بازی‌های رایگان ماه سپتامبر ایکس باکس لایو گلد مشخص شدند

از تجربه Portal 2 لذت ببرید

بازی‌های رایگان ماه سپتامبر ایکس باکس لایو گلد مشخص شدند حمید توحیدلو ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی های رایگان ماه سپتامبر ایکس باکس لایو گلد

شرکت مایکروسافت چندی پیش از فهرست اسامی بازی های رایگان ایکس باکس لایو گلد در ماه سپتامبر پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی نظیر Portal 2 می‌شود.

طبق روال همیشه، ردموندی‌ها در واپسین روزهای ماه اوت، لیست بازی های رایگان ماه سپتامبر سرویس ایکس باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشتند که این بار نیز چهار بازی گوناگون برای پلتفرم‌های جدید و قدیمی ایکس باکس در نظر گرفته شده است؛ عناوینی که تجربه‌ رایگان آن‌ها شما را تا حدودی به خود سرگرم می‌کنند.

اولین بازی رایگان این ماه سرویس ایکس باکس لایو گلد، Gods Will Fall نام دارد. این بازی که استودیوی کلیور بینز وظیفه ساخت و توسعه‌ی آن را برعهده داشته، برای نخستین بار در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی توسط شرکت معروف دیپ سیلور برای تمام پلتفرم‌ها عرضه شد.

داستان بازی حول مبارزه انسان‌ها با خدایان ظالم می‌چرخد. در واقع، چندین هزار سال است که خدایان با تمام بی‌رحمی بر بشریت حکومت می‌کنند و همه‌ی انسان‌ها چاره‌ای جز اطلاعت و فرمان‌برداری ندارند؛ چرا که در غیر این صورت، عذاب‌های شدیدی در انتظارشان خواهد بود. در این میان، هشت مبارز شجاع از قبایل مختلف در برابر این ظلم و ستم‌های ایستادگی می‌کنند و برای رهایی از وضعیت اسف‌بار کنونی، به سراغ جنگ با خدایان می‌روند.

بر اساس پیام ردموندی‌ها، این عنوان از روز یکم سپتامبر (۱۰ شهریور) الی ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس باکس وان قرار می‌گیرد. البته، با توجه به قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، کاربران ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه بازی روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، مایکروسافت از اواسط ماه سپتامبر تا اواسط ماه اکتبر بازی Double Kick Heroes را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این بازی که استودیوی مستقل هدبنگ کلاب وظیفه‌ ساخت و توسعه‌ آن را برعهده داشته، در اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی راهی بازار شد. داستان بازی در دنیای آخرالزمانی جریان دارد؛ جایی مملو از زامبی‌های دیوانه که باید همه آن‌ها را به رگبار ببندید!

دیگر بازی رایگان این ماه، Thrillville نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ میلادی عرضه شد. این بازی از روز یکم تا پانزدهم سپتامبر (۱۰ تا ۲۴ شهریور ماه) به صورت رایگان در ایکس باکس لایو گلد عرضه می‌شود. آخرین بازی رایگان لایو گلد، Portal 2 است که گفته شده از تاریخ ۱۶ تا ۳۰ سپتامبر (۲۵ شهریور الی ۸ مهر ماه)در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که هر دو بازی کلاسیک روی ایکس باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه سپتامبر ایکس باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شامل بازی‌های جدید و پرطرفداری نمی‌شود، اما ارزش عناوین آن برابر با ۶۷ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی های رایگان ماه سپتامبر ۲۰۲۲ سرویس ایکس باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از آثار را مشاهده کنید:

بازی های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Gods Will Fall – از ۱۰ شهریور الی ۸ مهر (۱ تا ۳۰ سپتامبر)
  • Double Kick Heroes – از ۲۵ شهریور الی ۲۳ مهر (۱۶ سپتامبر تا ۱۵ اکتبر)

بازی های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Thrillville – از ۱۰ الی ۲۴ شهریور (۱ تا ۱۵ سپتامبر)
  • Portal 2 – از ۲۵ شهریور الی ۸ مهر (۱۶ تا ۳۰ سپتامبر)

جدا از عناوین فوق، بد نیست یادآوری کنم که فرصت دریافت تعدادی از بازی‌های رایگان ماه آگوست سرویس ایکس باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Calico  Island برای ایکس باکس سری ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان و Monaco: What’s Yours is Mine برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا آخر امروز به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور ماه) فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی ScourgeBringer شوید.

ناگفته نماند که بر اساس بیانیه اخیر شرکت مایکروسافت، پشتیبانی ایکس باکس لایو گلد از بازی‌های نسل هفتم از این ماه به پایان می‌رسد و از ابتدای ماه اکتبر سال جاری میلادی (مهر) دیگر هیچ اثری به طور رایگان از طریق این سرویس برای کنسول ایکس باکس 360 منتشر نمی‌شود. انتظار می‌رود که با تحقق این موضوع، ردموندی‌ها عناوین پرطرفدار و جدیدتری را تقدیم مشترکین خود کنند. از طرفی، شایعه شده که به‌زودی سرویس ایکس باکس لایو گلد با گیم پس آلتیمیت ادغام خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی های رایگان ماه سپتامبر ۲۰۲۲ سرویس ایکس باکس لایو گلد چیست؟ با توجه به حذف عناوین نسل هفتم از این سرویس، به نظر شما آیا ردموندی‌ها از این پس آثار پرطرفداری را به کاربران خود هدیه می‌دهند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا