جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی (ویگما) به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد

ویگما به فروردین ۹۹ موکول شد

ویگما

جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی یا ویگما که قرار بود در اسفند ماه سال جاری برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال آینده موکول شد.

اولین دوره‌ ویگما که توسط جمعی از منتقدان حوزه‌ بازی‌های ویدیویی برنامه‌ریزی شده بود، به تاریخ برگزاری‌اش یعنی ۱۵ اسفند ماه نرسیده و در عوض در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

تیم برگزاری با انتشار بیانیه‌ای با همین موضوع در سایت جشنواره، ضمن ابراز تاسف از اپیدمی ویروس کرونا، تاریخ جدید برگزاری را ۲۹ فروردین ماه سال ۹۹ اعلام کرده است. به گفته‌ی مسئولان برگزاری، تمام مقدمات و برنامه‌ریزی‌های این جشنواره از پیش انجام شده بود اما تیم برگزاری سلامت برگزارکنندگان را در اولویت اهداف خود قرار داده است.

ویگما قرار است اولین دوره‌اش را با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار کند. چند هفته‌ از پایان پروسه‌ی داوری ویگما می‌گذرد و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، قرار بود تا لیست نامزدهای این رویداد در همین روزها منتشر شود. بخشی از این بیانیه می‌گوید که انتشار لیست نامزدها هم به سال جدید و پیش از برگزاری رویداد موکول شده است.

این اولین باری نیست که ویروس کرونا باعث مختل شدن روند کاری جشنواره‌های داخلی یا خارجی می‌شود. در خارج از کشور شرکت‌های بزرگی مثل سونی از حضور در نمایشگاه‌های خارجی انصراف داده‌اند و در ایران نیز بسیاری از شرکت‌ها فعالیت‌ کارمندان خود تا اطلاع ثانوی را به تاخیر انداخته‌اند. فینال لیگ زولا که قرار بود در اسفند ماه برگزار شود نیز تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

ویگما در تاریخ ۲۹ فروردین ۹۹ در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا