چرا زیمو در گروه تاندربولتس حضور ندارد؟

رهبر تاندربولت‌ها کجاست؟

زیمو در گروه تاندربولتس

اخیرا تصویری از فیلم Thunderbolts منتشر شده که اعضای آن را نشان می‌دهد، اما چرا برخلاف نسخه کمیک بوکی، شخصیت زیمو در گروه تاندربولتس حضور ندارد؟

زیمو (Zemo) شخصیتی بود که ابتدا در فیلم Captain America: Civil War با او آشنا شدیم؛ کسی که کنترل سرباز زمستان را با شستشوی مغزی به دست گرفته بود و توانست با او پدر تی چالا (T’Challa) یا همان بلک پنتر (Black Panther) را هم طی یک اتفاق بکشد. در واقع او از خود قدرت خاصی نداشت، بلکه فقط به دنبال این بود که کتاب کنترل مغز سرباز زمستان را به دست آورده و با استفاده از آن، از انتقام جویان انتقام بگیرد!

در واقع طی وقایع فیلم Avengers: Age of Ultron بود که مردم سوکوویا (Sokovia) آسیب دیدند و افراد بسیاری کشته شدندو با این حال کسی که اولتران را ساخته بود، خود انتقام جویان بودند و این یعنی زیمو اگر قصد داشت تا کسی را هدف قرار دهد، آن اونجرز بودند. با این وجود زیمو فرد بسیار باهوشی است و این کار را با این ترتیب شروع کرد که سعی کند تا انتقام جویان را از همدیگر جدا کند و در نهایت با فیلم Captain America: Civil War موفق به انجام کارش شد. با این حال پس از گذشت سال‌ها، بالاخره ما دوباره زیمو را در سریال The Falcon And The Winter Soldier مشاهده کردیم که البته در آن به شخصیت‌های اصلی داستان به نحوی کمک می‌کرد. با این وجود، او در یک قسمت از این سریال لباسی را پوشید که به شدت شبیه به همان زره مخصوصش در دنیای کمیک بوکی مارول بود؛ آن هم وقتی که در گروه تاندربولتس ظاهر می‌شود.

با این وجود ما چند روز پیش در مراسم D23 در پنل رسمی مارول شاهد رونمایی از اعضای تیم تاندربولتس برای فیلمی با همان نام بودیم که در آن، یلینا بلوا (Yelena Belova)، رد گاردین (Red Guardian)، جان واکر (John Walker)، باکی بارنز (Bucky Barnes)، گوست (Ghost) و تسک مستر (Task Master) بودیم. این در حالی است که در داستان‌های کمیک بوکی، زیمو نقش مهمی را در گروه تاندربولتس دارد و در این اثر سینمایی ظاهرا خبری از او نیست.

چطور زیمو می‌تواند در گروه تاندربولتس در فیلم Thunderbolts حاضر شود؟

آخرین بار که زیمو را دیدیم، او توسط گروهی از سربازان ویژه واکاندا (Wakanda) به نام دورامیلاژه (Dora Milaje) دستگیر و زندانی شد. با این حساب، حین وقایع فیلم Thunderbolts به احتمال بسیار زیاد او هنوز هم زندانی است و راهی برای بیرون آمدن پیدا خواهد کرد. این در حالی است که شاید را بیرون آمدن او به واسطه همین گروه تاندربولتس باشد و بعد ببینیم که او مثل داستان‌های کمیک بوکی، رهبری این تیم را بر عهده می‌گیرد.

با این وجود، حتی اگر او روزی فرار کند، قاعدتا باید ببینیم که سربازان واکاندا به دنبالش می‌روند و این یعنی زیمو در گروه تاندربولتس هم امنیت کافی نخواهد داشت. با این حال هیچ بعدی نیست که او حتی ضد این گروه شده و به ابرشرور درجه ۱ آن تبدیل شود؛ همانطور که همیشه می‌خواست تا ابرانسان‌ها را زمین‌گیر کرده و از بین ببرد! به عقیده زیمو، این افراد همیشه برای انسان‌ها دردسرساز خواهند بود و حتی بهترین آن‌ها هم ممکن است به مردم آسیب بزند. به همین دلیل نیز می‌توان احتمال داد که زیمو قصد دشته باشد تا این تیم را هم نابود کند.

اما در هر صورت، زیمو همیشه با تاندربولتس در ارتباط خواهد بود و به هر نحوی ما او یا اشاره‌ای به این شخصیت را در فیلم Thunderbolts خواهیم دید. همچنین نبودن او در عکس می‌تواند به این دلیل باشد که او در زندان افتاده و استودیو مارول نمی‌خواهد تا برنامه فرار کردن او را به همین راحتی لو بدهد. این اثر سینمایی برای اکران در تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۳ (۲۶ جولای ۲۰۲۴) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا