بازی‌های رایگان ماه ژوئن ایکس‌باکس لایو گلد معرفی شدند

از تجربه بازی Injustice لذت ببرید!

بازی‌های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۱ ایکس‌باکس

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون The King’s Bird و Shadows: Awakening برای ایکس‌باکس سری ایکس | اس و ایکس‌باکس وان می‌شود.

چند روزی به اتمام ماه می باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه ژوئن سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بی‌شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین اثری که طی چند روز آتی به صورت رایگان تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد می‌شود، The King’s Bird نام دارد. این عنوان برای نخستین بار در اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی توسط استودیوی سرنیتی فورج و شرکت گرفیتی گیمز راهی پلتفرم رایانه‌ی شخصی شد و سپس با گذشت چند ماه در دسترس کاربران کنسول‌های نسل هشتم مایکروسافت و سونی و همچنین نینتندو سوییچ قرار گرفت. در این بازی اکشن پلتفرمر وارد دنیایی می‌شوید که همواره توسط موجودی ظالم به طور مرموز باقی مانده و شما باید حقیقت آزادی را کشف کنید. یکی از نکات جالب بازی، موسیقی متن آن است که متناسب با حرکات شما تغییر می‌کند.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان پلتفرمر از روز یازدهم خرداد ماه الی نهم تیر ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۰ ژوئن) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه جولای بازی Shadows: Awakening، یکی از آثار سه گانه هرتیک کینگدامز، را نیز برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان با نمره ۷۷ در وب‌سایت متاکریتیک، توسط استودیوی گیمز فارم ساخته شده و در تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی در اختیار بازیکنان قرار گرفته است. داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که تمامی اعضای شورای مخفی پنتا نرا به قتل رسیدند و روح آن‌ها توسط Devourer تسخیر شده است. دووررها یک سری موجودات شیطانی هستند که حافظه و رفتار روح‌های تسخیر شده را به طور تمام و کمال در اختیار می‌گیرند. بعد از زنده شدن دوباره اعضای گروه، این شورا اکنون به یک مجمع شیطانی تبدیل شده که قصد دارد راز فناناپذیری را کشف کند.

با وجود اتمام چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم و ورود ایکس‌باکس سری ایکس | اس به بازار، شرکت مایکروسافت همچنان به پشتیبانی خود از ایکس‌باکس 360 ادامه می‌دهد. اولین بازی در نظر گرفته شده برای کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها، NeoGeo Battle Coliseum نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی روانه بازار شد. این بازی از روز یازدهم تا بیست و پنجم خرداد ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم ژوئن) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. Injustice: Gods Among Us از برجسته‌ترین و شناخته‌ترین آثار رایگان این ماه به شمار می‌رود که گفته شده از ۲۶ خرداد الی ۹ تیر ماه (۱۶ تا ۳۰ ژوئن) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بازی‌های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۱ ایکس‌باکس

لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه ژوئن ایکس‌باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد چندان تعریفی ندارد، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۸۰ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۱ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک از عناوین را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • The King’s Bird – از ۱۱ خرداد الی ۹ تیر (۱ تا ۳۰ ژوئن)
  • Shadows: Awakening – از ۲۶ خرداد الی ۲۴ تیر (۱۶ ژوئن تا ۱۵ جولای)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • NeoGeo Battle Coliseum – از ۱۱ الی ۲۵ خرداد (۱ تا ۱۵ ژوئن)
  • Injustice: Gods Among Us – از ۲۶ خرداد الی ۹ تیر (۱۶ تا ۳۰ ژوئن)

جدا از عناوین فوق، لازم به یادآوری است که فرصت دریافت برخی از بازی‌های رایگان ماه می سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی Armello برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس | اس و ایکس‌باکس وان و Tropico 4 برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز دهم خرداد ماه (مصادف با سی و یکم ماه می سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و ششم خرداد ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Dungeons 3 شوید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا