ روزه داده تا تعرفه‌های اینترنت را به حالت قبل برگردانند.

پس از اینکه همراه اول و ایرانسل در تعرفه‌های خود بدون اطلاع قبلی تغییراتی ایجاد کرده و برخی از بسته‌ها را حذف کردند، بسیاری از کاربران به این موضوع اعتراض کردند. همین موضوع باعث شد تا رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این موضوع واکنش نشان دهد. او موضوع افزایش قیمت اینترنت را در شرایط حال حاضر غیرمنطقی و غیرمعقول دانست و اعلام کرد که سازمان تنظیم با افزایش قیمت‌ها مخالفت کرده است. او اخطار داد که قیمت‌ها باید به قبل بازگردد.

اما بعد از گذشت بیش از یک هفته هنوز هم در سایت و اپلیکیشن این اپراتورها بسیاری از بسته‌ها قابل مشاهده نیست و حتی از طریق درگاه USSD نیز قابل دسترس نیست که همین موضوع باعث نارضایتی کاربران شده است؛ بر این اساس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده که اخطاری برای اپراتورهای ایرانسل و همراه اول ارسال شده و درصورتی‌که این اپراتورها اخطارها را جدی نگیرند و درصدد جبران خسارت کاربران برنیایند، پرونده‌ی تخلف‌شان به کمیته‌ی جرائم وارد می‌شود.

بر اساس گفته‌های وزیر ارتباطات، این اپراتورها برخی بسته‌ها را حذف و بسته‌های جدیدی اضافه کرده‌اند، اما هنوز بسته‌های قبلی روی سایت وجود دارد و تنها تغییرات در اپلیکشن‌های همراه اول و ایرانسل من و درگاه‌های ستاره مربع آن‌ها اتفاق افتاده که این راهی برای گمراه کردن مشترکان است.

به گفته‌ی وزیر ارتباطات، به اپراتورها از سوی رگولاتوری، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تعزیرات اخطار داده شده و در صورتی که طی ۱۰ روز آینده این اخطارها جدی گرفته نشود و تعرفه‌ها به حالت قبل بازنگردد، پرونده‌ی اپراتورها وارد کمیته‌ی جرایم خواهد شد و با آنها برخورد می‌شود.

جهرمی تاکید کرده که خسارت کاربران باید جبران شده و پول آنها بازگردانده شود، در غیر این‌صورت وزارت ارتباطات این قدرت را دارد که خسارات کاربران جبران کرده و در نهایت در تعرفه‌‌ی مکالمات و مدت پروانه‌ این اپراتورها تجدیدنظر خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments