بازیگر نقش مرد آهنی درباره خاطراتش در دنیای سینمایی مارول گتفگو کرد

هنوز هم سایه مرد آهنی در MCU حس می‌شود

بازیگر نقش مرد آهنی

رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.)، بازیگر نقش مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول، اخیرا طی یک مصاحبه از خاطرات خود در MCU صحبت کرده است.

دنیای سینمایی مارول از سال ۲۰۰۸ و با فیلم Iron Man شروع شد؛ اثری که ستاره آن رابرت داونی جونیور بود و نقش مرد آهنی، یا همان تونی استارک (Tony Stark) را در آن بازی می‌کرد. پیش از اکران این فیلم، کوین فایگی (Kevin Feige) که مدیر استودیو مارول (Marvel Studios) است، اظهار کرده بود که قصد داشته تا نقش تونی استارک را به تام کروز (Tom Cruise) بدهد، اما خود این بازیگر پیشنهاد آن را قبول نکرد تا در نهایت، رابرت داونی جونیور به مرد آهنی MCU تبدیل شود.

تونی استارک در دنیای سنیمایی مارول تا به امروز نقش بسیار مهم و بزرگی را بازی کرده و عملا می‌توان گفت که به عنوان یکی از نقاط قوت در سه فاز اول شناخته می‌شود؛ طوری که حتی با وجود مرگ او در Avengers: Endgame و خداحافظی بازیگر آن از استودیو مارول، هنوز هم سایه بزرگ تونی استارک روی آثار جدید دنیای سینمایی مارول دیده می‌شود. با این وجود اخیرا با وجود مولتی ورس هنوز هم شایعاتی درباره بازگشت مرد آهنی از یک جهان دیگر شنیده می‌شود. این در حالی است که رابرت داونی جونیور هنوز هیچ اطلاعی درباره بازگشت خود برای ایفای این نقش را ارائه نکرده و اخیرا مصاحبه‌ای در رابطه با خاطرات خود در نقش مرد آهنی انجام داده است.

صحبت‌های بازیگر مرد آهنی درباره کار در استودیو مارول

اخیرا طی یک مصاحبه با رسانه Deadline، از رابرت داونی جونیور درباره اینکه بیشتر از هرچیز دلش برای چه چیزی از استودیو مارول تنگ می‌‌شود سوال شد. او پاسخ داده که در مدت ۱۱ سال همکاری با این استودیو و حضور در نقش مرد آهنی در ۱۱ پروژه این شرکت، بیشتر از هرچیزی دلش برای کار کردن با کوین فایگی و همچنین کارگردان‌های آن تنگ خواهد شد. به گفته او، شروع کار با جان فارو (Jon Favreau) یک آغاز شیرین بود و بدنه داستان مرد آهنی با کارگردانی شین بلک (Shane Black) ساخته شد، تا اینکه بالاخره برادران روسو (Russo) به ماجراجویی این بازیگر و شخصیت تونی استارک در دنیای سینمایی مارول معنای ابدی بخشیدند تا با یک فداکاری جاودانه شود.

جالب است که در این مصاحبه صحبتی درباره بازگشت او نشده، اما گفته‌های رابرت داونی جونیور درباره اینکه چطور هر کارگردان باعث شده تا شخصیت مرد آهنی بهتر و بیشتر شکل بگیرد، نشان می‌دهد که این کاراکتر تا چه حد برای دنیای سینمایی مارول حیاتی بوده است. در واقع یکی از دلایلی که سه فاز اول دنیای سینمایی مارول طرفداران بیشتری را نسبت به فاز چهارم داشت نیز همین موضوع محوریت شخصیت‌ها در آن بود و وجود افرادی مانند مرد آهنی و کاپیتان آمریکا (Captain America) باعث می‌شد تا روایت به صورت هدایت شده و با مسیری خاص به پیش برود؛ این در حالی است که در حال حاضر دیگر خبری از یک یا چند شخصیت اصلی در دنیای سینمایی مارول نیست و رول مرد آهنی را هیچکس دنبال نکرده است. گرچه به گفته کوین فایگی، دکتر استرنج (Doctor Strange) در سه فاز دوم دنیای سینمایی مارول نقش هسته‌ای و بسیار مهمی را برای دنیای سینمایی مارول خواهد داشت.

مرد آهنی در انتقام جویان 5 یا 6 باز می‌گردد؟

رابرت داونی جونیور مدت‌هاست که با دنیای سینمایی مارول خداحافظی کرده، اما عوض کردن بازیگر مرد آهنی هرگز کار سختی برای سازندگان نیست و اگر نیاز باشد، قطعا شاهد حضور بازیگری جدید در نقش تونی استارک خواهیم بود. با این وجود، باید این موضوع را مد نظر داشت که عوض شدن بازیگر، ممکن است برای سازندگان تا حدودی گران تمام شود و طرفداران هرگز با آن موافق نباشند. این در حالی است که که جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده داستان فیلم انتقام جویان 5 اخیرا در پست‌های فضای مجازی خود، با طنز و کنایه از گزینه‌های بعدی برای ایفای نقش مرد آهنی صحبت کرده است.

در واقع دو فیلم مورد انتظار Avengers: Kang’s Dynasty و Avengers: Secret Wars قرار است تا تماما درباره اتفاقاتی باشد که به مولتی ورس مربوط بوده و شامل حضور شخصیت‌های مختلفی که تا به حال دیده یا ندیده بودیم خواهد شد؛ طوری که شاید به جای یکی، چند مرد آهنی جدید در آن ظاهر شوند! با این وجود، پدیده‌هایی مثل رسوخ یا همان Incursion باعث خواهند شد تا خیلی زود شاهد کشته شدن بسیاری از این انتقام جویان جدید یا قدیمی، به دست کانگ فاتح (Kang The Conqueror) باشیم. پس اگر روزی هم شاهد بازگشت تونی استارک از دنیای موازی باشیم، هیچ ضمانتی برای زنده ماندن آن نیست و هر لحظه احتمال فداکاری دوباره و کشته شدن او وجود خواهد داشت!

3 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا