بازی‌های رایگان ماه ژوئن ایکس‌باکس لایو گلد معرفی شدند

عناوینی که چندان تعریفی ندارند!

بازی های رایگان ماه ژوئن ایکس باکس

شرکت مایکروسافت چندی پیش از فهرست اسامی بازی های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۲ ایکس باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون Aven Colony می‌شود.

با شروع ماه ژوئن، طبق روال همیشه شرکت نامدار مایکروسافت لیست بازی‌های رایگان جدید سرویس ایکس باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که شما را برای مدتی به خود سرگرم می‌کنند.

اولین اثری که به صورت رایگان تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شده، Aven Colony نام دارد. این عنوان در واقع یک اثر در سبک شهرسازی و استراتژی است که استودیوی مادرشیپ اینترتینمنت وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده داشته و برای اولین بار در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی توسط شرکت تیم ۱۷ راهی بازار شده است. داستان بازی در رابطه گروهی از انسان‌ها است که به تازگی از کره زمین به سیاه جدید آون نقل مکان کرده‌اند و حال برای شروع حیاتی دوباره، باید شهر و زندگی خود را بسازنند. از این رو، شما وظیفه دارید که با خلق جامعه‌ی جدید خود و با توسعه‌ی روز افزون آن، نسل بعدی از زندگی انسان‌ها را رقم بزنید.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان استراتژی از تاریخ ۱۱ خرداد ماه الی ۹ تیر ماه (مصادف با ۱ تا ۳۰ ژوئن) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه جولای تا اواسط ماه آگوست بازی Project Highrise: Architect’s Edition را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان توسط استودیوی سوماسیم ساخته شده و شرکت کاسدو گیمز وظیفه‌ی انتشار آن را برعهده داشته است. در حال حاضر نزدیک به شش سال از انتشار بازی روی پلتفرم‌های هدف می‌گذرد و این عنوان تا به امروز بازخوردهای مثبتی را از سوی بازیکنان دریافت کرده است. در نظر داشته باشید که این بازی در حالت عادی با قیمت ۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

در ادامه، اولین بازی در نظر گرفته شده برای کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها، Super Meat Boy نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد. این بازی از تاریخ ۱۱ تا ۲۵ خرداد ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم ژوئن) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. دیگر بازی رایگان این پلتفرم، Raskulls است که گفته شده از ۲۶ خرداد الی ۹ تیر ماه (۱۶ تا ۳۰ ژوئن) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه ژوئن ایکس‌باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شامل بازی‌های جدید و شناخته‌شده‌ای نمی‌شود، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۸۵ دلار بوده که دریافت آن‌ها بی‌شک خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۲ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از عناوین را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Aven Colony – از ۱۱ خرداد الی ۹ تیر (۱ تا ۳۰ ژوئن)
  • Project Highrise: Architect’s Edition – از ۲۶ خرداد الی ۲۴ تیر (۱۶ ژوئن تا ۱۵ جولای)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Super Meat Boy – از ۱۱ الی ۲۵ خرداد (۱ تا ۱۵ ژوئن)
  • Raskulls – از ۲۶ خرداد الی ۹ تیر (۱۶ تا ۳۰ ژوئن)

جدا از عناوین فوق، لازم به یادآوری است که فرصت یکی از بازی‌های رایگان ماه می سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی The Inner World – The Last Wind Monk برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عنوان تا روز ۲۵ خرداد ماه (مصادف با پانزدهم ماه جولای سال ۲۰۲۲ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۲ سرویس ایکس باکس لایو گلد چیست؟ آیا شما از عملکرد این سرویس ردموندی‌ها رضایت دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا