بازی‌های رایگان ماه جولای ایکس‌باکس لایو گلد معرفی شدند

از تجربه Planet Alpha لذت ببرید!

بازی‌های رایگان ماه جولای ایکس‌باکس بازی Planet Alpha

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه جولای ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون Planet Alpha و Rock of Ages 3: Make & Break برای ایکس‌باکس سری ایکس | اس و ایکس‌باکس وان می‌شود.

چند روزی به اتمام ماه ژوئن باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه جولای سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بی‌شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین اثری که طی روز آینده به صورت رایگان تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد می‌شود، Planet Alpha نام دارد. این عنوان برای نخستین بار در اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی توسط استودیوی پلنت آلفا ای‌پی‌اس و شرکت تیم ۱۷ راهی پلتفرم رایانه‌ی شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ شد. حوادث این بازی اکشن و ماجراجویی در یک سیاره عجیب و غریب روایت می‌شود؛ جایی که محل سکوت موجودات خطرناکی است و در هر گوشه و کنار آن، خطر جدی‌ای شما را تهدید می‌کند. از این رو، شما با استفاده از تجهیزات خود باید راهی در برابر زنده ماندن بیابید.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان ماجراجویی از روز دهم تیر ماه الی نهم مرداد ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۱ جولای) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه جولای تا اواسط ماه آگوست بازی Rock of Ages 3: Make & Break را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان توسط استودیوی ایس تیم ساخته شده و در حال حاضر نزدیک به یک سال از انتشار آن روی پلتفرم‌های هدف می‌گذرد. داستان بازی در دوره‌ی قرون وسطی جریان دارد؛ جایی که در ابتدا باید با استفاده از تجهیزات آن زمان، از قلعه‌های عظیم ساخته از سنگ حفاظت کنید و با تقویت آن‌ها، جلوی پیش‌روی دشمن را بگیرید. سپس بعد از دفع حملات، نیروی خود را آماده کنید و به یک باره به قلعه و مخفی‌گاه دشمنان خود حمله‌ور شوید. در نظر داشته باشید که این بازی در حالت عادی با قیمت ۳۰ دلار برای کنسول‌های ایکس‌باکس به فروش می‌رسد.

با وجود اتمام چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم و ورود ایکس‌باکس سری ایکس | اس به بازار، شرکت مایکروسافت همچنان به پشتیبانی خود از ایکس‌باکس 360 ادامه می‌دهد. اولین بازی در نظر گرفته شده برای کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها، Conker: Live & Reloaded نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی روانه بازار شد. این بازی از روز دهم تا بیست و چهارم تیر ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم جولای) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. دیگر بازی رایگان این پلتفرم، Midway Arcade Origins است که گفته شده از ۲۵ تیر الی ۹ مرداد ماه (۱۶ تا ۳۰ جولای) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بازی‌های رایگان ماه جولای ایکس‌باکس

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه جولای ایکس‌باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد چندان تعریفی ندارد، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۸۰ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه جولای ۲۰۲۱ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از عناوین را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Planet Alpha – از ۱۰ تیر الی ۹ مرداد (۱ تا ۳۱ جولای)
  • Rock of Ages 3: Make & Break – از ۲۵ تیر الی ۲۴ مرداد (۱۶ جولای تا ۱۵ آگوست)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Conker: Live & Reloaded – از ۱۰ الی ۲۴ تیر (۱ تا ۱۵ جولای)
  • Midway Arcade Origins – از ۲۵ تیر الی ۹ مرداد (۱۶ تا ۳۱ جولای)

جدا از عناوین فوق، لازم به یادآوری است که فرصت دریافت برخی از بازی‌های رایگان ماه ژوئن سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی The King’s Bird برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس | اس و ایکس‌باکس وان و Injustice: Gods Among Us برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز نهم تیر ماه (مصادف با سی‌ام ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و چهارم تیر ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Shadows: Awakening شوید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا