#مهسا_امینی

بازی‌های رایگان ماه اکتبر ایکس باکس لایو گلد مشخص شدند

پایان پشتیبانی از ایکس باکس ۳۶۰

بازی های رایگان ماه اکتبر ایکس باکس لایو گلد

شرکت مایکروسافت چندی پیش از فهرست اسامی بازی های رایگان ایکس باکس لایو گلد در ماه اکتبر پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی نظیر Windbound می‌شود.

طبق روال همیشه، ردموندی‌ها در آخرین روز از ماه سپتامبر، لیست بازی های رایگان ماه اکتبر سرویس ایکس باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشتند که این بار برخلاف همیشه، صرفا دو بازی گوناگون برای پلتفرم‌های ایکس باکس در نظر گرفته شده و همان‌طور که پیش‌تر گفته شده بود، پشتیبانی از کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها به آخر خط رسیده است.

اولین بازی رایگان این ماه سرویس ایکس باکس لایو گلد، Windbound نام دارد. این بازی که استودیوی ۵ لایفز وظیفه ساخت و توسعه‌ آن را برعهده داشته، برای نخستین بار در اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی برای تمام پلتفرم‌ها عرضه شد. این بازی شما را به یک جزیره کوچک می‌برد؛ جایی که باید زندگی را از نو بسازید و برای نجات و حفظ بقا، دست به هر کاری بزنید. از این رو، بهتر است هر طور که شده با جمع‌آوری ابزار و قطعات مورد نیاز، قایق چوبیتان را دوباره بسازید و از این جزیره عجیب و غریب فرار کنید.

بر اساس پیام ردموندی‌ها، این عنوان از روز یکم اکتبر (۹ مهر) الی ۳۱ اکتبر (۸ آبان) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس باکس وان قرار می‌گیرد. در کنار بازی فوق، مایکروسافت از اواسط ماه اکتبر تا اواسط ماه نوامبر بازی Bomber Crew Deluxe Edition را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این بازی استراتژی که استودیوی رانر داک وظیفه‌ ساخت و آن را برعهده داشته، در اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی توسط شرکت کرو دیجیتال راهی بازار شد. در این عنوان شما باید با مدیریت هواپیما و خدمه‌ها، بمب‌ها را به درستی روی موقعیت‌ها پرتاب کنید.

لازم به ذکر است که هر دو بازی روی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز قابل اجرا است. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شامل بازی‌های جدید و پرطرفداری نمی‌شود، اما ارزش عناوین آن برابر با ۴۵ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی های رایگان ماه سپتامبر ۲۰۲۲ سرویس ایکس باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از آثار را مشاهده کنید:

بازی های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Windbound – از ۹ مهر الی ۸ آبان (۱ تا ۳۱ اکتبر)
  • Bomber Crew Deluxe Edition – از ۲۴ مهر الی ۲۴ آبان (۱۶ اکتبر تا ۱۵ نوامبر)

جدا از عناوین فوق، بد نیست یادآوری کنم که فرصت دریافت تعدادی از بازی‌های رایگان ماه سپتامبر سرویس ایکس باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Gods Will Fall برای ایکس باکس سری ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان و Portal 2 برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا آخر امروز به طور رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر ماه) فرصت دارید که به صورت رایگان صاحب بازی Double Kick Heroes شوید.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، پشتیبانی ایکس باکس لایو گلد از بازی‌های نسل هفتم از این ماه به پایان رسیده و از این پس هیچ اثری به طور رایگان از طریق سرویس مزبور برای کنسول ایکس باکس 360 منتشر نمی‌شود. بر این اساس، انتظار می‌رود که ردموندی‌ها در ماه‌های آینده عناوین پرطرفدار؛ برجسته و جدیدتری را تقدیم مشترکین خود کنند.

ناگفته نماند که بر اساس گزارش‌های غیر رسمی، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت به‌زودی سرویس ایکس باکس لایو گلد را با گیم پس آلتیمیت ادغام می‌کند. اگر این شایعه صحت داشته باشد، کاربران از این پس برای تجربه بخش آنلاین و چندنفره بازی‌ها به اجبار باید در سرویس گیم پس آلتیمیت عضو شوند؛ موضوعی که بدون شک با اعتراض‌های گسترده از سوی کاربران روبه‌رو خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی های رایگان ماه اکتبر ۲۰۲۲ سرویس ایکس باکس لایو گلد چیست؟ به نظر شما، آیا مایکروسافت در ماه‌های آینده کیفیت عناوین رایگان خود را افزایش می‌دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا