کارگردان سریال وانداویژن به تغییرات اسکارلت ویچ در فیلم دکتر استرنج 2 واکنش نشان داد

«نظری ندارم، یا شاید نمی‌گم!»

نظر کارگردان سریال وانداویژن درباره اسکارلت ویچ در فیلم دکتر استرنج 2

مت شکمن (Matt Shakman) کارگردان سریال وانداویژن به تازگی به تغییر شخصیت اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) در فیلم دکتر استرنج 2 واکنش نشان داده است.

سال ۲۰۲۰ بود که فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در روزهای پایانی ماه ژانویه شروع شد؛ جایی که اینبار یک سریال با حضور شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول،‌ کاملا در جهان MCU به نام WandaVision پخش شد. در واقع قرار بود تا فیلم Black Widow به عنوان اثری که فاز چهارم را شروع می‌کند در سینماها اکران شود،‌ اما به دلیل پاندمی کرونا، این اثر سینمایی دیرتر پخش شد و به جای آن شاهد شروع ماجراجویی در دوره جدید MCU با سریال وانداویژن بودیم.

البته که این سریال واقعا این راه را بسیار خوب و با سبکی بسیار متفاوت شروع کرد؛ طوری که الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) و پاول بتنی (Paul Bettany) در نقش‌های واندا (Wanda) و ویژن (Vision) بازگشتند و سریالی در سبک سیتکام را به دنیای سینمایی مارول آوردند!‌ مت شکمن کارگردان این اثر سینمایی بود و عملا توانست با این سریال توانایی‌های خود را ثابت کند و از طرفی، شخصیت بسیار مهمی به نام اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) را معرفی کرد.

اسکارلت ویچ بعد از اینکه واندا توانست قدرت‌هایی از دارک هولد (Darkhold) را جذب کند به وجود آمد و از طرفی برای طرفداران کمیک‌های مارول بسیار مهم بود که ببینند استودیو مارول چه نقشه‌هایی را برای این کاراکتر دارد. با این حساب، می‌دانستیم که واندا برای به دست آوردن فرزندانش هر کاری می‌کند، اما اینکه او کل اعضای تیم ایلومیناتی (Illuminati) را زیر ۱۰ دقیقه رشته رشته و با خاک یکسان کند، عملا چیزی نبود که انتظارش را داشته باشیم!

با این وجود، پایان فیلم Doctor Strange 2 رسما نشان داد که واندا حتی با وجود تمام شرارتی که به خرج داد، هنوز هم یک شخصیت کاملا منفی نیست و می‌تواند راه اشتباهی که رفته را برگردد؛ تغییری ۱۸۰ درجه‌ای در شخصیت‌پردازی یک کاراکتر که چندان باب میل بسیاری از طرفداران و منتقدان نبود و به جزئیات آن در نقد و بررسی این فیلم اشاره کرده بودیم. این در حالی که است که حال کارگردان سریال وانداویژن هم به این موضوع واکنش نشان داده است.

کارگردان سریال وانداویژن از داستان خبر داشته و کار الیزابت اولسن را تحسین می‌کند

من با مایکل والدرون (نویسنده داستان فیلم دکتر استرنج 2) و سم ریمی (کارگردان فیلم) درباره موضوع‌های زیادی مثل طراحی گرافیکی، لباس‌ها و حتی طرح کتاب دارک هولد صحبت کرده بودم و خیلی همکاری‌هارو با هم داشتیم. البته آره، درباره حرف‌هایی که توی اینترنت درباره واندا و تغییراتش هم میشه زیاد شنیدم و دیدم؛‌ در جواب اینا فقط می‌تونم بگم که از همکاری با الیزابت اولسن خیلی خوشحالم و اینکه تونستیم یه اثر خاص و متفاوت رو خلق کنیم منو راضی نگه می‌داره.

در واقع جواب شکمن با زبان بی‌زبانی این است که نظری درباره تغییرات کاراکتر واندا و تغییر او در فیلم دکتر استرنج 2 ندارم! این یعنی ممکن است ایده او درباره تفاوت‌های اسکارلت ویچ با نسخه سریال وانداویژن، چندان هم همخوانی نداشته باشد. بخصوص اینکه در پایان فیلم Doctor Strange 2 می‌بینیم که واندا ناگهان کوه را روی سر خود آوار می‌کند و تمام خواسته‌هایش را که به خاطر آن افراد زیادی را کشته بود، فراموش می‌کند.

این تغییر داستانی در سکانس پایانی، چیزی است که این روزها زیاد در دنیای سینمایی مارول می‌بینیم و تقریبا پایان اکثر آثار MCU در فاز چهارم، اینطور است که شخصیت منفی با ابرقهرمان داستان به توافق می‌رسد و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می‌شود!‌ شاید اگر نحوه روایت چنین موضوعی بیشتر برای مخاطب قابل درک ساخته شود، بتوان آن را پذیرفت، اما تا وقتی که شخصیت منفی داستان راه خود را به سمت تکمیل شدن ادامه ندهد و ژانر ابرقهرمانی را معنا نکند،‌ این مسئله یک نقطه ضعف محسوب می‌شود.

فیلم Doctor Strange 2 در حال حاضر با کیفیت بلوری عرضه شده و هنوز خبری درباره بازگشت شخصیت اسکارلت ویچ در دنیای سینمایی مارول تایید نشده است.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا