#مهسا_امینی

سونی به دلیل ویروس کرونا در رویداد GDC 2020 شرکت نخواهد کرد

فیسبوک هم حضور نخواهد داشت

سونی به دلیل ویروس کرونا در رویداد GDC 2020 شرکت نخواهد کرد نیکان صبوری ۰ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
سونی GDC 2020

شرکت سونی رسما اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در رویداد GDC 2020 شرکت نمی‌کند. فیسبوک هم به دنبال سونی از حضور در این مراسم امتناع کرد.

ویروس کرونا در حال تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ جهانی است. در حالی که این ویروس تاکنون بیش از دو هزار نفر را به کام مرگ کشانده، شرکت‌های بزرگ در صنعت‌های مختلف یکی پس از دیگری در حال لغو کردن کنفرانس‌‌های مهم خود هستند. این اتفاق برای سونی هم افتاده و این شرکت بزرگ ژاپنی از حضور در مراسم PAX خودداری کرده است.

حال بعد از عدم حضور سونی در مراسم PAX 2020 که منجر به لغو شدن دموی قابل بازی The Last of Us 2 شد، حال نوبت به مراسم GDC رسیده است. سونی به تازگی در بیانیه‌ای عدم حضور خود را در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی اینگونه توصیف کرد:

گرفتن تصمیم لغو کردن کنفرانس GDC برای ما بسیار سخت بود و علت این اتفاق هم آمار بالای مبتلایان به ویروس کرونا است.

ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین گزینه را برای زمان حال گرفتیم و شدیدا از عدم حضورمان در این مراسم ناراحت هستیم ولی امنیت و سلامتی نیرو‌های کار ما در اولویت اول قرار دارد. ما مشتاقانه در آینده از مراسم GDC حمایت می‌کنیم.

سونی در این خصوص تنها نیست، فیسبوک هم به صورت رسمی اعلام کرده که در رویداد GDC حضور نخواهد داشت. پیش از این موضوع کنفرانس جهانی بازاریابی فیسبوک به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده بود. جالب است بدانید که کنگره جهانی موبایل MWC 2020 امسال هم به دلیل شیوع کرونا برگزار نخواهد شد. GDC در بیانیه‌ای گفت که تعداد ۱۰ غرفه چینی باید تعطیل شوند، از طرفی شرکت‌های چینی در تلاش هستند که نیروی‌ها آمریکایی را برای برگزاری غرفه‌ها استفاده کنند.

نظر شما کاربران سرگرمی چیست؟ آیا امکان دارد که مراسم GDC امسال سرنوشتی مانند MWC داشته باشد؟ تاکنون که خبری در این خصوص نشده و مراسم در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا