شایعه: اشتراک پولی Xbox Live در آینده به‌طور کامل حذف خواهد شد

آیا تجربه‌ی بازی‌ها روی کنسول‌ها رایگان خواهد شد؟

شایعه: اشتراک پولی Xbox Live در آینده به‌طور کامل حذف خواهد شد سورنا رضایی ۲ ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی

اینطور که به نظر می‌رسد، گمانه‌زنی‌ها صحیح بوده و مایکروسافت قصد دارد اشتراک پولی Xbox Live را به‌طور کامل حذف کند.

در گذشته تجربه‌ی آنلاین بازی‌های ویدیویی روی کنسول‌ها رایگان بود اما مایکروسافت پس از معرفی سرویس ایکس‌باکس لایو خرید اشتراک را الزامی کرد. سونی و نینتندو هم پا جای ردموندی‌ها گذاشته و مسیر مشابهی را در پیش گرفتند. اتخاذ چنین تصمیمی از سوی این سه شرکت برای عده‌ی زیادی از گیمرها خوشایند نبود اما پرداخت پول برای خرید اشتراک نهایتا به امری مرسوم تبدیل شد. اینطور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت قصد دارد همزمان با آغاز نسل نهم، اشتراک پولی Xbox Live را به‌طور کامل حذف کند.

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، باید بدانید که بخش چندنفره‌ی Halo Infinite رایگان بوده و تمامی کاربران ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی می‌توانند بدون پرداخت هزینه به تجربه‌ی آن بپردازند. جف گراب (Jeff Grubb) یکی از نویسندگان وب سایت GamesBeat در واکنش به اعلام این خبر یک توییت به اشتراک گذاشت. او نوشت رایگان بودن بخش چندنفره‌ی Halo Infinite در صورتی معنا پیدا می‌کند که اشتراک پولی Xbox Live حذف شود. در غیر این صورت، کاربران مجبور خواهند بود برای خرید اشتراک هزینه بپردازند.

یکی از کاربران پس از خواندن توییت جف گراب نوشت مایکروسافت احتمالا اشتراک پولی Xbox Live را حذف و سرویس گیم پس را جایگزین آن می‌کند. نویسنده‌ی وب سایت GamesBeat در پاسخ نوشت چنین چیزی بعید به نظر می‌رسد و ردموندی‌ها احتمالا اشتراک پولی را به‌طور کامل حذف می‌کنند. در نتیجه، تجربه‌ی آنلاین بازی‌ها روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس رایگان خواهد شد. مایکروسافت تا به این لحظه واکنشی به گمانه‌زنی‌های گراب نشان نداده اما احتمال صحیح بودنشان به دو دلیل بالا است.

دلیل اول، به سابقه‌ی جف گراب مربوط می‌شود. او روابط بسیار قوی داشته و از همین طریق معمولا به اطلاعات مهمی از بازی‌ها و رویدادها دست می‌یابد؛ دلیل دوم و پایانی، با توقف فروش اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد در ارتباط است. مایکروسافت اواخر تیر ماه اشتراک ۱۲ ماهه را از فروشگاه خود حذف و اعلام کرد از این پس چنین اشتراکی به فروش نمی‌رسد. در ادامه‌ی بیانیه‌ی ردموندی‌ها نوشته شده بود علاقه‌مندان می‌توانند اشتراک یک ماهه، سه ماهه یا شش ماهه را خریداری کنند. این اقدام گمانه‌زنی‌هایی را مبنی بر حذف اشتراک پولی Xbox Live با آغاز نسل جدید به‌وجود آورد.

گیم پس بسیار مورد استقبال قرار گرفته و توانسته تعداد قابل‌توجهی از کاربران را به سمت خود جذب کند اما طبق گفته‌های آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg) مدیر بازاریابی بخش ایکس‌باکس، این سرویس هنوز موفق نشده به سوددهی چندانی برسد. از همین رو، اگر مایکروسافت اشتراک پولی Xbox Live را حذف کند، منبع درآمد بزرگی را بدون داشتن جایگزینی برای آن از دست می‌دهد. هر چند، گرینبرگ در ادامه‌ی صحبت‌های خود پیش‌بینی کرد وضعیت گیم پس در بلند مدت بهبود خواهد یافت.

نظر شما در این باره چیست. آیا مایکروسافت اشتراک پولی را حذف خواهد کرد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا