دسترسی کاربران ایرانی به بازی Clash of Clans قطع خواهد شد

پایان همکاری کافه بازار و سوپرسل

دسترسی کاربران ایرانی به بازی Clash of Clans قطع خواهد شد سورنا رضایی ۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ اخبار بازی
همکاری کافه بازار و سوپرسل

قرارداد همکاری میان کافه بازار و سوپرسل طی روزهای آتی به پایان رسیده و در نتیجه، دسترسی کاربران ایرانی به بازی Clash of Clans قطع خواهد شد.

استودیوی فنلاندی سوپرسل در سال ۲۰۱۲ میلادی Clash of Clans را برای سیستم عامل iOS و سپس برای دارندگان تلفن‌های همراه اندرویدی منتشر کرد. این بازی در سبک استراتژی ساخته شده و اتفاقاتش در یک دنیای فانتزی رخ می‌دهد. هدف کاربر، بر عهده گرفتن مدیریت یک روستا، ساخت و ساز بناهای مورد نیاز و ارتقای عملکردشان است. او برای رسیدن به هدف خود به سه آیتم ارزشمند به نام‌های طلا، اکسیر و دارک اکسیر نیاز دارد که روش اصلی دستیابی به آن‌ها، حمله به دیگر روستا و دزدیدن منابع‌شان است. در ضمن، کاربر در جریان این بازی می‌تواند به همراه دیگر افراد یک کلن ایجاد کرده و در کنارشان به رقابت بپردازد.

با گذشت مدتی از انتشار رسمی Clash of Clans، این بازی به محبوبیت بالایی در میان مخاطبان ایرانی دست یافت. با وجود این، هیچ راهی برای خرید آیتم‌های مورد نیاز از طریق فروشگاه داخل بازی و با استفاده از ریال نبود. از همین رو، کاربران ایرانی مجبور بودند به فروشگاه‌های واسط پول پرداخته کرده و بدین طریق، آیتم‌های مورد نیاز را به دست بیاورند. با شدت گرفتن تب و تاب این بازی استراتژی، کافه بازار با سوپرسل وارد مذاکره شد تا بتواند امکانات موجود در بازی را برای کاربران ایرانی قابل استفاده کند. نتیجه‌ی مذاکرات، اضافه شدن زبان فارسی و همچنین امکان خرید آیتم‌ها با استفاده از ریال بود.

سوپرسل با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در وب سایت خود، از پایان قراردادش با کافه بازار خبر داد. در نتیجه‌ی این اتفاق، زبان فارسی از Clash of Clans حذف شده، امکان خرید آیتم‌ها با ریال غیرفعال می‌شود و همچنین دسترسی کاربران ایرانی به سرورها قطع خواهد شد. اگرچه استودیوی فنلاندی به صورت مستقیم به دلیلش برای عدم تمدید قرارداد با کافه بازار اشاره نکرد اما با توجه به آنچه در بیانیه گفته شده، می‌توان گفت تحریم‌ها عامل چنین اتفاقی است. در ادامه می‌توانید بیانیه را مطالعه کنید:

تصمیم سختی را گرفته‌ایم مبنی بر اینکه قرارداد خود را با «کافه بازار» تمدید نکنیم، که در نتیجه آن بازیکنان ایرانی دیگر قادر به انجام دادن بازی‌های ما نخواهند بود. بازیکنان پس از ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ قادر به انجام خریدهای درون‌برنامه‌ای نخواهند بود و بازی‌ها پس از به‌روزرسانی بعدی که همین امسال عرضه می‌شود کاملاً از در دسترس خارج می‌شوند.

بازیکنان ما، در هر کجا که هستند، از همه چیز برایمان مهم‌ترند، و واقعا متأسفیم که نتوانستیم در حال حاضر راهی را برای ادامه ارائه Clash of Clans و Clash Royale به بازیکنانمان در ایران پیدا کنیم.

ما این در را برای همیشه نمی‌بندیم؛ ما به نظارت بر وضعیت و همکاری با «کافه بازار» ادامه می‌دهیم تا در صورت امکان راهی برای بازگشت پیدا کنیم.

با در نظر گرفتن جمله‌ی پایانی بیانیه، می‌توان امیدوار بود در صورت رفع تحریم‌ها همکاری کافه بازار و سوپرسل از سر گرفته شود.

3 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا