1%
  • 0/10

بهترین بازی‌های فرنچایز هیتمن در گیم آپ

به دنیای ترور خوش آمدید

بهترین بازی‌های فرنچایز هیتمن در گیم آپ ۰ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک
بهترین بازی‌های فرنچایز هیتمن در گیم آپ

لیست بازی‌های فرنچایز هیتمن در گیم آپ شامل ۶ عنوان متفاوت شده که می‌خواهیم به معرفی مختصر هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

سبک مخفی کاری فرنچایزهای زیادی را در خود جای داده که یکی از محبوب‌ترین‌هایش هیتمن (Hitman) است. جدا از نوآوری‌هایی که در زمینه گیم پلی داشت، ظاهر شخصیت اصلی مجموعه، یعنی مامور ۴۷ نقش بسزایی را در کسب شهرت و محبوبیت جهانی ایفا کرد؛ ظاهری کاریزماتیک که می‌تواند توجه هر فردی را در نگاه اول به خودش جلب کند. او از ترکیب دی ان ای ۵ جنایتکار ایجاد شده و بخاطر آزمایش‌های زیادی که رویش انجام شده، هیچ گونه احساساتی ندارد. از همین رو، بدون لحظه‌ای درنگ هدف خود را به کام مرگ می‌فرستد. از دیگر ویژگی‌هایش می‌توان به بارکدی در پشت سر، کت و شلوار مشکی، دستکش و کراواتی قرمز رنگ اشاره کرد.

حدوداً دو دهه از شکل گیری فرنچایز هیتمن می‌گذرد و در طول این مدت، بازی‌های مختلفی بر اساس آن توسعه یافته و برای پلتفرم‌های متفاوت عرضه شده است. از این تعداد، ۶ عنوان در لیست بازی‌های هیتمن در گیم آپ قرار داشته و علاقه مندان می‌توانند با ترافیک نیم بها دریافتشان کنند. در ادامه هم به معرفی خلاصه وار هر یک می‌پردازیم.

هیتمن در گیم آپ

Hitman: Codename 47

سازنده: آی او اینتراکتیو (IO Interactive)

اولین نسخه فرنچایز هیتمن تحت عنوان Hitman: Codename 47 در سال ۲۰۰۰ میلادی عرضه شد. داستان درباره یک کلون انسانی است که در مقایسه با انسان‌های عادی از قدرت‌ها و قابلیت‌های بیشتری برخوردار بوده و برای تبدیل شدن به یک ماشین کشتار آموزش دیده است. در پی فرار از تاسیسات، توسط یک سازمان به نام International Contract Agency استخدام می‌شود تا افراد ثروتمندی را بکشد که فعالیت‌های تبهکارانه دارند. در ابتدا هیچ ارتباطی میان اهداف وجود ندارد اما مامور ۴۷ در ادامه متوجه می‌شود افرادی که کشته در واقع پشت پرده یک توطئه بزرگ بوده‌اند.

بازی Hitman: Codename 47 روی مخفی کاری تمرکز داشته و به گیمر اجازه می‌دهد کاراکترهای غیرقابل کنترل یا همان ان پی سی‌ها را کشته یا بیهوش کرده و سپس لباسشان را بردارد. همچنین می‌تواند از انواع مختلف سلاح‌های گرم و سرد برای رسیدن به هدف خود استفاده کند. بطور کلی، گیمر در کشتن هدف خود آزادی عمل داشته و می‌تواند از روش‌های مختلف بهره ببرد. در ضمن، قابلیت تغییر لباس و ظاهر به یکی از شاخصه‌های اصلی فرنچایز هیتمن تبدیل شد.

هیتمن در گیم آپ

Hitman 2: Silent Assassin

سازنده: آی او اینتراکتیو

نسخه دیگری فرنچایز هیتمن در گیم آپ Hitman 2: Silent Assassin نام دارد که سال ۲۰۰۲ میلادی عرضه شد. در پی اتفاقاتی که در Hitman: Codename 47 رخ داد، مامور ۴۷ تصمیم گرفت از دنیای قتل و کشتار فاصله گرفته و بازنشسته شود. او زندگی آرامی در یک کلیسا دارد تا اینکه تنها دوستش، یعنی امیلیو ویتوریو توسط افرادی ناشناس گروگان گرفته می‌شود. مامور ۴۷ که چاره‌ای ندارد، بار دیگر به همکاری با سازمان International Contract Agency می‌پردازد تا شاید از این طریق بتواند دوستش را پیدا کرده و نجات دهد.

بازی Hitman 2: Silent Assassin اولین نسخه از فرنچایز است که روی کنسول‌های خانگی هم عرضه شد. این عنوان، گیم پلی سندباکسی که فرنچایز هتیمن با آن شناخته می‌شود را پایه گذاری کرد. گیمر در این بازی آزادی عمل بیشتری داشته و می‌تواند هدف خود را مسموم کند، برایش تله‌ای مرگبار کار بگذارد یا از سلاح تک تیرانداز برای گرفتن جانش استفاده کند. همچنین بازی ۲۲ مرحله را در خود جای داده که بیشترین تعداد در میان تمامی نسخه‌های فرنچایز محسوب می‌شود. در ضمن، Hitman 2 در حین حال که ریشه‌های مامور ۴۷ را مورد کندوکاش قرار داد، داستانی را روایت می‌کند که پایانی تماشایی را در خود جای داده است.

البته انتشار Hitman 2: Silent Assassin با حواشی مواجه شد. گیمر در یکی از مراحل به معبد طلایی واقع در هند رفته و تعدادی از پیروان آیین سیک را می‌کشد. این مرحله به اعتراض‌هایی منجر شد و دست اندرکاران هم ترجیح دادند مرحله مزبور را از نسخه‌های پی سی و گیم کیوب حذف کنند.

هیتمن در گیم آپ

Hitman: Contracts

سازنده: آی او اینتراکتیو

سومین نسخه فرنچایز هیتمن در سال ۲۰۰۴ میلادی به بازارهای جهانی آمد. حدوداً یک سال از اتفاقات Hitman 2: Silent Assassin می‌گذرد و مامور ۴۷ در یکی از ماموریت‌های خود در پاریس گلوله خورده و بشدت زخمی می‌شود. در پی بازگشت به اتاقش در هتل، خاطرات مربوط به ماموریت‌های قدیمی خود را به یاد می‌آورد.

بازی Hitman: Contracts نه تنها ریمیک Hitman: Codename 47 است، بلکه دنباله‌ای برای Hitman 2: Silent Assassin محسوب می‌شود. به بیان دقیقتر، مراحل مربوط به اولین نسخه سری ریمستر شده و در داخل بازی قرار دارد تا علاقه مندان بتوانند آن‌ها را با گیم پلی نسخه جدید مجموعه تجربه کنند. سومین نسخه فرنچایز همچنین لحن تاریکتر و خشن‌تری نسبت به نسخه‌های قدیمی داشته که از همان مرحله اول کاملاً مشخص است. در ضمن، یکی از مراحل بازی با الگوبرداری از فیلم محبوب Leon: The Professional طراحی شده است.

اگرچه گیم پلی و جلوه‌های گرافیکی نسبت به نسخه‌های قبلی بهبود یافته، گروهی از کارشناسان و کاربران معتقد هستند انتشار بازی Hitman: Contracts بعنوان یک محصول مستقل و جدید کار اشتباهی بود؛ زیرا بخش عمده آن مرور اتفاقات نسخه‌های گذشته بوده و محتوای جدید چندانی در خود ندارد.

هیتمن در گیم آپ

Hitman 2016

سازنده: آی او اینتراکتیو

ششمین نسخه هیتمن در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و اولین قسمت از سه گانه World of Assassination به شمار می‌رود. داستان با یک فرد مرموز آغاز می‌شود که ماموریت‌های مهمی را به مامور ۴۷ و همکارش، دایانا برنوود می‌سپارد؛ ماموریت‌هایی که حول محور یک سازمان مخفی به نام Providence می‌چرخد.

بازی Hitman 2016 را می‌توان نقطه عطف فرنچایز هیتمن از لحاظ گیم پلی دانست. عنوان مزبور از مراحل‌ متعددی تشکیل شده که هر کدام وسعت زیادی دارند. جدا از وسعت، گزینه‌های متعددی در پیش روی گیمر قرار می‌گیرد تا بتواند هدف یا اهداف خود را به کام مرگ بفرستد. به بیان دیگر، آزادی عملی که در این نسخه دیده می‌شود، در هیچ کدام از نسخه‌های پیشین وجود ندارد. همین آزادی عمل هم باعث شده بازی ارزش تکرار بسیار بالایی داشته باشد.

بد نیست بدانید توسعه Hitman 2016 قرار بود به شعبه مونترال اسکوئر انیکس سپرده شود اما پس از اینکه Hitman: Absolution ضعیفتر از انتظارات ظاهر شد، وظیفه ساخت روی دوش‌های آی او اینتراکتیو قرار گرفت.

هیتمن در گیم آپ

Hitman 2

سازنده: آی او اینتراکتیو

قسمت دوم Hitman تحت عنوان Hitman 2 در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه شد. این بازی تلاش‌های مامور ۴۷ را نشان می‌دهد که می‌خواهد مشتری مرموز خود را پیدا کرده و به هویتش پی ببرد. این مشتری مرموز بدنبال نابودی سازمان Providence بوده که امور جهانی را تحت کنترل خود دارد. بازی در عین حال گذشته مامور ۴۷ را مورد کندوکاش قرار داده و اطلاعات بیشتری را در اختیار گیمر قرار می‌دهد.

 بازی Hitman 2 مانند نسخه پیشین از ۶ مرحله تشکیل شده که هر کدام در یک لوکیشن متفاوت اتفاق می‌افتد؛ مراحلی که آزادی عمل بسیار زیادی در خود جای داده و به گیمر اجازه می‌دهد هر طور که مد نظرش است، هدف را از پا دربیاورد. این عنوان همچنین مد آنلاین و رقابتی Ghost را در خود داشت که به دو گیمر اجازه می‌داد بطور همزمان یک ماموریت را انجام داده و هر کدام زودتر ماموریت را به پایان می‌رساند، برنده می‌شد. همچنین مد Sniper Assassin هم در بازی وجود داشت.

آی او اینتراکتیو برای بازی Hitman 2 از سیاست انتشار اپیزودی استفاده نکرد و یک محصول کامل را در دسترس علاقه مندان قرار داد. همچنین مراحل از لحاظ وسعت به نسخه اول شباهت دارند اما جزئیاتشان بسیار بیشتر شده است. به همین دلیل، کندوکاش کامل هر مرحله شاید ساعت‌ها طول بکشد.

Hitman 3

سازنده: آی او اینتراکتیو

جدیدترین نسخه فرنچایز هیتمن، Hitman 3 است که سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر شد تا قصه World of Assassination را به پایان برساند. مامور ۴۷ در این بازی به همراه متحدان خود به سراغ رهبران سازمان Providence می‌رود تا آن‌ها را بکشد؛ سازمانی که بطور غیرمستقیم در ساخت کلون‌های قاتل از جمله مامور ۴۷ نقش داشت.

بازی Hitman 3 مانند نسخه‌های پیشین از ۶ مرحله اصلی تشکیل شده و هفتمین مرحله، مدتی پس از عرضه در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. هر کدام از مراحل محیطی سندباکس بوده که کاربر می‌تواند بسته به سلیقه خود، از روش‌های مختلف برای کشتن هدف استفاده کند. سازندگان همچنین می‌خواستند این بازی نسبت به نسخه‌های دیگر فرنچایز تمرکز بیشتری روی داستانسرایی داشته باشد. به همین دلیل، قصه اینبار لحن بالغانه و جدی‌تری دارد. حتی یکی از مراحل حول محور یک پرونده قتل چرخیده و کاربر می‌تواند آن را حل کند؛ مرحله‌ای که ظاهراً با الهام از فیلم Knives Out طراحی شد.

بنظر شما، کدام نسخه باید به لیست بازی‌های هیتمن در گیم آپ اضافه شود؟ در ضمن، شما می‌توانید به راحتی از طریق کلیک روی دکمه زیر وارد صفحه مربوط به تمام بازی‌های این فرنچایز در گیم‌آپ شوید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments