نخستین تریلر WandaVision سرانجام از راه رسید

پوستر جدید منتشر شد

استودیوی مارول چندی پیش نخستین تریلر WandaVision را از طریق کانال خود در وب سایت یوتیوب منتشر کرد. این ویدیو کمتر از ۲ دقیقه زمان دارد.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول هنوز شروع نشده اما طبق اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده‌اند می‌توان گفت از دو جهت با فازهای پیشین تفاوت خواهد شد. در فاز جدید نه تنها خبری از شخصیت‌های کاپیتان آمریکا، آیرون من و بلک ویدو نبوده و شاهد معرفی چهره‌های جدیدی خواهیم بود، بلکه مارول قصد دارد بخشی از داستان‌ها را در قالب سریال‌های تلویزیونی روایت کند؛ اتفاقی که به لطف تاسیس سرویس استریم دیزنی پلاس امکان‌پذیر شده است. WandaVision یکی از سریال‌های در دست ساخت بوده و قرار است به دو شخصیت اسکارلت ویچ با نقش‌آفرینی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) و ویژن با نقش‌آفرینی پاول بتانی (Paul Bettany) بپردازد.

استودیوی مارول و شرکت دیزنی اخیرا نخستین تریلر WandaVision را در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند که تماشا کردنش کمتر از ۲ دقیقه به طول می‌انجامد. با این حال، اطلاعات مهمی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. سازندگان در گذشته گفته بودند این اثر ترکیبی از سریال‌های سیتکام و فیلم‌های ابرقهرمانی مارول خواهد بود؛ موضوعی که به خوبی در همان بخش‌های آغازین ویدیو قابل‌مشاهده است. موضوع بعدی که در تریلر خودنمایی می‌کند، تمایل شدید واندا برای نایدیده گرفتن واقعیت‌های جهان اصلی و همچنین عدم آگاهی ویژن از مرگ خودش در جریان اتفاقات Avengers: Infinity War است. در یک صحنه دو مهمان سالمند را می‌بینیم که در حال پرسیدن سوال‌های مختلف درباره‌ی گذشته‌ی این زوج جوان هستند. اسکارلت ویچ که چنین چیزی را پیش‌بینی نمی‌کرد، دستپاچه شده و شروع به استفاده از جادو می‌کند تا بیشتر از این دنیای خیالی‌ای که خلق کرده زیر سوال نرود.

در یکی دیگر از صحنه‌های تریلر شاهد مکالمه‌ای میان ویژن و یکی از همسایه‌ها با نقش‌آفرینی کاترین هان (Kathryn Hahn) هستیم. این همسایه که فعلا نامی ندارد، در بخشی از گفتگو به ویژه می‌گوید مرده است؛ اقدامی که تعجب این ربات را به همراه دارد. نکته‌های مهم نخستین تریلر WandaVision به همین موارد خلاصه نمی‌شود. اگر در هنگام تماشای تریلر دقت کنید، متوجه خواهید شد اسکارلت ویچ در بخشی از ویدیو دکور خانه را به طور کامل تغییر داده و کاری می‌کند تا اتفاقات سریال در یک سریال تلویزیونی محصول دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان داشته باشد. در نتیجه‌ی این اقدام، همسایه‌ها هم تغییر کرده و شخصیتی که هان نقشش را بر عهده دارد، با شکل و شمایل متفاوتی جلوی دوربین ظاهر می‌شود. در ضمن، چندین اشاره به کمیک بوک‌های House of M هم دیده می‌شود.

کمیک بوک‌های House of M، هشت جلد داشته و بین ژوئن الی نوامبر سال ۲۰۰۵ میلادی منتشر شد. اسکارلت ویچ که به واسطه‌ی مرگ ویژن شرایط روحی و روانی خوبی نداشت، از قدرت‌های خود استفاده کرد تا دنیایی را خلق کند که تمامی واقعیت‌های آن تغییر کرده و فرمانروایی‌اش هم بر عهده‌ی مگنیتو قرار دارد. در جریان این خط داستانی مرد عنکبوتی با گوئن استیسی و سایکلاس با اما فراست ازدواج کرد، دکتر استرنج به یک روانشناس تبدیل شد و بسیاری از ابرقهرمانان محبوب آمریکایی در لیست جنایتکاران تحت تعقیب قرار گرفتند. نکته جالب ماجرا اینجا بود که هیچ یک از آن‌ها از تغییرات صورت‌ گرفته در زندگی‌شان مطلع نبودند.

از آن‌جایی که هیچ گونه خبر رسمی‌ای از WandaVision طی ماه‌های گذشته منتشر نشد، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر تاخیر در پخش به وجود آمد. با توجه به‌روزرسانی‌ای که دقایقی قبل در صفحه‌ی این سریال در وب سایت دیزنی پلاس صورت گرفته، می‌توان گفت زمان انتشار تغییر نکرده و همچنان برای عرضه در دسامبر (مصادف با ۱۱ آذر الی ۱۱ دی) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا