1%
  • 0/10

لوکاس‌فیلم رسما از کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic رونمایی کرد

به دوران جدید جنگ ستارگان خوش آمدید

لوکاس‌فیلم رسما از کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic رونمایی کرد ۰ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ اخبار (کمیک) کپی لینک
رمان‌های Star Wars: The High Republic

لوکاس‌فیلم پس از ماه‌ها انتظار بالاخره از محصولات پروژه‌ی لومینوس رونمایی کرد که شامل کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic می‌شود.

شرکت لوکاس‌فیلم اواخر سال گذشته‌ی میلادی، اطلاعات اولیه را از پروژه‌ی لومنیوس در اختیار طرفداران جنگ ستارگان قرار داد تا در ماه‌های آینده به‌طور کامل از آن رونمایی کند. زمان موعود فرا رسید و بالاخره محصولات مرتبط با پروژه‌ی لومینوس به‌طور کامل معرفی شدند. این محصولات شامل کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic می‌شود که ماجراهایشان ۲۰۰ سال پیش از خط داستانی اسکای‌واکر جریان دارند.

می‌توان گفت تقریبا تمامی فیلم‌ها و سریال‌هایی که با محوریت جنگ ستارگان ساخته شده‌اند، شوالیه‌های جدای را در حال فرار یا مخفی شدن از نیروهای امپراتوری نشان می‌دادند اما کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic قرار است تصویری متفاوت از جدای‌ها را به طرفداران نشان دهند.

همان‌طور که از نامشان می‌توان فهمید، این محصولات قرار است به دوران The High Republic بپردازند؛ دورانی که جمهوری و شوالیه‌های جدای در اوج قدرت خود قرار داشته و آرامش و عدالت بر تمامی مناطق حکمفرما بود. به‌طور کلی، طرفداران با خواندن محصولات پروژه‌ی لومینوس درک بهتری از نقش شوالیه‌های جدای در اکوسیستم جمهوری پیش از نابودی و تبدیل شدن به امپراتوری به‌دست خواهند آورد.

وظیفه‌ی نوشتن کمیک بوک‌ها و رمان‌ها بر عهده‌ی جاستینا آیرلند (Justina Ireland)، دنیل خوزه اولدر (Daniel José Older)، کلودیا گری (Claudia Gray)، کَوِن اسکات (Cavan Scott) و چارلز سول (Charles Soule) قرار گرفته است که نویسندگان برجسته‌ای محسوب می‌شوند. هر یک از این نویسندگان گروه خاصی از مخاطبان را هدف قرار داده و به‌طور جداگانه، داستانی را برای آن آماده می‌کند. برای مثال، گری یک رمان بزرگسالانه به نام Star Wars: The High Republic: Into the Dark نوشته است اما آیرلند رمان Star Wars: The High Republic: A Test of Courage را آماده کرده که برای مخاطبان کم سن و سال‌تر مناسب است.

ایده‌ی پروژه‌ی لومینوس را نخستین بار مایکل سیگلین (Michael Siglain) مدیر نوآوری Lucasfilm Publishing در سال ۲۰۱۸ میلادی مطرح کرد. پس از تایید این ایده از سوی مدیران، روند کار روی آن آغاز شد و مدتی بعد هم نویسندگان در مزرعه‌ی اسکای‌واکر دور هم جمع شدند تا درباره‌ی ایده‌هایشان با گروه نویسندگی لوکاس‌فیلم و ویراستارهای Lucasfilm Publishing گفتگو کنند. یک نکته وجود دارد که دانستن‌ آن بد نیست؛ شاید کمیک بوک‌ها و رمان‌ها، قصه‌های متفاوتی را روایت کنند اما بین‌شان انسجام داستانی وجود دارد.

آخرین فیلم از خط داستانی اسکای‌واکر تحت عنوان Star Wars: The Rise of Skywalker از اواخر سال گذشته‌ی میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای اکران شد. در حال حاضر می‌دانیم فیلم‌های سینمایی جدیدی براساس فرنچایز جنگ ستارگان ساخته و اکران خواهند شد اما هیچ گونه اطلاعات رسمی درباره‌ی داستان‌شان نداریم. البته طی چند وقت اخیر شایعه‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه دیزنی قصد دارد تا در فیلم‌های بعدی به دوران The High Republic بپردازد؛ شایعه‌هایی که حالا با معرفی کمیک بوک‌ها و رمان‌های Star Wars: The High Republic بیش از پیش قوت گرفته‌اند.

در پایان، لازم به ذکر است رمان بزرگسالانه‌ی Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi در رویداد Star Wars Celebration منتشر خواهد شد. در حال حاضر اطلاعاتی درباره‌ی بقیه‌ی محصولات در دسترس نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments