شخصیت‌های MCU

کدامیک از شخصیت‌های MCU از تانوس قوی‌تر و کدامیک ضعیف‌تر هستند؟

ثانوس، معیار قدرت در MCU!

کدامیک از شخصیت‌های MCU از تانوس قوی‌تر و کدامیک ضعیف‌تر هستند؟ نرگس کریمی پور ۱۰۶ ۰۱ مهر ۱۴۰۰ مارول

تانوس بدون شک قدرتمندترین فرد در بین شخصیت‌های MCU شناخته می‌شود. به لطف فیلم بسیار محبوب Avengers: Infinity War به تمام بینندگان و طرفداران دنیای سینمایی مارول ثابت شد که او تا چه حد توانا و قدرتمند است.

برنامه‌ تانوس برای حمله به زمین و انتقام‌جویان از سال ۲۰۲۱ و حمله لوکی به زمین آغاز شد. او سال‌ها زمان صرف کرده تا برای جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت و به کار گیری آن‌ها برنامه‌ ریزی کند و آماده شود. تانوس موفق شد تا در حملات خود جنگ‌جویان آزگارد، انتقام‌جویان و محافظان کهکشان را شکست بدهد. علاوه بر قدرت فیزیکی و نژاد تایتان او که باعث توانمندی تانوس می‌شود، این مرد قدرتمند به لطف ذهن قوی و درایت بالای خود تا حدی یک سر و گردن از مابقی ابرشرورهای مارول بالاتر بوده و در صدر می‌نشیند. اگرچه او برنامه خوبی برای هدف والای خود تنظیم نکرده بود اما در حقیقت قصد و نیت بدی هم نداشت. 

شخصیت پردازی تانوس و مشخصات ظاهری و فیزیکی او در دنیای سینمایی مارول تفاوت چندانی با نسخه کامیکی او ندارد و برای این امر باید به تهیه‌کنندگان MCU تبریک گفت. شاید برخی تصور کنند که قدرت بی‌نظیر تانوس از سنگ‌های ابدیت سرچشمه می‌گیرد در حالی که تانوس پیش از دست‌یابی به سنگ‌های ابدیت نیز بسیار قدرتمند بود. با این حال بسیاری از شخصیت‌های MCU نیز وجود دارند که حتی از تانوس نیز قدرتمند‌تر هستند. با این حال شاید مفهوم قدرت در حقیقت چیزی که همه تصور می‌کنند نباشد.

قدرت را می‌توان نه تنها در توان فیزیکی بلکه در بسیاری دیگر از مفاهیم معنا کرد. بدون شک ممکن نیست که تمامی شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول را در این مطلب بررسی کنیم اما به آن دسته از شخصیت‌هایی خواهیم پرداخت که به لطف mcu نسبت به مابقی شخصیت‌های مارول بیشتر شناخته شده هستند. در ادامه به معرفی ۱۲ شخصیت که از تانوس ضعیف‌تر بوده و ۱۲ شخصیت که از سرباز تایتان قدرتمند‌تر هستند می‌پردازیم. 

شخصیت‌های مارول ضعیف‌تر از تانوس

اگر طرفدار دنیای سینمایی مارول باشید بدون شک این موضوع را می‌دانید که تانوس به گونه‌ای معیار قدرت در این جهان شناخته می‌شود و طرفداران مارول به او به چشم سمبل قدرت و شکوه نگاه می‌کنند. بسیاری از شخصیت‌ها و ابرقهرمانان محبوب مارول وجود دارند که به مراتب بسیار از تایتان بزرگ ضعیف‌تر هستند و بنا به محبوبیت این ابرقهرمانان طرفداران حتی فکرش را هم نمی‌کنند که آنها در حقیقت تا چه اندازه ضعیف هستند. در نهایت چیزی که به انتقام‌جویان کمک کرد تا علی رغم ضعف خود نسبت به تانوس بر او چیره شود در حقیقت اتحاد و همکاری این قهرمانان با یکدیگر بود که قدرتی بسیار بیشتر از قدرت تانوس تولید کرد. 

۱۲. استار لرد (Star Lord)

استارلرد اگر چه پسر ایگوی قدرتمند است اما متاسفانه از قدرت درون خود خبر ندارد و در حقیقت قادر نیست تا به درستی از آن استفاده کند. او به راحتی نیروهای برتر درون خود را کنار گذاشته و در هر مبارزه به استفاده از سلاح‌های ساده و مبارزه به سبک یک انسان بسنده می‌کند.

بنابراین او در برابر تانوس هیچ شانسی نخواهد داشت. شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف او در مقابل تانوس احساسات او باشد. پیتر برخلاف تانوس قادر نیست که تمرکز خود را حین مبارزه جمع کرده و عقلانی عمل کند. در هر مبارزه شاهد آن هستیم که احساسات پیتر به او غلبه کرده و او موفق نمی‌شود تا درست تصمیم گرفته و عمل کند. به همین دلیل او در مبارزه‌ای تن به تن با تانوس بازنده مبارزه خواهد شد. 

۱۱. (فالکون) Falcon

این حقیقت را هرگز فراموش نکنید که سم ویلسون در حقیقت یک انسان عادی است و هیچ قدرت ابر انسانی خاصی ندارد. شاید او بهترین جانشین برای استیو راجرز باشد اما هرگز در قدرت و توانایی با او برابری نمی‌کند و در نبرد با یک تایتان هرگز موفق نخواهد شد زیرا در اصل او قدرت رویارویی با یک تایتان را ندارد.

تغییر عنوان او از شاهین به کاپیتان آمریکا تنها نام و عنوان او را تغییر داده و در میزان قدرت سم تغییری ایجاد نکرده است. اگرچه شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که پس توانایی پرواز سم به چه دردی می‌خورد؟ این توانایی در این زمینه کمکی به او نخواهد کرد، سم با پرواز تنها دشمن خود را بیشتر عصبانی کرده و به جای استفاده از انرژی خود برای مبارزه با هدف، بیشتر آن را هدر می‌دهد. 

۱۰. درکس (Drax)

درکس با توجه به داستان زندگی‌اش و مرگ خانواده خود به دست تانوس بارها تلاش کرده تا او را شکست داده و بکشد. با این حال او هرگز موفق به این کار نشد. این در حالی است که درکس در کتاب‌های کامیک رسما برای شکست تانوس خلق شده است اما همتای آن در MCU به حدی قوی نیست که تانوس را شکست بدهد. درکس یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های مارول است و خوشبختانه دیو باتیستا (Dave Bautista) نیز نقش این کاراکتر را به خوبی ایفا کرده است.

در اولین حضور درکس در MCU شاهد مبارزه او با رونان بودیم، شخصی که بسیار قدرتمندتر از درکس به نظر می‌رسید و درکس تا حدی بر او چیره شد. اما هنگام مقابله با تانوس در وضعیت خوبی نبود و به نظر نمی‌رسد که درکس به عنوان یکی از شخصیت‌های MCU پیروز مبارزه با تانوس باشد. 

۹. لوکی (Loki)

لوکی یکی از آن دسته شخصیت‌هایی است که مدام شکست می‌خورد و حتی در سریال لوکی نیز این امر را باری دیگر مشاهده کردیم اما به نظر می‌رسد که او همیشه قوی تر از قبل برمی‌گردد. او یک حیله‌گر و خدای شیطنت آزگارد است، حتی مرگ نیز نمی‌تواند لوکی را از داستان‌های دنیای سینمایی مارول دور نگه دارد. پیش از این نیز شاهد مبارزه تن به تن این دو شخصیت با یکدیگر بوده‌ایم و تانوس به راحتی گردن لوکی را گرفته و او را به قتل رساند.

بدون شک قدرت سنگ‌‌های ابدیت را نباید فراموش کرد اما با توجه به آنکه لوکی حتی در مبارزه با هالک شگفت‌انگیز نیز شکست خورده است بدیهی است که پیروز میدان مبارزه با تانوس نخواهد شد. لوکی شاید بسیار باهوش باشد اما آنچنان که باید قدرتمند نیست. او به عنوان یک آزگاردی بزرگ شده و به احتمال زیاد دقیقا از قدرت بدنی و فیزیک خود به عنوان یک فراست جاینت آگاهی ندارد و به همین دلیل مبارز خوبی نخواهد بود.

۸.  مرد آهنی (Iron Man)

شاید مرد آهنی بدون گجت‌های خود چندان هم قدرتمند نباشد. او یک انسان عادی است که توانایی ابرانسانی خاصی ندارد. او بدون شک، شخصی بود که در حقیقت تانوس را شکست داد اما تا حدی قوی نبود که پس از این پیروزی زنده مانده و دوام بیاورد.

به طور حتم بدون Bleeding Edge Armor او شانسی در مقابل تانوس نداشت. حتی نانو ربات‌های این قهرمان هم در مقابل ضربات این تایتان بزرگ فروپاشیده و تخریب شدند. تونی استارک در حقیقت بسیار از تانوس ضعیف‌تر بوده و حتی زره‌های آهنین او نیز از دستکش بینهایت تانوس ضعیف‌تر هستند. 

۷.  بیوه سیاه (Black Widow)

ناتاشا رومانوف از جوانی در سیستم بسیار سختگیرانه اتاق قرمز آموزش دیده تا به یک مبارز قابل تبدیل شود. با این حال بیوه سیاه با تمام مهارت‌های فوق‌العاده خود در برابر تانوس شانسی ندارد و بسیار ضعیف‌تر از تانوس به حساب می‌آید. با این حال شاید او قدرت اصلی را به همه ثابت کرد.

قدرت فداکاری، هنگامی که جان خود را برای بدست آوردن سنگ روح قربانی کرد. مهارت‌های جنگی بیوه سیاه در مقابل ثانوس جواب نمی‌دهد، ثانوس جثه بسیار بزرگی دارد و از نظر فیزیکی بسیار قدرتمند‌تر از بلک ویدو به شمار می‌رود. تانوس می‌توانست مانند یک حشره کوچک ناتاشا را از میان‌ ببرد. با این حال به احتمال زیاد در این نبرد تانوس لحظاتی را طی تحسین جنگاوری ناتاشا سپری می‌کرد.  

۶. هاکای (Hawkeye)

شخصیت‌های MCU

شاید هاکای ضعیف‌ترین فرد در این لیست باشد. مخاطبین به دلیل “بازنشستگی” نتوانستند کلینت بارتون را در Avengers: Infinity War ببینند، اما او برای مبارزه در Endgame بازگشت و به خوبی در کنار دیگر انتقام جویان به مبارزه پرداخت. او مطمئناً مهارت‌های زیادی دارد، اما همانطور که در Avengers: Age of Ultron گفت، او فقط یک مرد مسلح به تیر و کمان است. هاکای بهترین تیرانداز در بین شخصیت‌های MCU به حساب می‌آید. با این حال حتی اگر او در نبرد نهایی با تانوس شرکت نمی‌کرد چیزی در این نبرد تغییر نمی‌کرد، بدون شک تانوس حتی متوجه تیرهایی که به سمت او پرتاب می‌شده هم نشده است. هاکای یکی از قابل احترام‌ترین شخصیت‌های MCU و کل دنیای کامیک‌های مارول به حساب می‌آید و او نیز مانند بیوه سیاه کاملا آماده بود تا روح و جان خود را برای سنگ روح و نجات جهان قربانی کند اما با این حال چیزی این حقیقت را که او تنها یک انسان جنگ جو است را تغییر نمی‌دهد. 

۵. (کاپیتان آمریکا) Captain America

استیو راجرز یکی از برجسته‌ترین رهبرهای مارول بوده و نماد یک مرد درست کار و پاک در دنیای سینمایی مارول است. هنگامی که او مقابل تانوس ایستاد و دستکش بی‌نهایت را گرفت تا او را مهار کند، تانوس به وضوح تحت تأثیر قرار گرفت. در اینجا استیو مردی بود که به یک مرد فوق العاده‌قوی و قدرتمند‌تر تبدیل شد، قوی‌تر از هر زمان دیگر اما به هر حال او یک انسان بود که در برابر تانوس ایستاد و دستکش را در دستانش گرفت. در این صحنه مشاهده کردیم که تانوس تصمیم گرفت تا بدون دستکش به او مشت بزند و از این طریق به او اجازه زندگی بدهد. تانوس شخصیت عمیقی داشت و گاها کاملا منطقی، محترمانه و جوانمردانه عمل می‌کرد. اما استیو راجرز حتی اگر سرم ابرسرباز را هم دریافت کرده باشد نمی‌تواند تانوس را شکست بدهد. 

۴. پلنگ سیاه (Black Panther)

ایستادگی در برابر تانوس با شکست دادن او، دو امر متفاوت است. تیچلا اگرچه مبارز بسیار ورزیده و توانمندی است اما در نهایت او نیز مانند استیو راجرز خواهد بود. پلنگ سیاه تنها یک مرد عادی است با فناوری فانتزی. او می‌تواند در مقابل تانوس بایستد اما هرگز قادر نخواهد بود تا او را شکست بدهد. شاید در میان انسان‌ها او قدرتمند‌ترین باشد اما در مقابل یک تایتان عصبانی هرگز پیروز نبرد نخواهد بود. حتی با لباس وایربانیوم خود، که قادر به جذب انرژی جنبشی و انتشار آن است، قادر به شکست تانوس نیست. 

۳. مرد مورچه‌ای (Ant-Man)

شاید قدرت اصلی اسکات لنگ در آثار بعدی مارول مشخص شود. اگر این مبارزه در رابطه با تکنولوژی و فناوری بود به احتمال زیاد مرد مورچه‌ای برنده میدان می‌شد اما این مبارزه در رابطه با زور بازو و قدرت فیزیکی است. اسکات لنگ در حقیقت یک مرد ساده است که آموزش‌های لازم برای مقابله با یک بیگانه را ندیده است. تبدیل شدن به یک مورچه ممکن است ایده خوبی برای ضربه زدن به دشمن باشد اما تا زمانی که این دشمن تانوس نباشد. 

۲. سپاه نوا (Nova Corps)

Nova Corps در Guardians of the Galaxy به عنوان یک گروه قدرتمند معرفی شدند که قادر به ایستادگی در برابر افرادی مانند رونان بودند. کار آنها در خنثی کردن حمله او به سیاره خود بسیار عالی بود و آن‌ها کمک کردند تا گروه محافظان کهکشان شکل گرفته و در نهایت رونان را شکست دهند. هنگامی که نبرد به پایان رسید، آنها سنگ قدرت را در اختیار گرفتند تا آن را از هر کسی که ممکن است به دنبال آن بیاید، در امان نگه دارند. تانوس خود سنگ قدرت را از Nova Corps گرفت، بنابراین آنها به وضوح نتوانستند او را متوقف کنند، حتی زمانی که تانوس هیچ سنگی برای کمک به او نداشت. متأسفانه، این نبرد خارج از صفحه نمایش رخ داده و فقط در جنگ بینهایت به آن اشاره می‌شود، اما شکست آنها به دست تانوس به وضوح نشان می دهد که سپاه نوا ضعیف تر از تانوس هستند. 

۱.  ویژن (Vision)

در فیلم Infinity War به خوبی شاهد ضعف ویژن در برابر تانوس بودیم. ویژن ربات وایبرنیومی بود که در جریان نبرد با اولتران ساخته شد. قدرت این ربات از سنگ ذهن سرچشمه می‌گیرد، سنگ ابدی که در وسط پیشانی این مرد اندرویدی کار گذاشته شده است. هنگامی که تانوس به ویژن رسید پنج سنگ بینهایت را در دست داشت و حتی تلاش‌های واندا در جهت کشتن ویژن و شکست تانوس بی نتیجه ماند و ثانوس به کمک سنگ زمان، زمان را به عقب برده و سنگ ذهن را به راحتی از سر ویژن برداشت. اگرچه هرگز نبرد تن به تن این دو را مشاهده نکرده‌ایم اما مشخص است که ویژن قدرت چندانی در مقابل تانوس ندارد. با این وجود که او یک سنگ ابدی در پیشانی خود داشت تانوس او را مانند یک عروسک پارچه‌ای بدون هیچ چالشی پاره کرد. 

شخصیت‌های مارول قوی‌تر از تانوس

هیچ قدرتی ابدی و بینهایت نیست، به طور حتم در بین شخصیت‌های MCU شخصیت‌هایی هستند که حتی از تانوس بزرگ نیز قوی‌تر بوده و ممکن است که در نبرد با این تایتان از حقیقت نیروی خود آگاه نبوده‌اند. بسیاری دیگر از شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول نیز وجود دارند که به مراتب بسیار نسیت به تایتان غول پیکر قدرتمند‌تر بوده و قادر هستند تا به راحتی او را از پای دربیاورند اما متاسفانه هنگامی که تانوس به زمین حمله کرد آنها مرده بودند. شاید مرگ این افراد قدرتمند دلیلی بود که تانوس به خود جرات داد تا به جمع‌آوری سنگ‌های بینهایت بپردازد. 

۱۲. دکتر استرنج (Doctor Strange
)

اگرچه دکتر استرنج به اندازه استادان خود در کامارتاژ قدرتمند نیست اما با این حال یکی از بزرگ‌ترین جادوگران دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید. دکتر استرنج توانایی مقابله با تانوس را داشته و نقش بزرگی در پیروزی در نبرد با تانوس داشت. بسیاری از طرفداران معتقدند که در ابتدای جنگ با تانوس او بنا به خواسته خود اجازه داد تا تانوس پیروز میدان شود زیرا این تنها راهی بود که انتقام جویان می‌توانستند او را شکست بدهند.

طلسم‌ها و ابزارهای دکتر استرنج به اندازه کافی قوی هستند تا تانوس را حتی با وجود دستکش بینهایت شکست بدهند. اگر که مرد آهنی جان خود را فدا نمی‌کرد و مبارزه ادامه می‌یافت به طور حتم دکتر استرنج تانوس را شکست می‌داد. بدون دستکش بینهایت در دست تانوس، بدون شک دکتر استرنج نسبت به تانوس برتری خواهد داشت. 

۱۱. رونان (Ronan)

شاید کمی عجیب بنظر بیاید اما رونان از تانوس قوی‌تر خواهد بود. در فیلم نگهبانان کهکشان به وضوح دیدم که رونان چگونه بدون هیچ مشکلی سنگ قدرت را برداشته و روی چکش خود گذاشت. برداشتن سنگ قدرت با دست خالی کاری است که تقریبا هیچ کس در جهان نمی‌تواند به راحتی انجام دهد. رونان قدرت خود را در رویارویی با نگهبانان کهکشان و خود تانوس مشخص کرد. او تقریبا استارلرد و نگهبانان را ازبین برد. تانوس و رونان هردو از قوی‌ترین شخصیت‌های MCU هستند اما در زمین نبرد رونان ثابت کرده که از تانوس نمی‌ترسد و قادر است تا او را شکست دهد. 

۱۰. اودین (Odin)

خدای خدایان، رهبر خدایان آزگاردی در والهالا، بدون شک مشخص است که اودین بزرگ از یک تایتان خشمگین قدرتمندتر بوده و قادر است تا او را شکست دهد. در برخی نظریه‌ها عنوان می‌شود که تانوس به این دلیل پیش از وقایع رگنراگ به جمع‌آوری سنگ‌های بینهایت اقدام نکرده زیرا که از وجود اودین بر سر راه خود می‌ترسیده است.

با توجه به دستاورد‌های اودین و قدرت قلمرو و پادشاهی او مشخص است که اودین رقیب ترسناکی برای تانوس بوده است. اودین موفق شد تا خدای مرگ را از حمله به آزگارد دور نگه دارد و ۹ قلمرو را با یکدیگر متحد کند. لوکی نیز هنگام مرگ خود به تانوس گوشزد کرد که تانوس هرگز نمی‌تواند یک خدا باشد. اودین خدای خدایان بود و از قدرت بینهایتی برخوردار بود. 

۹.  اسکارلت ویچ (The Scarlet Witch)

همانطور که در سریال WandaVision دیدیم، قدرت‌های واندا یا اسکارلت ویچ از یکی از سنگ‌های بینهایت یا همان سنگ ذهن سرچشمه گرفته یا به نوعی می‌توان گفت که این سنگ ذهن بود که قدرت‌های واندا را بیدار کرده و باعث شد تا او به اسکارلت ویچ تبدیل شود.

این درحالی است که تانوس برای انجام برنامه‌های خود به سنگ‌های بینهایت نیاز داشت. مشخص است که نیروی اسکارلت ویچ به مراتب بیشتر از تانوس بوده و بدون شک تانوس بدون دستکش بینهایت هیچ شانسی در برابر واندا ندارد. تانوس به لطف ارتش پر جمعیتش واندا را از خود دور نگه داشت اما اگر این دو در یک رقابت تن به تن شرکت کنند به طور حتم اسکارلت ویچ بر تانوس بزرگ چیره خواهد شد. 

واندا این قدرت را هنگامی نشان داد که سنگ ذهن را که در سر ویژن قرار داشت با موفقیت نابود کرد. داشتن قدرت تخریب یک سنگ به مراتب بیشتر از توانایی داشتن یک سنگ است. او حتی در حین انجام این کار تانوس را نیز متوقف کرد. البته تانوس از سنگ زمان برای لغو آنچه او انجام داد استفاده کرد، اما اسکارلت ویچ به وضوح نشان داد که بسیار از تانوس قوی‌تر است. هیچ یک از شخصیت‌های MCU قادر نیستند تا مانند واندا ماکسیموف یک سنگ بینهایت را نابود کند. هنگامی که تانوس سنگ‌های ابدیت را نابود کرد از قدرت خود سنگ‌ها برای این کار استفاده کرد اما واندا از نیروی جادویی خودش برای نابودی سنگ ذهن بهره برد. 

۸. دورمامو (Dormammu)

دورمامو یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های MCU و کامیک‌های مارول است. حتی دکتر استرنج و انشنت وان قادر، هم موفق به نابودی او نشدند و در نهایت دکتر استرنج برای شکست او از یک تایم لوپ استفاده کرد.

دورمامو که از تاریکی و پلیدی سرچشمه می‌گیرد مانند یک خدای قدرتمند بوده و به مراتب از تانوس تایتان قوی‌تر خواهد بود. دورمامو قادر است تا تانوس را با یکی از موج‌های کوچک خود به راحتی ببلعد اما شاید به همراه داشتن دستکش بینهایت این کار را کمی برای دورمامو سخت کند اما بدون شک او از شخص تانوس قوی‌تر عمل خواهد کرد.  

۷. ایگو (Ego)

ایگو از نژاد Celestials بوده و می‌توان گفت که او در MCU با ایگو در کتاب‌های کامیک مارول تفاوت‌های زیادی دارد. ایگو در زبان ساده یک سیاره است او قادر است تا موجودات دیگری را مانند خود خلق کند و در همین راستا شاید قدرتمندترین فرد بین شخصیت‌های mcu باشد.

Celestials موجودات زره پوش قدرتمندی هستند که متاسفانه در دنیای سینمایی مارول اشاره چندانی به آن‌ها نشد. این موجودات جاودانه‌ها را خلق کرده و به زمین فرستاده‌اند تا به انسان‌ها کمک کنند. اگر ایگو پیش از جنگ بینهایت با تانوس، توسط پسرش کشته نشده بود بدون شک می‌توانست او را شکست دهد. ایگو قادر است تا انرژی و ماده تولید کند. او قادر بود تا به راحتی ارتشی ساخته و تانوس را ضربه فنی کند. جای تاسف دارد که استارلرد موفق نشد نحوه کنترل قدرت خود را از پدرش بیاموزد. 

۶. انشنت وان (The Ancient One)

این جادوگر توانمند دورمامو را سالیان دراز دور نگه داشته و کنترل کرده بود پس بدون شک او نیز قارد خواهد بود تا تانوس را شکست بدهد. دکتر استرنج چیزهای زیادی از The Ancient One آموخت اما وقتی استعدادهای آنها را مقایسه می کنید، استرنج هنوز چیزهای زیادی برای آموختن دارد.

The Ancient One  استاد واقعی هنرهای عرفانی بود و مهارت های او در جادوگری به راحتی  تانوس را شکست می‌دهد. اگر هنگام جنگ بینهایت او زنده بود بدون شک اوضاع خیلی فرق می‌کرد. این نبردی است که حتی ممکن است تانوس با در دست داشتن Infinity Gauntlet در آن موفق نشود. همانطور که در فیلم پایان بازی دیدیم، او در مبارزه با دکتر استرنج مشکل داشت، بنابراین یک جادوگر قوی‌تر مطمئنا در برابر تایتان دیوانه شانس بیشتری خواهد داشت.

۵. سورتور (Surtur)

تانوس بسیار خوش شانس بود که سورتور وقتی او به دنبال سنگ‌های بینهایت می‌رفت مشغول خرد کردن بقایای آزگارد بود. سورتور یک موجود فوقالعاده قدرتمند است که به راحتی هلا خدای مرگ، را شکست داد و آزگارد را در پایان Thor: Ragnarok نابود کرد.

مسلماً سهم او در نابودی آزگارد پیش بینی شده بود، اما قدرت او بسیار بیشتر از چیزی که در این فیلم دیدیم است. جای تعجب نیست که او قادر به انجام پیشگویی و تحقق رگنراک بود. هیچ راهی وجود ندارد که تانوس بتواند در برابر سورتور که با قدرت گرفتن از شعله ابدی مبارزه می‌کند زنده بماند.

۴. هالک (Hulk)

هالک شگفت انگیز به طور حتم قوی‌ترین کاراکتر در بین شخصیت‌های MCU  به حساب می‌آید و در بین انتقام جویان نیز او قوی‌ترین انتقام‌جو خطاب می‌شود. هر چه که می‌گذرد هالک قوی‌تر می‌شود. گوشه‌ای از قدرت او را در فیلم Thor: Ragnarok مشاهده کردیم.

او حتی حاضر بود تا با سورتور نیز به مبارزه بپردازد. اگرچه در مبارزه تن به تن این دو در صحنه ابتدایی فیلم Infinity War  هالک در ابتدا از تانوس شکست خود اما در حقیقت در این مبارزه تانوس تنها نبوده و سنگ قدرت را به همراه داشت. اگر این دو با هم روبرو شوند ، هالک به راحتی تانوس را به زمین می‌کوبد. تقریباً هیچ سوالی در مورد آن وجود ندارد. هالک در بیشتر موقعیت‌ها در مقابل تانوس برتری دارد. 

۳. ثور  (Thor)

ثور بارها و بارها خود را در میدان نبرد ثابت کرده است. آیا ثور قوی تر از تانوس است؟ به عنوان خدای رعد، او با برخی از بزرگترین و بدترین شروران MCU پا به پا مبارزه کرده است. حتی بدون هیچ سلاحی، او هنوز بسیار قوی است، زیرا خواهرش هلا را تضعیف کرده و سورتور را شکست داد.

اما وقتی چیزی را در دست دارد بهترین کار را انجام می دهد. Mjolnir بدون شک تنها سلاح ثور نبوده و مانند هم رزم او به ثور در مبارزات برتری می‌دهد. ثور موفق شد تا سر تانوس را تنش جدا کند و طبق گفته خود تانوس اگر در جنگ بینهایت نیز اقدام به این کار می‌کرد، تانوس را حتی با وجود دستکش بینهایت شکست می‌داد.

۲. سازمان نابهنجاری زمانی (The TVA) 

بدون شک سریال لوکی نقطه عطفی بود در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول. در این سریال با سازمانی آشنا شدیم تحت عنوان TVA )Time Variance Authority) این سازمان مسئول بررسی خطوط زمانی و حفظ خط زمانی مقدس است. بدون شک این سازمان می‌توانست بزرگ‌ترین کابوس تانوس باشد. زیرا سنگ‌های بینهایت در این سازمان هیچ قدرتی ندارند. در این سازمان از سنگ‌های بینهایتی که تانوس برای هدف والای خود استفاده کرد، به عنوان وزنه کاغذ استفاده می‌شود.

حتی هم اکنون که لوکی و سیلوی اوضاع این سازمان را برهم ریخته‌اند بازهم قدرت این سازمان و مامورین آن از تانوس بسیار بیشتر است. این نظریه در رابطه با TVA  مطرح می‌شود که این سازمان در فضای کوانتوم ساخته شده است، به همین دلیل هیچ سنگ بینهایتی در آن‌ جا قدرتمند نیست. به طور حتم اگر تانوس از خط زمانی خود خارج شود مامورین این سازمان او را دستگیر  می‌کنند. 

۱.  کاپیتان مارول (Captain Marvel)

کاپیتان مارول یا کارول دنورز بدون شک قدرتمند‌ترین انتقام جو علیه تانوس است. دنورز در حقیقت برگ برنده‌ای بود که نیک فیوری در آخرین لحظات خود پیش از ناپدید شدن پس از بلیپ در برابر تانوس رو کرد. او که در فضایی خارج از جو زمین زندگی می‌کند به کمک انتقام جویان آمده و قدرت خود را هنگام خارج کردن دستکش بینهات از دستان قوی تانوس ثابت کرد. به طور حتم پس از دیدن این صحنه هر یک از طرفداران مارول متوجه قدرت بی‌نظیر کاپیتان مارول شدند. تنها دلیلی که او نتوانست تانوس را در Endgame شکست دهد، تعداد سلاح‌های خارجی و ارتش واقعی بود که علیه او استفاده می‌شد. اگر آنها با هم روبرو می‌شدند، تانوس شانسی در این مبارزه نداشت.

همانطور که MCU همچنان در حال رشد و گسترش به نقاط دورتر فضا است، زمان بندی‌های جدید در فاز چهارم، شخصیت‌های جدید و نسخه‌های جدید شخصیت‌های قدیمی را روی پرده می‌آورد. تانوس ممکن است دیگر قوی‌ترین ابرشرور دنیای سینمایی ماورل نباشد. اما حضور او و نتایج اعمالش آنقدر در MCU نمایان شده و تاثیر گذار است که قدرت شخصیت‌های مختلف با توانایی او در شکست دادن انتقام جویان در سال‌های آینده سنجیده می‌شود. 

به طور مثال ما هنوز شناخت درستی از کنگ فاتح ابر شرور بعدی دنیای سینمایی مارول نداریم و چه کسی می‌داند که اگر این دو در یک نبرد در مقابل یکدیگر قرار بگیرند کدامیک پیروز میدان خواهد شد. اکنون که وارد MCM شده‌ایم ممکن است که مارول طرفداران خود را به تماشای این مبارزه نیز دعوت کند.  

نظر شما مخاطبین خوب سرگرمی در رابطه با قدرتمندی تانوس چیست؟ به نظر شما چه شخصیت‌هایی در دنیای سینمایی مارول حضور دارند که از ثانوس قوی‌تر بوده و در این مقاله نام آن‌ها برده نشده است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

106 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا