فروش اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد از سوی مایکروسافت متوقف شده است

آیا تغییری بزرگ در راه است؟

اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد

مایکروسافت در اقدامی غیرمنتظره اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد را از فروشگاه خود حذف کرده و فعلا قصد بازگرداندن آن را به لیست محصولاتش ندارد.

دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان برای استفاده از قابلیت‌های آنلاین از جمله شرکت در رقابت‌ها نیاز به خرید اشتراک ایکس‌باکس لایو گلد دارند. این اشتراک به صورت یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و ۱۲ ماهه به فروش می‌رسد که به ترتیب حدودا ۱۰، ۲۵، ۴۰ و ۶۰ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. از آن‌جایی که اشتراک ۱۲ ماهه از باقی موارد باصرفه‌تر بود، طرفداران بسیاری در سراسر جهان داشت. با این حال، مایکروسافت اخیرا آن را از فروشگاه خود حذف کرده و تنها سه اشتراک دیگر را می‌فروشد. در ابتدا گمان می‌رفت حذف اشتراک ۱۲ ماهه حاصل یک اشتباه انسانی بوده باشد اما اینطور نیست.

سخنگوی مایکروسافت با ارسال یک بیانیه‌ی رسمی برای وب سایت True Achievements تایید کرد حذف اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد از فروشگاه رسمی ردموندی‌ها نه یک اشتباه، بلکه حاصل تصمیم‌گیری بوده است. او در ادامه‌ی متن خود به کاربران توصیه کرد به سراغ اشتراک‌های یک، سه ماه و شش ماهه بروند. توجه داشته باشید که توقف فروش اشتراک ۱۲ ماهه به معنی عدم اعتبار کدهای موجود در بازار نخواهد بود. در نتیجه، می‌توانید به خرده‌فروشی‌های فیزیکی و آنلاین از جمله آمازون و گیم‌استاپ مراجعه کرده و با پرداخت هزینه مورد نظر اشتراک ۱۲ ماهه را خریداری کنید.

مایکروسافت در ابتدای نسل سیاست‌هایی را اتخاذ کرد که چندان برای کاربران خوشایند نبود اما قرار گرفتن وظیفه‌ی مدیریت تیم ایکس‌باکس بر دوش فیل اسپنسر (Phil Spencer) ورق را برگرداند. می‌توان گفت تقریبا تمامی تصمیماتی که طی سال‌های اخیر از سوی اسپنسر گرفته شده، به نفع کاربران بوده است. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود حذف اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد هم نهایتا به سود کاربران باشد. حدس اینکه دقیقا چه اتفاقی رخ خواهد داد بسیار سخت است اما حذف کامل اشتراک‌های پولی ایکس‌باکس لایو گلد یکی از احتمالات است. اگر این اتفاق رخ دهد، کاربران دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تجربه‌ی آنلاین بازی‌ها نخواهند داشت.

احتمال رایگان شدن سرویس ایکس‌باکس لایو بسیار بالا است زیرا مایکروسافت در حال حاضر سرویس Xbox Game Pass را دارد که از قضا بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بازدهی خوبی داشته است. کاربران با خرید اشتراک این سرویس برای مدت مشخصی به تعداد زیادی بازی دسترسی داشته و می‌توانند بسته به سلیقه هر یک از آن‌ها را تجربه کنند. در ضمن، مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی از سرویس ایکس‌کلاود را در ماه سپتامبر به اشتراک آلتیمیت ایکس‌باکس گیم پس اضافه کند، بدون اینکه هزینه‌ها افزایش یابد. این موضوع نشان می‌دهد ردموندی‌ها برنامه‌های زیاد و بلند مدتی برای سرویس اشتراکی خود دارند.

نظر شما درباره‌ی حذف اشتراک ۱۲ ماهه‌ی ایکس‌باکس لایو گلد چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا