#مهسا_امینی

رسمی: کرونا ویروس مسابقات فینال لیگ زولا ۹۸ را به تعویق انداخت

مسابقات جام بین قاره‌ای زولا هم تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمد


شیوع ویروس کرونا چه در ایران و چه دیگر مناطق دنیا، باعث اختلال در روند برگزاری رویدادهای متعددی شده است. مسابقات لیگ زولا در سال ۹۸ هم قربانی این پدیده شده و به خاطر نگرانی‌های ناشی از گسترش کرونا، برگزاری مسابقات فینال به تاخیر افتاده است.

پس از لغو مراسمات و مسابقات متعدد در ایران و برخی نقاط جهان به خاطر شیوع کرونا ویروس، به سراغ مسئولان برگزاری مسابقات بازی زولا در ایران رفتیم تا ببینیم آیا دور فینال لیگ ۹۸ این بازی که قرار بود در اسفند‌ ماه برگزار شود، همچنان پا برجاست یا خیر.

آقای محمد مظفریان، مسئول بخش ورزش‌های الکترونیک بازی زولا ایران در پاسخ به رسانه‌ی سرگرمی اعلام کرد:

به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان، تصمیم بر این گرفتیم فینال مسابقات لیگ 98 را به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول کنیم. به همین دلیل مسابقات جام بین قاره‌ای هم که قرار بود در اواخر فروردین ماه ۹۹ در استانبول برگزار شود نیز تا اواخر فصل بهار به تعویق افتاد.

محمد مظفریان، مسئول بخش ورزش‌های الکترونیک بازی زولا ایران

مسابقات لیگ زولا در سال ۹۸ که دومین دوره‌ی آن محسوب می‌شود، امسال طی چهار مرحله برگزار شد که در هر کدام چهار تیم به رقابت می‌پرداختند تا قهرمان هر مرحله مشخص شود. مرحله‌ی اول در گیم‌نت تک آف کرج برگزار گردید، اما برای مراحل بعدی شرکت سورنا گیمز که ناشر بازی زولا و مسئول برگزاری مسابقات در ایران است، یک گیم‌سنتر مجهز را برای شرکت‌کنندگان تدارک دید تا مسابقات در بالاترین سطح ممکن برگزار شود. به جز مسابقات لیگ، امسال شاهد برگزاری مسابقات قهرمانی در بخش Deathmatch بودیم که دوره‌ی سوم آن به طور ویژه مختص بانوان بود.

کرونا؛ معضل جدید شرکت‌های آی‌تی و بازی‌سازی ایران

پس از برگزاری چهار مرحله، قرار بود در اسفند امسال شاهد مسابقات فینال باشیم که قهرمان نهایی لیگ زولا را در سال ۹۸ مشخص می‌کرد، اما متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌ها بابت گسترش آن، برگزاری آن به حالت تعلیق درآمده و تا زمان نامشخصی در سال ۹۹ به تعویق افتاده است. این تعویق محدود به مسابقات داخلی نیست و مسابقات جام بین قاره‌ای را هم شامل می‌شود؛ رقابتی که قرار است در آن قهرمان لیگ ایران و تیم زولای ترکیه روبروی هم قرار گیرند. در حال حاضر اجرای مسابقات جام بین قاره‌ای هم لغو شده است و تاریخ مشخصی برای برگزاری وجود ندارد.

در حال حاضر و به واسطه‌ی شیوع کرونا مشخص نیست که این مسابقات در چه زمانی برگزار خواهد شد و تنها کار ممکن، انتظار تا کاهش آمار شیوع و نابودی این ویروس است. به محض اطلاع از اخبار جدید درباره‌ی لیگ زولا ۹۸ و مسابقات بعدی، آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا