1%
  • 0/10

ایکس باکس لایو از دسترس خارج شد

اختلال غیرمنتظره

ایکس باکس لایو از دسترس خارج شد ۰ ۱۳ تیر ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
دسترس ایکس باکس لایو

بر اساس اعلام رسمی مایکروسافت، سرویس ایکس باکس لایو به خاطر اختلال غیرمنتظره از دسترس تمام کاربرها در سراسر جهان خارج شده است.

سرویس ایکس باکس لایو روزانه میزبان میلیون‌ها گیمر از اقصی نقاط جهان است و به طور معمول، اختلال کمی در سرورهای آن ایجاد می‌شود. با این حال، طبق گزارش کاربرها، به نظر می‌رسد که این سرویس از چند ساعت پیش به طور کامل از دسترس خارج شده و افراد حتی قادر به ورود به حساب کاربری خود نیستند.

مدتی بعد از انتشار گزارش‌های متعدد، شرکت مایکروسافت نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و در پیامی ضمن تایید از دسترس خارج شدن ایکس باکس لایو، اعلام کرد که تیم پشتیبانی ایکس باکس در حال بررسی موضوع است. البته، ردموندی‌ها زمان دقیقی را برای رفع این مشکل مشخص نکرده‌اند.

در واقع، با توجه به اینکه این اختلال به طور ناگهانی رخ داده و ارتباطی با به‌روزرسانی سرورها و تغییرات از پیش تعیین شده ندارد، نمی‌توان زمان مشخصی را برای بازگشت به شرایط قبل این سرویس تعیین کرد. به همین خاطر، مایکروسافت در پیامی از هوادارها درخواست کرده که اخبارهای جدید را از طریق صفحه‌های رسمی ایکس باکس در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

بر اساس گزارش‌ها، به خاطر این قطعی، بسیاری از گیمرها نمی‌توانند وارد حساب کاربری خود در شبکه ایکس باکس لایو شوند و در پی این موضوع، تجربه بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها امکان‌پذیر نیست. همچنین، بخش استریم و دیگر ویژگی‌های آنلاین این شبکه نیز به کلی از دسترس خارج شده‌اند.

مشکل قطعی ایکس باکس لایو برطرف شد

به‌روزرسانی خبر – ۱۳ تیر ماه سال ۱۴۰۳: شرکت مایکروسافت دقایقی پیش در پیامی ضمن قدردانی از صبر و حوصله کاربرها، اعلام کرد که مشکل اختلال سرورهای ایکس باکس لایو به کلی برطرف شده و بازیکن‌ها بعد از ساعت‌ها معطلی، هم اکنون بدون هیچ اختلالی می‌توانند به حساب کاربری، بازی‌های مولتی‌پلیر و تمام ویژگی‌های آنلاین این شبکه دسترسی داشته باشند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments