کریستوفر نولان مانع نقش آفرینی لئوناردو دیکاپریو در The Dark Knight Rises شد

تایید یک شایعه بسیار قدیمی

لئوناردو دیکاپریو در نقش ریدلر

استودیو وارنر قصد داشته برای The Dark Knight Rises از لئوناردو دیکاپریو در نقش ریدلر استفاده کند اما کریستوفر نولان و دیوید اس گویر چنین ایده‌ای را نپذیرفتند.

اگرچه بسیاری از علاقه مندان به سینما سه گانه The Dark Knight را با کریستوفر نولان (Christopher Nolan) می‌شناسند، نباید از تاثیر دیوید اس گویر (David S. Goyer) در موفقیت‌های آن غافل شد؛ زیرا او بعنوان فیلمنامه نویس در ساخت هر سه قسمت مشارکت داشت. گویر همچنین طی سال‌های گذشته بعنوان نویسنده روی Batman v Superman: Dawn of Justice و Terminator: Dark Fate کار کرد.

دیوید اس گویر اخیراً در قسمت جدید پادکست Happy Sad Confused حضور یافته و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است. او در پاسخ به سوالی پیرامون مجموعه The Dark Knight گفت بعید می‌داند قسمت چهارمش ساخته شود و همچنین تاکید داشت به شخصه علاقه‌ای ندارد روی یک پروژه دیگر با محوریت بتمن (Batman) کار کند. در ضمن، فیلمنامه نویس آمریکایی گمانه زنی‌ها را سرانجام تایید کرد و گفت جان بلیک در انتهای The Dark Knight Rises جایگزین بروس وین شد تا بتمن جدید گاتهام باشد.

دیوید اس گویر در بخش دیگری از صحبت‌های خود فاش کرد وارنر می‌خواست برای The Dark Knight Rises از لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) در نقش ریدلر استفاده کند. با این حال، او و کریستوفر نولان مقابل خواسته رئیس استودیو ایستادند:

رئیس وارنر در مراسم افتتاحیه The Dark Knight گفت: «باید از ریدلر [برای قسمت سوم] استفاده کنید. لئو بعنوان ریدلر. باید این موضوع را به کریس بگویی.» من هم در پاسخش گفتم: «روش کار ما اینطور نیست.»

فیلمنامه نویس آمریکایی درباره مخالفت کریستوفر نولان و خودش با ایده استفاده از لئوناردو دیکاپریو در نقش ریدلر گفت:

با توجه به فیلم‌های مرد عنکبوتی (Spider-Man) و دیگر آثار ابرقهرمانی‌ای که ساخته می‌شدند، استودیوها احتمالاً پیش خودشان می‌گفتند: «خب، ابرشرور قسمت بعدی فیلم ما چه کسی است؟ بیایید یک فیلم با محوریت او بسازیم.» کریستوفر نولان شدیداً مخالف این رویکرد بود. [او می‌گفت] بیا اول بفهمیم چه داستانی را می‌خواهیم بگوییم و قصد داریم شخصیت بروس وین را از چه لحاظ کندوکاش کنیم. سپس ببینیم چه ابرشروری مناسب داستانمان است.

نقش آفرینی لئوناردو دیکاپریو بعنوان ریدلر سال‌ها پیش از اکران The Dark Knight Rises شایعه شده بود اما کمتر کسی آن را باور کرد.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا