#مهسا_امینی

واتساپ از نسخه‌های قدیمی اندروید و iOS پشتیبانی نمی‌کند

پایان پشتیبانی واتساپ از اندروید و iOS قدیمی

واتساپ از نسخه‌های قدیمی اندروید و iOS پشتیبانی نمی‌کند ساحره چمنی ۰ ۱۰ دی ۱۳۹۸ موبایل
واتساپ

واتساپ اعلام کرده که در سال ۲۰۲۰ از نسخه‌های قدیمی اندروید و iOS پشتیبانی نخواهد کرد و به این ترتیب برخی از کاربران با مشکل مواجه خواهند شد.

در سال 2020 بسیاری از کمپانی‌ها خود را برای معرفی محصولات تازه‌ آماده‌ کرده‌اند و با برگزاری نمایشگاه‌های بزرگی همچون CES و MWC از این محصولات رونمایی خواهند کرد. اما همچنان که محصولات تازه وارد بازار می‌شوند، یک سری از ابزارها و برنامه‌های قدیمی کنار گذاشته می‌شوند و از رده خارج می‌شوند.

در همین راستا برخی از برنامه‌ها از سیستم‌ عامل‌های قدیمی پشتیبانی نمی‌کنند؛ مثلا کسانی که هنوز از گوشی‌های هوشمند قدیمی استفاده می‌کنند یا نسخه‌های قدیمی اندروید یا iOS روی دستگاه‌های‌شان نصب است ممکن است برخی از سرویس‌ها را در سالی که در پیش است دریافت نکنند و ارایه آنها روی دستگاه‌های‌شان متوقف شود.

واتساپ یکی از این برنامه‌هایی است که به پشتیبانی از چند نسخه قدیمی اندروید و iOS پایان می‌دهد. نسخه‌های 2.3.7 و پایین‌تر اندروید و نیز iOS 7 و پایین‌تر سیستم عامل‌هایی هستند که واتساپ بعد از ۱۲ بهمن سالجاری (اول فوریه 2020) روی آنها کار نخواهد کرد.

به این ترتیب اگر کاربر هر کدام از نسخه‌های فوق باشید نمی‌توانید از واتساپ استفاده کنید.

واتساپ همچنین پیشتر اعلام کرده است که از دهم دی‌ماه (۳۱ دسامبر ۲۰۱۹) پشتیبانی از تمام گوشی‌های ویندوزی را متوقف می‌کند؛ امروز دقیقا همان روزی است که مایکروسافت پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل خود را به پایان می‌رساند.

این کمپانی تحت مالکیت فیسبوک قبلا اعلام کرده بود که این نرم‌افزار احتمالا بعد از دهم تیرماه (یکم ژوئیه ۲۰۱۹ ) در مایکروسافت استور در دسترس نخواهد بود.

در ادامه لیستی از نسخه‌های اندروید و iOS که از واتساپ پشتیبانی نمی‌کنند ارایه شده است.

نسخه‌ ۲.۳.۷ و پایین‌تر اندروید

نسخه iOS 8  و پایین‌تر

تمام گوشی‌های دارای سیستم‌عامل ویندوز فون

البته برای گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون گزینه‌‌ای جهت ذخیره اطلاعات واتساپ ارایه شده است که کاربران می‌توانند به منظور نگهداری از اطلاعات خود از آن استفاده کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا