فرآیند ارسال اثر برای جشنواره ویگما ۲۰۲۱ هم اکنون شروع شده است

جوایز در هشت رشته اهدا خواهند شد

فرآیند ارسال اثر برای جشنواره ویگما ۲۰۲۱ هم اکنون شروع شده است سورنا رضایی ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
فراخوان جشنواره ویگما ۲۰۲۱

فراخوان جشنواره ویگما ۲۰۲۱ روز گذشته منتشر شد و علاقه‌مندان هم اکنون می‌توانند آثار خود را برای حضور در رقابت ارسال کنند.

جشنواره‌های مختلفی وجود دارد که سعی می‌کنند بهترین‌های صنعت ویدیو گیم جهان را انتخاب و معرفی کنند. چنین جشنواره‌ای در ایران وجود دارد اما همگی آن‌ها تحت نظارت ارگان‌های دولتی یا خصوصی بوده و منوط به رعایت مقررات خاصی هستند. تعدادی از وب سایت‌های فعال و تخصصی حوزه بازی در کشورمان در سال ۱۳۹۸ تصمیم گرفتند جشنواره جدیدی را تاسیس کنند تا به واسطه آن، گامی موثر در ارتقا صنعت ویدیو گیم ایران برداشته باشند. داوران ویگما از میان خبرنگاران، منتقدان و نویسندگان حوزه بازی‌های ویدیویی انتخاب شده‌اند که سابقه قابل‌توجهی دارند.

با توجه به فراخوان جشنواره ویگما ۲۰۲۱ که روز گذشته منتشر شد، تیم‌ها، استودیوها و شرکت‌ها هم اکنون می‌توانند آثار مد نظر خود را برای حضور در رقابت‌ها ارسال کنند. مطابق انتظار، شرایط و ضوابطی در نظر گرفته شده که تمامی شرکت‌کنندگان باید به آن‌ها احترام بگذارند. اصلی‌ترین شرط، بازه زمانی انتشار است. تنها محصولاتی که بین ۱۵ دی ۱۳۹۸ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت کامل و از طریق یک فروشگاه داخلی یا خارج عرضه شده باشند می‌توانند در رقابت شرکت کنند. شرط دیگر، ماهیت محصول است. عنوانی که ارسال می‌شود باید تماما ایرانی باشد و محصولات بومی‌سازی‌شده شرکت داده نمی‌شوند. در ضمن، جوایز در هشت رشته اهدا خواهند شد که نامشان در ادامه قرار گرفته است:

  • ۱. بهترین بازی سال
  • ۲. بهترین بازی در جریان (On-Going)
  • ۳. بهترین طراحی بازی
  • ۴. بهترین داستان و روایت
  • ۵. بهترین کارگردانی هنری
  • ۶. بهترین موسیقی و صدا
  • ۷. خلاقانه‌ترین بازی
  • ۸. مورد انتظارترین بازی

با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت رسمی ویگما قرار گرفته، مهلت ارسال آثار در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد. پنج روز بعد، فرآیند دواری آغاز خواهد شد. افرادی که تمایل دارند در رویداد اختتامیه حضور داشته باشند، می‌توانند از ۵ تیر ۱۴۰۰ ثبت نام کنند. مراسم در ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. در ضمن، برای ارسال اثر خود می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا