احتمال معرفی شخصیت دارث پلیگس در دوران The High Republic وجود دارد

آیا بالاخره با استاد سناتور پالپاتین ملاقات می‌کنیم؟

شخصیت دارث پلیگس

اگر حدس و گمان‌های طرفداران صحیح باشد، در دوران The High Republic شاهد معرفی شخصیت دارث پلیگس خواهیم بود. او استاد سناتور پالپاتین بوده است.

حدودا یک هفته‌ی قبل، شرکت لوکاس‌فیلم سرانجام از پروژه‌ی لومینوس رونمایی کرد که شامل کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic می‌شود. همان‌طور که از نامشان می‌توان فهمید، این محصولات قرار است به دوران The High Republic، یعنی ۲۰۰ سال سال قبل از اتفاقات سه‌گانه‌ی پیش درآمد بپردازند؛ زمانی که جمهوری کهکشانی در اوج قدرت خود قرار داشت. در این دوران، مقامات جمهوری و شوالیه‌های جدای فکر می‌کردند نیروهای سیث به‌واسطه‌ی نبردی که در گذشته رخ داده بود، از بین رفته‌اند. بنابراین، تمرکز خود را روی برقراری نظم و عدالت در سیاره‌های مختلف و همچنین مقابله با تهدیدهای ریز و درشت از جمله‌ها نیهیل‌ها قرار دادند.

در چنین شرایطی، فردی رهبری نیروهای باقی مانده از امپراتوری سیث را بر عهده گرفت و سعی کرد در سایه‌ها به فعالیت خود ادامه دهد تا شرایط مناسب برای ضربه زدن به جمهوری کهکشانی از راه برسد. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که فرد مورد نظر همان دارث پلیگس باشد. به این شخصیت نخستین بار در Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith اشاره شد. سناتور پالپاتین در بخشی از این فیلم برای آناکین اسکای‌واکر از یک تراژدی گفت. طبق صحبت‌های سناتور، پلیگس به چنان مهارتی در استفاده از بخش تاریک نیرو رسیده بود که می‌توانست جلوی مرگ موجودات را بگیرد. با این حال، وقتی در خواب به سر می‌برد، از سوی شاگردش مورد سوء قصد قرار گرفت و به قتل رسید.

دارث بین تنها فردی که بود از نابودی نیروهای سیث توسط شوالیه‌های جدای نجات پیدا کرد اما ماجراهای او به هزار سال قبل از جنگ کلون‌ها مربوط می‌شود. بنابراین، احتمال اینکه او در The High Republic زنده باشد بسیار پایین است. همین موضوع باعث شده تا گمانه‌زنی‌هایی پیرامون معرفی دارث پلیگس در محصولات مرتبط با این دوران به‌وجود بیاید. اگر این گمانه‌زنی‌ها صحیح باشند، احتمالا محصولات The High Republic سعی می‌کنند تا تلاش‌های پلیگس برای دستیابی به جاودانگی از طریق نیرو و همچنین آموزش دارث سیدیوس/سناتور پالپاتین را به تصویر بکشند.

آخرین فیلم از خط داستانی اسکای‌واکر تحت عنوان Star Wars: The Rise of Skywalker از اواخر سال گذشته‌ی میلادی در سینماها اکران شد. در حال حاضر می‌دانیم فیلم‌های سینمایی جدیدی براساس فرنچایز جنگ ستارگان ساخته و اکران خواهند شد اما نمی‌دانیم به چه دورانی می‌پردازند. البته طی چند وقت اخیر شایعه‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه دیزنی و لوکاس‌فیلم قصد دارند تا در آثار بعدی خود به دوران The High Republic بپردازند؛ شایعه‌هایی که با معرفی کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic بیش از پیش قوت گرفته‌اند.

اگرچه احتمال حضور دارث پلیگس در محصولات The High Republic بالا است اما نمی‌توان پیش‌بینی کرد این شخصیت در کدام مدیوم معرفی خواهد شد. این اتفاق می‌تواند در هر یک از مدیوم‌های سینما، تلویزیون، کمیک بوک یا رمان رخ دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا