دنیل ردکلیف در فیلم هری پاتر ۹

آیا اما واتسون و دنیل ردکلیف در فیلم هری پاتر ۹ حضور خواهند داشت؟

آینده دنیای جادوگری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد!

آیا اما واتسون و دنیل ردکلیف در فیلم هری پاتر ۹ حضور خواهند داشت؟ نیما خدارحمی ۱۵ ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان

این روزها صحبت‌های بسیاری پیرامون دنیای هری پاتر و نسخه‌های جدید آن شنیده می‌شود، اما در این میان یک موضوع بیش از همه نظر ما را جلب کرده است. اما واتسون و دنیل ردکلیف در فیلم هری پاتر ۹ حضور نخواهند داشت و ما احتمالا رسانه‌ای متفاوت با بازیگرانی متفاوت از دنیای هری پاتر دریافت کنیم!

طبق شایعاتی که به تازگی در فضای اینترنت دیده و شنیده شده، دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) و اما واتسون (Emma Watson) برای حضور در نهمین فیلم هری پاتر که داستان آن برگرفته از رمان Harry Potter and the Cursed Child است شک دارند! تیم برادران وارنر (Warner Bros) طی سال‌های اخیر بارها تلاش کرده دنیای جادوگری (Wizarding World) را به شکوه سابق خود باز گرداند. این تیم طی سال‌های اخیر سه نسخه از سری فیلم Fantastic Beasts را در اختیار ما قرار داده، با این حال آن‌ها در زمان انتشار این مطلب هیچ برنامه‌ای برای تولید و اکران نسخه چهارم ندارند. از سوی دیگر طی سال اخیر صحبت‌های بسیاری درباره بازگشت فیلم‌های هری پاتر شنیده شده است.

به تازگی اطلاعاتی قابل توجه درباره ریبوت احتمالی دنیای هری پاتر در قالب یک سریال هفت فصلی با حضور بازیگرانی کاملا جدید شنیده می‌شود. اما پیش از آن، اطلاعاتی درباره تولید و اکران فیلمی بر اساس رمان Harry Potter and the Cursed Child شنیده شد. داستان این رمان ۱۹ سال پس از اتفاقات Harry Potter and the Deathly Hallows رخ می‌دهند. لازم به ذکر است که روپرت گرینت (Rupert Grint) بازیگر نقش ران ویزلی (Ron Weasley) علاقه خود به حضور در این فیلم را نشان داده است. اما موضوع بحث ما دو بازیگر دیگر هستند!

چرا اما واتسون در فیلم هری پاتر ۹ حضور نخواهد داشت؟

جف اسنایدر (Jeff Sneider) یکی از اینسایدرهای هری پاتر به تازگی مصاحبه‌ای با پادکست The Hot Mic‌ ترتیب داده است. اسنایدر در این پادکست اشاره داشت که صحبت‌های بسیاری مبنی بر ساخت فیلم نهم هری پاتر صورت گرفته، با این حال مشکلات بسیاری در روند باز گرداندن بازیگران اصلی به صحنه وجود داشته و دارد.

همچنین باید اشاره داشت که رئیس تیم برادران وارنر و دیگر اعضای این تیم تصمیم دارند پس از ساخت و اکران نسخه نهم از فیلم‌های هری پاتر، دنیای جادوگری را به شکل غیر قابل باوری گسترش داده و به عبارتی آن را وارد فازی کاملا جدید کنند. اما موضوع اصلی این بوده که روند ساخت و گسترش این دنیای جذاب با مشکل روبه رو شده و همانطور که اشاره شد مشکل اصلی باز گرداندن بازیگران قدیمی برای ساخت این فیلم است. لازم به ذکر است که این بازیگران قصد همکاری با جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) به دلیل نظرات جنجالی اخیر او را ندارند!

در ادامه اسنایدر به طور دقیق اعلام کرد که او درباره دو بازیگر محبوب این سری فیلم یعنی اما واتسون، بازیگر نقش هرماینی گرنجر (Hermione Granger) و دنیل ردکلیف، بازیگر نقش هری پاتر صحبت کرده که بازگشت آن‌ها به صحنه فیلم‌های هری پاتر در هاله‌ای در ابهام قرار گرفته است. تیم برادران وارنر حتی تلاش کرده تمام حقوق معنوی جی. کی. رولینگ را از او خریداری کند، با این حال رولینگ مبلغی سرسام آور را درخواست کرده که سبب پشیمانی برادارن وارنر از این خرید شده است.

در نتیجه برادران وارنر تصمیم به ادامه همکاری با این نویسنده بحث برانگیز را در عوض خرید حقوق معنوی او گرفتند. همچنین باید اشاره داشت که نباید احتمال ساخت نسخه ریبوت در عوض ساخت دنباله هشت قسمت ابتدایی این سری فیلم را در صورت حاضر نشدن بازیگران اصلی برای ایفای نقش در نسخه نهم سری فیلم نادیده گرفت!

دیگر موضوع قابل تامل، اخبار پیرامون سریال هری پاتر است. به گفته اسنایدر، این اخبار ممکن است تنها به قصد ترغیب دنیل ردکلیف و اما واتسون برای حضور در فیلم هری پاتر ۹ بوده و هرگز چنین سریالی تبدیل به واقعیت نشود. به عبارت دیگر سازندگان قصد دارند با تهدید ردکلیف و واتسون به شکل غیر مستقیم و در خطر قرار دادن آن‌ها برای از دست دادن شهرت خود به عنوان شخصیت‌های اصلی دنیای جادوگری، آن‌ها را به صحنه نسخه نهم فیلم باز گردانند.

در گذشته واتسون و رولینگ نظرات کاملا مخالف یکدیگر را در صحنه‌های عمومی ارائه دادند که باعث شده همکاری این دو در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. اما واتسون باور دارد که نباید با افراد ترا جنسیتی برخورد بدی داشت و باید با آن‌ها مانند افراد عادی جامعه رفتار کرد و این در حالی است که رولینگ باور داشته باید در بسیاری از نقاط جامعه جلوی افراد ترا جنسیتی را گرفت و آن‌ها را از برخی حقوق محروم کرد. این نظر بحث بر انگیز رولینگ نه تنها او را در انظار عمومی تبدیل به شخصیتی منفور کرد، بلکه ساخت فیلم هری پاتر ۹ را در هاله‌ای از ابهام قرار داد.

آیا پروژه فیلم هری پاتر ۹ برای ساخت نسخه ریبوت هری پاتر لغو خواهد شد؟

همانطور که پیش‌تر در این مطلب اشاره شد، تیم برادران وارنر علاقه بسیار زیادی به تولید و اکران فیلم هری پاتر ۹ با حضور بازیگران اصلی که دنیای جادوگری را معروف کردند، دارد. با این حال، با توجه به نظرات بحث بر انگیز رولینگ باید با این واقعیت روبه رو شد که مانعی بسیار بزرگ برای ساخت و اکران این فیلم شکل گرفته است!

در حالی که روپرت گرینت علاقه بسیاری به بازگشت به صحنه این سری فیلم دارد، یاران همیشگی او یعنی اما واتسون و دنیل ردکلیف چندان رغبتی به بازگشت نداشته و علاقه‌ای به ادامه همکاری با رولینگ، نویسنده رمان‌های هری پاتر، ندارند. حال که حضور دو تن از ستاره‌های اصلی هری پاتر در هاله‌ای از ابهام بوده، نباید احتمال لغو ساخت فیلم هری پاتر ۹ را رد کرد!

دنیای جادوگری مانند گذشته پتانسیل بسیار باالایی داشته و می‌توان این موضوع را از موفقیت چشم گیر بازی Hogwarts Legacy متوجه شد. این بازی در حالی که تنها در کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی به انتشار رسیده و در عین حال توسط بسیاری از طرفداران بایکوت شده، فروشی خارق العاده را داشته و سود کلانی را برای توسعه دهندگان این بازی به ارمغان آورده است.

در پایان باید این واقعیت را در نظر داشت که تیم برادران وارنر هرگز سود کلان قابل دریافت از دنیای جادوگری را فدا نخواهد کرد و بدون شک آن‌ها راهی برای پیشرفت دادن این فرنچایز را پیدا می‌کنند. از همین رو احتمالا باید در انتظار بازگشت برادران وارنر و دنیای هری پاتر به صحنه با حضور بازیگران کاملا جدید در قالب نسخه‌ای ریبوت باشیم و از این رو که ساخت سری تازه از فیلم‌های سینمایی بی معنی به نظر می‌رسد، احتمالا باید در انتظار سریالی تلویزیونی از دنیای هری پاتر بنشینیم که البته می‌توانند داستان‌هایی جذاب را برای طرفداران تعریف کنند.

همچنین لازم به ذکر است که در زمان انتشار این مطلب هیچ خبر رسمی درباره سریال هری پاتر توسط HBO به انتشار نرسیده است. نظر شما درباره حضور یا حضور نیافتن اما واتسون و دنیل ردکلیف در فیلم هری پاتر ۹ چیست؟ آیا شما از باورهای آن‌ها حمایت کرده یا معتقدید که آن‌ها باید به دنیای هری پاتر باز گردند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.1 19 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا