تصویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 جسد وانگ را نشان می‌دهد!

خشونت فیلم چندبرابر بیشتر بوده!

تصویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2

در جدیدترین گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که یک تصویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 وجود دارد که مرگ شخصیت وانگ (Wong) را نشان می‌دهد.

فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness یکی از معدود فیلم‌های دنیای سینمایی مارول است که تعداد کشته‌های آن به شدت بالا هستند؛ طوری که یک گروه بزرگ و ابرقدرت به نام ایلومیناتی (Illuminati)، زیر ۱۰ دقیقه به معنای واقعی کلمه نابود می‌شود! با این حال نکته قابل توجه اینجاست که ظاهرا سم ریمی (Sam Raimi)، کارگردان این اثر سینمایی قصد داشته تا تعداد این کشته‌ها حتی بیشتر باشد و حال جزئیات بیشتری درباره آن منتشر شده است.

مدتی پیش بود که دیدیم در یکی از تصاویر حذف شده فیلم Doctor Strange 2 هزاران جسد استیون استرنج (Stephen Strange) روی زمین افتاده است. همچنین همان موقع اکران فیلم متوجه شدیم که ظاهرا سازندگان قصد داشته‌اند تا موردو (Mordu) از جهان خود استیون استرنج را به عنوان اولین قربانی اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) در مقابل او قرار دهند!‌ اما در این گزارش‌های منتشر شده، هرگز حرفی درباره مرگ شخصیت وانگ زده نشده بود.

تصویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 و مرگ وانگ

در بالا ۴ تصویر دیده می‌شود؛ دو عکس مربوط به مرگ وانگ، یک تصویر از کله شخصیت موردو و دیگری همان جهان ۸۳۸ که استرنج و چاوز (America Chavez) به آن رفته بودند. گفته می‌شود که تصویر وانگ کشته شده، در واقع یک ورینت از این کاراکتر است که در جهان ۸۳۸ زندگی می‌کرده و به نام دفنر وانگ (Defender Wong) شناخته می‌شده است؛ کسی که ظاهرا حین رسیدن استرنج و چاوز به دنیای او، آن‌ها را تا سنکتوم نیویورک همراهی می‌کند.

در تصویر بعدی نیز کله برن کارل موردو (Bareon Karl Mordu) در واقع متعلق به همان نسخه زمین ۶۱۶ (دنیای سینمایی مارول) است که قرار بود تا در ابتدای فیلم، شاهد بریدن شدن آن توسط اسکارلت ویچ باشیم. گفته شده که واندا پس از ملاقات با استرنج، قرار بوده تا سر موردو را به نشانه رونمایی از قدرت‌هایش به عنوان اسکارلت ویچ، به جادوگر اعظم هدیه دهد!

چرا تصاویر حذف شده فیلم Doctor Strange 2 آن را جذاب‌تر نشان می‌دهند؟

در واقع سم ریمی پیش از اکران این فیلم هم اظهار کرده بود که قصد دارد تا این عنوان را بسیار متفاوت، خشن و حتی در ژانر ترسناک بسازد. اما متاسفانه، برخی محدودیت‌هایی که به خاطر مجوز درجه سنی فیلم‌های دیزنی (Disney) و استودیو مارول (Marvel Studios) لحاظ می‌شود، مانع این کار شده است.

هر چه بیشتر تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 منتشر می‌شود، طرفداران بیشتری بابت چیزی که از دست داده‌‌اند متاسف می‌شوند؛ چیزی که ممکن است در آینده مشکلات جدی برای دنیای سینمایی مارول به وجود آورد. برای مثال، هنگامی که شخصیتی با عنوان «قصاب خدایان» معرفی می‌شود، انتظار می‌رود تا شاهد خونریزی‌ها و خشونت‌های بسیاری از سوی او باشیم، اما متاسفانه اخیرا استودیو مارول به محتوای کمیک بوکی خود وفادار نیست و به جای آن، سعی می‌کند تا با پایین آوردن درجه سنی فیلم‌ها، بیشتر روی فروش آن‌ها تمرکز کند.

به هر حال این روش مدت‌هاست که در دنیای سینمایی مارول وجود دارد و احتمالا آثار آینده این فرنچایز هم به همین سرنوشت دچار خواهند شد. اما اگر قرار باشد تا شخصیتی مانند کانگ فاتح (Kang The Conqueror) که عملا انتقام جویان (Avengers) را سلاخی می‌کند، در MCU به شکل دیگری نشان داده شود یا خشونت او به عنوان ابرشرور به تصویر کشیده نشود، قاعدتا باید شاهد ریزش طرفداران دنیای سینمایی مارول باشیم.

4.5 11 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا