برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

افزایش قیمت اینترنت همراه اول و ایرانسل کاربران را سردرگم کرده است

واکنش رگولاتوری: افزایش قیمت‌ها غیرمنطقی و غیرمعقول است

افزایش قیمت اینترنت همراه اول و ایرانسل کاربران را سردرگم کرده است ۰ ۱۴ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
قطعی اینترنت

افزایش قیمت اینترنت همراه اول و ایرانسل در حالی صورت گرفته که این دو اپراتور اطلاعی درباره‌ی افزایش قیمت‌ها نداده‌اند و حتی میزان افزایش قیمت‌ها را اعلام نکرده‌اند.

در پی افزایش قیمت اینترنت همراه اول و ایرانسل، تعداد زیادی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی اقدام به اعتراض کرده‌اند و امروز رگولاتوری در رابطه با این اعتراضات پاسخ داد.

حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در رابطه با افزایش قیمت اینترنت همراه اول و ایرانسل توییتی منتشر و به اعتراضات اخیر واکنش نشان داد.

او در توییت خود نوشت:

بالابردن قیمت در برخی اپراتورهای تلفن همراه، درحالی‌که مردم به دلیل شیوع کرونا وابستگی بیشتری به فضای مجازی پیدا کرده‌اند، غیرمنطقی و غیرمعقول است و سازمان تنظیم با آن مخالفت کرده است. برخورد قانونی با اپراتورهای متخلف از صبح با ارسال اخطار آغاز شد؛ قیمت‌ها باید به قبل بازگردد.

با این حال اگر به اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل من سر بزنید متوجه می‌شوید که قیمت‌ بسته‌های اینترنت با تغییراتی روبه‌رو شده؛ قیمت بسته‌ها افزایش یافته و حتی برخی بسته‌های بلند مدت حذف شده است.

با بررسی بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل می‌توان دریافت که قیمت اینترنت خارجی در مواردی حتی دو برابر افزایش یافته و حتی بسته‌های شش ماهه و یک ساله حذف شده‌اند یا میزان حجم بسته‌های بلند مدت کاهش یافته است.

مثلا یکی از موارد تغییر یافته در بسته‌های همراه اول، بسته‌ی ۱۵ گیگابایتی اینترنت بین‌الملل بوده که برای اینترنت داخلی معادل ۳۰ گیگابایت محاسبه می‌شد؛ حالا این بسته به دو بسته‌ی ۷.۵ گیگابایتی بین‌الملل و داخلی تغییر یافته که برای اینترنت داخل معادل ۱۵ گیگابایت محاسبه می‌شود و همین موضوع باعث سردرگمی کاربران شده است که هر کدام از این بسته‌ها با چه قیمتی و چگونه محاسبه می‌شود.

در مورد اینترنت ایرانسل هم، برخی از بسته‌هایی که طرفداران بیشتری داشته‌اند حذف شده‌اند و برخی از بسته‌ها مشمول افزایش قیمت دوبرابری شده‌اند؛ مثلا بسته‌های ۹۰ روزه ۲۴ گیگابایتی که ۵۸ هزار تومان قیمت داشت، حالا به بسته ۹۰ روزه‌ی ۱۷ گیگابایتی کاهش یافته و قیمت آن به ۷۹ هزار تومان رسیده این در حالی است که همین بسته ۱۷ گیگابایتی پیشتر قیمتی برابر ۴۷ هزار تومان داشت.

بسته‌های ۷۲ و ۴۸ گیگابایتی یک ساله هم حذف شده‌ است.

جالب است که بدانید ایرانسل این تغییرات را فقط در اپلیکیشن خود اعمال کرده و کاربرانی که از طریق وب‌سایت این شرکت اقدام به خرید بسته‌ها کنند، با همان نرخ قبلی محاسبه می‌شود و کاربرانی که بسته‌های فعال دارند می‌توانند از طریق اپلیکیشن ایرانسل من با همان قیمت قبلی بسته‌های خود را تمدیدی کنند.

البته اشاره به این نکته هم حائز اهمیت است که همه‌ی بسته‌های همراه اول و ایرانسل در اپلیکیشن‌ این اپراتورها در حال تغییر است و از آنجا که این شرکت‌ها هنوز اطلاعیه یا پاسخی در رابطه با اعتراض کاربران ارائه نکرده‌اند، به نظر می‌رسد، نرخ‌های مصوب هنوز اعمال نشده و به زودی تغییرات اصلی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر از آنجا که شرکت‌های ارائه‌‌دهنده‌ی اینترنت ثابت از گذشته به قیمت اینترنت همراه اعتراض داشته‌اند، به نظر می‌رسد که این تغییرات قیمتی در راستای همتراز کردن قیمت‌های اینترنت ثابت و همراه باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments