#مهسا_امینی
معرفی و راهنمای جامع بازی Hay Day

معرفی و راهنمای جامع بازی Hay Day

هر آن‌چه که باید از بازی هی‌دی بدانید: از معرفی کامل تا نکات و ترفندها

بازی موبایل Hay Day یک از آن بازی‌هایی است که حتی اگر دانش شما از دنیای گیم در حد Super Mario باشد، حداقل یک بار نام آن را شنیده‌اید یا کسی را در مترو، اتوبوس و … در حال بازی کردن آن دیده‌اید. بازی هی دی که توسط استودیوی Supercell در سال 2012 برای سیستم عامل IOS و 2013 برای سیستم عامل اندروید عرضه شد، خیلی زود توانست مانند هم‌خون خود، Clash of Clans که در فاصله‌ی کمی نسبت به آن منتشر شده بود، جای خود را در قلب پلیرهای بازی‌های موبایل پیدا کند و به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دنیای موبایل تبدیل شود. پس شما نیز اگر از زندگی روتین شهری خود خسته شدید و قصد دارید به ماجراجویی متفاوتی قدم بگذارید، با معرفی بازی Hay Day با سرگرمی همراه باشید.

Hay Day
Hay Day، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایل است که برای IOS و اندروید در دسترس است

معرفی بازی Hay Day

تصور کنید هر روز بصورت روتین، صبح زود از خواب بیدار می‌شوید و سر کار می‌روید و بعد از ساعات زیادی کار کردن، شب به منزل خود بازمی‌گردید. اگر همچین زندگی شلوغ و نفس‌گیری دارید، حداقل یک بار شده است که بعد از آن که از سر کار برگشتید، به خود بگویید که یک روز این زندگی را پشت سر می‌گذارم و به روستایی می‌روم و با خرید مزرعه‌ی کوچکی شروع به کشاورزی و مزرعه‌داری می‌کنم. اما هم من و هم خود شما می‌دانیم این اتفاق قرار نیست بیافتد و در این چرخه‌ی زندگی شهری تا آخر به دام افتاده‌ایم. اینجاست که جادوی ویدیو گیم شما را نجات می‌دهد. بازی Hay Day با ویژگی‌های گرافیکی و گیم‌پلی آرام‌بخش خود، به شما این اجازه را می‌دهد که رویای مزرعه‌دار شدن را با صرف نظر کردن از ترک زندگی شهری خود، تجربه کنید. آن هم در بهترین شیوه‌‌ی ممکن. پس آماده شوید و بند و بساط خود را جمع کنید تا در دنیای بی‌حد و مرزی به نام Hay Day به مزرعه‌داری مشغول شوید.

بازی Hay Day یکی از بازی‌های موفق استودیوی Supercell است که توانست خیلی زود نه تنها با سودآوری ماهانه 30 میلیون دلار به یکی از سودآورترین بازی‌های موبایل تبدیل شود، بلکه با گذشت زمان روز به روز محبوب‌تر شد و هم‌اکنون با چهار میلیون پلیر، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دنیای موبایل است. نکته‌ی بسیار جالبی که درباره‌ی این بازی وجود دارد، آمار پلیرهای زن آن است که طبق آمار استودیوی Supercell، چیزی حدود 70 درصد پلیرهای Hay Day را پلیرهای زن تشکیل می‌دهند که آماری منحصر بفرد در دنیای بازی‌های موبایل محسوب می‌شود.

هرچند نباید فراموش کنیم که یکی از ویژگی‌های قابل توجه بازی‌های استودیوی Supercell نیز همین است که کوچک و بزرگ و زن و مرد نمی‌شناسند و هر جنس و سنی داشته باشید و از هرجایی از دنیا اقدام به تجربه‌‌ی آنان کنید، برای ساعات زیادی شما را محو و سرگرم خود نگه‌ می‌دارند. Hay Day نیز از این قضیه مستثنا نیست و اتفاقا به قدری هم خوب و دقیق ساخته شده است که اگر بخواهیم دقیق‌تر این بازی را بررسی کنیم، باید از استفاده از واژه‌ی «بازی» اجتناب کنیم و آن را یک «شبیه‌ساز» مزرعه‌داری بنامیم.

بازی Hay Day با ویژگی‌های گرافیکی و گیم‌پلی آرام‌بخش خود، به شما این اجازه را می‌دهد که رویای مزرعه‌دار شدن را با صرف نظر کردن از ترک زندگی شهری خود، تجربه کنید

در Hay Day وقتی بازی را شروع می‌کنید، در نقش شخصیتی قرار دارید که عموی‌تان صاحب مزرعه‌ی زیبا و بزرگی که است که برای مدتی است دیگر نمی‌تواند آن را اداره کند و آن را به شما می‌سپارد تا آن مزرعه را دوباره به دوران اوج خود بازگردانید و آن را رونق ببخشید. همانند بازی‌های دیگر که در ابتدا با ساز و کار مهم بازی آشنا می‌شوید، در Hay Day نیز ابتدا به کمک یک مترسک، کاشت گندم را یاد می‌گیرید و به مرور زمان با کسب XP، بیشتر و بیشتر غرق دنیای زیبای آن می‌شوید و بعد از گذشت چند روز، ممکن است هویت واقعی خود را فراموش کرده باشید و خود را یک مزرعه‌دار حساس تصور کنید که تمام روز به فکر کسب XP و باز کردن امکانات مختلف بازی است.

اگر اهل بازی‌های موبایل و خصوصا بازی‌های استودیوی Supercell باشید، می‌دانید که از ابتدا همه‌چیز در اختیار شما نیست و با کسب XP بیشتر، می‌توانید مکان‌هایی جدیدی را باز کنید، و یا دستگاه جدیدی را برای مزرعه‌ی خود خریداری کنید، و یا می‌توانید با استفاده از امکانات جدید بازی که در آپدیت‌های مختلف آن منتشر شده است، تجربه‌ی مزرعه‌داری خود را حرفه‌ای‌تر کنید و سود بیشتری در بازی به دست آورید.

Hay Day به قدری خوب و دقیق طراحی شده است که می‌تواند بیش از آن‌که یک بازی باشد، یک شبیه‌ساز تلقی شود

بعد از نصب بازی Hay Day چه کارهایی باید انجام دهیم؟

وقتی که بازی Hay Day را نصب می‌کنید و پس از گذراندن پروسه‌ی ساخت اکانت وارد آن می‌شوید، بازی با مترسکی که به شما داده شده است، شروع می‌شود و آموزش‌های اولیه‌ی بازی به شما داده می‌شود. در ابتدا، بازی با سبزیجات ساده مانند گندم شروع می‌شود و هرچه بیشتر در بازی پیش‌روی کنید، سبزیجات بیشتری مانند شکر، سویا، کدو و … نیز در اختیار شما قرار داده می‌شود تا به کمک آنان مزرعه‌تان را رونق دهید. نکته‌ی جالب بازی اینجاست که هر کدام از این سبزیجات را که می‌کارید، پس از به عمل آمدن، می‌توانید برای تولید محصول دیگری استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از هویج در تهیه‌ی کیک استفاده کنید و آن را به فروش برسانید یا استفاده‌ی دیگری از آن ببرید.

اما فقط سبزیجات نیستند که با گذر زمان پای‌شان به مزرعه‌تان باز می‌شود. پس از ساعاتی بازی کردن می‌توانید دامپروری خود را نیز بکار بیندازید و حیواناتی مانند گاو، گوسفند و مرغ در آن پرورش دهید تا به کمک آنان محصولات جدیدتری به فروش برسانید و عرضه کنید تا پول و XP بیشتری کسب کنید. اما حواس‌تان باشد که باید به حیوانات غذا بدهید و از آنان مراقبت کنید، چرا که اگر بازدهی آنان پایین بیاید، رونق مزرعه‌تان روز به روز کم‌تر می‌شود. در این بازی می‌توانید از محصولات مزرعه‌ی خود برای غذا دادن به حیوانات خود نیز استفاده کنید تا وابستگی کم‌تری به بیرون داشته باشید.

روند بازی به این صورت است که در ابتدا و در روز اولی که Hay Day را بازی می‌کنید، طبیعتا منابع زیادی در دسترس ندارید و آرزو می‌کنید که در کنار مزرعه‌ی بی آب و علفی که دارید، یک دامپروری کوچک نیز با تعدادی گاو، گوسفند و … نیز داشته باشید. هرچه بازی به پیش می‌رود و در هفته‌ی دومی که بازی می‌کنید، مزرعه را خیلی بزرگ‌تر کرده‌اید و محصولاتی نظیر سویا، کدو و هویج نیز در اختیار خود دارید. همینطور وسعت مزرعه‌ی خود را افزایش داده‌اید و با ساخت ساختمان‌های مختلف قادر به تولید محصولاتی مانند کیک و … خواهید بود. در اینجا است که کم کم به فکر شروع تجارت جدیدی مانند ریسندگی و بافندگی نیز می‌کنید.

اما این پایان کار نیست و جلوتر که می‌روید، در ماه دومی که به بازی کردن می‌پردازید، مجبور به استخدام چند نفر برای اداره‌ی مزرعه‌ی بزرگ خود خواهید بود و در کنار مزرعه، دارای اصطبل شده‌اید و اسب پرورش می‌دهید. هرچه بیشتر در بازی پیشرفت می‌کنید، تقاضا برای عرضه‌ی محصولات شما بیشتر و بیشتر می‌شود و باید با چالش‌های بیشتری روبرو شوید که به جرئت می‌توان گفت هرگز تکراری نمی‌شود و همیشه چیز جدیدی برای سرگرم کردن شما وجود دارد.

گرافیک بازی موبایل هی دی

در Hay Day، محو گرافیک بسیار جذاب و خوب آن می‌شوید که نه تنها با گذشت زمان تکراری نمی‌شود، بلکه هرچه در بازی بیشتر به پیش می‌روید، ویژگی‌های هنری جدیدی از بازی شما را مجذوب خود می‌کند.

با نصب بازی Hay Day و با ورود به دنیای آن، در ابتدا محو گرافیک بسیار جذاب و خوب آن می‌شوید که نه تنها با گذشت زمان تکراری نمی‌شود، بلکه هرچه در بازی بیشتر به پیش می‌روید و امکانات و دستگاه‌ها و ساختمان‌های جدیدی را باز می‌کنید و استفاده می‌کنید، ویژگی‌های هنری جدیدی از بازی شما را مجذوب خود می‌کند. استودیوی Supercell با گذشت زمان و آپدیت‌های جدیدی که برای بازی منتشر کرد، مکان‌های جدیدی مانند Neighborhood را نیز در اختیار پلیرهای این بازی قرار داد که با طراحی و گرافیک خیره‌کننده‌ی خود، چشم‌های شما را برای ساعات زیادی نوازش می‌کنند و حتی یک‌بار نیز احساس خستگی در حین این بازی نمی‌کنید که باعث می‌شود Hay Day یکی از اعتیادآورترین بازی‌هایی شود که موبایل شما به خودش دیده است.

طراحی شخصیت‌های مختلف بازی نیز در یک کلمه فوق‌العاده است که به طبیعی بودن تجربه‌ی مزرعه‌داری شما کمک بسیاری می‌کند. بله، درست شنیدید. شخصیت‌های مختلف. شما در این بازی تنها نیستید و با گذر زمان با NPCهای مختلفی آشنا می‌شوید که شما را در مزرعه‌داری تنها نمی‌گذارند و در این کار حساس شما را با راهنمایی‌های خود کمک می‌کنند تا مزرعه‌ی پر رونق‌تر و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.

در کنار شخصیت‌های مختلفی که در Hay Day می‌بینید، با حیوانات مختلف و متنوعی نیز سر و کار دارید که اگر بخواهم طراحی آنان را توصیف کنم، باید بگویم که فکر می‌کنم اکثر تمرکز استودیوی Supercell در این بازی، برای طراحی حیوانات Hay Day بکار گرفته شده است چرا که در هنگام گرسنگی و سیری و با هر آپدیت جدید، مدل جدیدی به خود می‌گیرند که تجربه‌ی منحصر بفردی در مزرعه‌داری به شما می‌دهند که در یک کلمه، حیرت‌انگیز است.

Hay Day
Hay Day به قدری هنری طراحی شده است که هرگز از خیره شدن به محیط‌های آن خسته نخواهید شد

گیم‌پلی بازی HayDay

فکر می‌کنم تا به اینجا به قدرت گرافیکی Hay Day ایمان آورده باشید. اما گرافیک این بازی، تنها نکته‌ی مثبت آن نیست. نکته‌ی اصلی بازی که آن را به یکی از اعتیادآورترین و محبوب‌ترین بازی‌های موبایل تبدیل کرده است، گیم‌پلی جذاب آن است که با گذشت زمان، نکته‌ی جدیدی درباره‌ی آن در بازی کشف خواهید کرد که شما رو شگفت‌زده می‌کند. گیم‌پلی Hay Day به این صورت است که هدف شما فروش محصول بیشتر و رسیدگی به تقاضاهای گوناگونی است که از سوی افراد مختلف به شما می‌شود.

برای تحقق همچین هدفی، باید از جمع‌آوری مواد اولیه گرفته تا کاشت گندم و آسیاب کردن و …، چند مرحله‌ی مختلف پشت سر بگذارید تا به محصول خود برسید و آن را در زمان و مکان مناسب به فروش بگذارید تا سود بیشتری در این راه کسب کنید. انجام همچین کاری به آن راحتی که شما فکر می‌کنید هم نیست، برای مثال گاهی با کمبود مواد اولیه و گاهی با چالش‌های دیگری در طول بازی مواجه می‌شوید که باید با آنان روبرو شوید و برای تبدیل شدن به یک مزرعه‌دار موفق، باید از چالش‌های مختلف بازی با موفقیت عبور کنید.

نکته‌ی جالبی که استودیوی Supercell به زیرکی آن را در Hay Day قرار داده است، طرح‌های گوناگونی است که در بخش‌های مختلف بازی شما را وسوسه می‌کنند که تمام فکر و ذکر و وقت خود را برای موفقیت در آن استفاده کنید. برای مثال تصور کنید در حال بازی کردن هستید و دوران امتحانات مدرسه، دانشگاه و … شما فرا می‌رسد. تصمیم می‌گیرید نیم ساعت به مزرعه‌ی خود در Hay Day رسیدگی کنید که با طرح و مسابقه‌ی جدیدی که در بازی جلوی پای‌تان سبز شده است برخورد می‌کنید.

این طرح به این‌صورت است که تا 24 ساعت آینده، با ارسال و فروش هر محصول، XP و پول دو برابر کسب خواهید کرد. تسلیت می‌گویم، چرا که به احتمال زیاد قرار است تمام آن 24 ساعت را به مزرعه و شخصیت خود در Hay Day فکر کنید و روی آن وقت بگذارید که نکند همچین فرصت خوبی را از دست دهید. این دقیقا چیزی که است Hay Day را ساعت به ساعت برای شما درگیرکننده‌تر و اعتیادآورتر می‌کند تا از مزرعه‌داری در Hay Day خسته نشوید.

تحلیلی بر موسیقی متن بازی Hay Day

در بازی Hay Day، به مناسبت‌های گوناگون در طول سال، شما شاهد لود اسکرین، موسیقی متن و تم جدیدی خواهید بود که باعث می‌شود هرگز از فضای بازی زده نشوید و مدام مجذوب طراحی‌های خارق‌العاده‌ Hay Day شوید.

موسیقی یکی از ارکان مهم دنیای ویدیو گیم به حساب می‌رود و در عصر جدید، تاثیر موسیقی در ویدیو گیم‌های مختلف بیش از پیش حس می‌شود و انکار ناپذیر است.بازی‌های موبایل نیز با تحت تاثیر قرار گرفتن و الهام‌گیری از باز‌ی‌های AAA و دیگرهای بازی‌هایی که برای پلتفرم‌های دیگر منتشر می‌شوند، تمرکز خاصی بر قسمت موسیقی متن بازی خود می‌گذارند. استودیوی Supercell نیز بارها ثابت کرده است، حداقل از این نظر از باقی استودیوهای تولید بازی‌های موبایلی، چند قدم جلوتر است. در بازی Hay Day، به مناسبت‌های گوناگون در طول سال، شما شاهد لود اسکرین، موسیقی متن و تم جدیدی خواهید بود که باعث می‌شود هرگز از فضای بازی زده نشوید و مدام مجذوب طراحی‌های خارق‌العاده‌ Hay Day شوید. همانطور که گفته شد، موسیقی متن بازی نیز به مناسبت‌های مختلف سال دستخوش تغییر می‌شود و ترک‌های جدیدی شما را غرق دنیای Hay Day می‌کند. این بازی دارای تم‌های مختلفی است که در زمان‌های مختلف سال با آنان روبرو می‌شوید. برای مثال در روز انتشار بازی، تم بازی حالت جشن تولد به خود می‌گیرد و موسیقی متن آن فضای بازی را تولدی می‌کند تا با رویدادهای مختلف، سالروز انتشار بازی را جشن بگیرید. تابستان، پاییز، زمستان و هالووین از دیگر تم‌های بازی هستند که با آنان در طول سال مواجه می‌شوید و از فضای متنوع آنان به وجد می‌آیید. پس نگران نباشید و حتی اگر به احتمال یک درصد هم از بازی خسته شدید، با تغییر تم و موسیقی متن آن در طول سال، انگیزه‌ی جدید برای بازی کردن پیدا می‌کنید و غرق آن خواهید شد.

مسابقات دربی در بازی هی دی

ویژگی‌های Hay Day اینجا به پایان نمی‌رسد و اگر بخواهیم از دیگر ویژگی‌های جذاب بازی سخن بگوییم، باید از تمام جزییات بازی تعریف کنیم، چرا که تمام جزییات ساخته شده‌ی بازی به طرز عجیبی بی‌نقص هستند که به ما این جرئت را می‌دهد که حتی Hay Day را بهترین بازی استودیوی Supercell نیز بنامیم. شاید در ابتدای عرضه‌ی این بازی، همچین توصیفی برای آن اغراقی بیش نبود، اما با آپدیت‌های مهمی که به مرور زمان برای منتشر شد، این بازی را به یک رقیب جدی برای Clash of Clans تبدیل کرد. یکی از مهم‌ترین آپدیت‌هایی که برای نسخه‌ی جدید بازی Hay Day منتشر شد، اضافه شدن Neighborhood به بازی بود.

استودیوی Supercell با الهام‌گیری از یکی دیگر از محبوب‌ترین ساخته‌های خود، Clash of Clans، امکانی را تحت عنوان Neighborhood برای پلیرهای Hay Day همانند Clan در Clash of Clans ایجاد کرد تا پلیرها بتوانند با عضویت در اتحادیه‌های مختلف به بازی بپردازند و حتی با همدیگر نیز در بخشی به نام دربی مسابقه بدهند. مسابقات دربی، یکی از جذاب‌ترین چیزهایی است که با آپدیت‌های جدیدتر Hay Day به آن اضافه شد و روز به روز بازخورد بهتری از پلیرهای بازی دریافت کرد. دربی در اصل مسابقه‌ی اسب‌ها است که وقتی با کسب تجربه‌های زیاد، به لول 18 رسیدید، شرکت در آن برای شما میسر می‌شود. پس از شرکت در مسابقه‌، باید بیشترین امتیاز را برای برنده شدن در آن کسب کنید. اما برای برنده شدن در دربی، کار آسانی نیز در پیش ندارید و کسب پیروزی، نیازمند آشنایی کامل شما با این بخش از بازی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اگر بخواهیم از دیگر ویژگی‌های جذاب بازی سخن بگوییم، باید از تمام جزییات بازی تعریف کنیم، چرا که تمام جزییات ساخته شده‌ی بازی به طرز عجیبی بی‌نقص هستند که به ما این جرئت را می‌دهد که حتی Hay Day را بهترین بازی استودیوی Supercell نیز بنامیم.

دربی در Hay Day قوانین خاص خود را دارد و بدون شناخت به آنان، برنده شدن در آن امری دور از دسترس است. دربی به مدت شش روز طول می‌کشد و پلیرهای مختلف به مدت شش روز در Neighborhood به رقابت می‌پردازند. در هر Neighborhood، دربی بطور همزمان بین مزرعه‌هایی با اندازه و وسعت برابر آغاز خواهد شد و به این‌صورت نیست که پلیری با تجربه‌ی چند ساله بتواند با پلیری که تنها چند ماه است بازی می‌کند، به رقابت بپردازد و رقابت در دربی، در شرایط یکسان رقم می‌خورد. از طرفی اگر وسط مسابقات دربی، هوس کنید که Neighborhood خود را تغییر دهید، باید منتظر باشید که آن دوره از مسابقات دربی به اتمام برسد تا بتوانید اقدام کنید.

نا گفته نماند، طبق قوانین دربی، در هر لیگ دربی، هر پلیر می‌تواند از پنج تا نه ماموریت دریافت کند که این به ظرفیت خود پلیر بستگی دارد و هرچقدر که از این تعداد بخواهد می‌تواند اقدام کند که می‌تواند حتی اگر از آن ماموریت نیز خوشش نیاید، آن را حذف کند. هرچند باید مراقب بود، چرا که با حذف هر ماموریت در هر دوره، دیگر با آن ماموریت مواجه نخواهید شد. یک نکته‌ی مهم را نیز در دربی فراموش نکنید، آن هم این که که هرگز لیگ خود را قبل از تمام شدن آن ترک نکنید، چرا که هیچ امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت.

مسابقات دربی در Hay Day، شباهت زیادی به مسابقات و قوانین تورنومنت‌های فوتبالی دارد. به این‌صورت که پس از انجام مسابقات و امتیازدهی، Neighborhoodهایی که در رده‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند، به لیگ بعدی برای دربی بعدی صعود می‌کنند تا همینطور روند صعودی بازی حفظ شود و لیگ به لیگ و دربی به دربی، رقابت بین Neighborhoodهای بازی بیشتر و بیشتر شود. آن دسته از Neighborhoodهایی هم که در سه رده‌ی آخر قرار می‌گیرند، طبیعتا به لیگ پایین‌تر سقوط می‌کنند و باید دوباره برای رسیدن به این لیگ در دور بعد به رقابت بپردازند. درست مانند فوتبال، در Hay Day نیز بخشی تحت عنوان لیگ قهرمانان (Champions League) قرار دارد تا بهترین Neighrohoodهای بازی در سطح جهانی به رقابت با یکدیگر بپردازند و در جدول‌های جهانی رده‌بندی شوند.

در Hay Day، طراحی حیوانات بازی، ساعت‌های زیادی شما را شیفته‌ی خود می‌کند

راهنمای جامع و ترفندهای بازی Hay Day

اگر تا به اینجای مقاله، تصمیم خود را مبنی بر بستن بند و بساط خود و آماده شدن برای تجربه‌ی مزرعه‌داری با همسایه‌هایی دوست‌داشتنی در دنیای Hay Day قطعی کردید، بگذارید شما را برای تجربه‌ای بهتر راهنمایی کنیم تا زودتر بتوانید به آن مزرعه‌دار خوب و پولداری که در ذهن خود دارید، تبدیل شوید. پس اگر می‌خواهید در این بازی موفق شوید، چند ترفند و راهنمای جالب برای شما داریم تا زودتر بتوانید به این هدف برسید. ترفندهای بازی Hay Day شما را نسبت به رقیب‌های‌تان جلو می‌اندازند تا راحت‌تر بتوانید از پس چالش‌هایی که در این بازی در مسیرتان قرار می‌گیرند، عبور کنید.

برخلاف ظاهری که می‌بینید، بازی هی دی مستلزم رعایت نکاتی است که می‌تواند پیشرفت شما را تسریع کند و باعث شود تا لذتی دوچندان از این بازی موبایلی رایگان ببرید. ما در مقاله از وب‌سایت سرگرمی، راهنمای بازی Hay Day را برای شما قرار داده‌ایم که با مطالعه‌ی آن می‌تواند به یک بازیکن بسیار حرفه‌ای‌تر تبدیل شوید.

عجله نکنید

صبر داشته باشید و عجله نکنید. مهم نیست چه کاری را شروع می‌کنید، مهم این است که در شروع آن صبر داشته باشید تا با روال کار آشنا شوید. اگر بازی را تازه شروع کردید و در اولین روز بازی خود هستید، عجله نکنید. تمام پلیرهایی که در رده‌های حرفه‌ای رقابت می‌کنند نیز یک زمان جای شما بودند. در ابتدا فقط سعی کنید تا با ذخیره‌سازی پول و کسب XP به لول 7 بازی برسید تا بازی از حالت مقدماتی و آموزشی برای شما خارج شود و به مرور پالش‌های بیشتری برای‌تان ایجاد شود.

با رسیدن به لول 7، مسیر جاده برای شما باز می‌شود و کم کم سفارشات مختلفی از مردم دهکده می‌گیرید. نگران نباشید، به مرور که بازی پیش‌روی می‌کند، سرگرم‌کننده‌تر و رقابتی‌تر می‌شود. پس ماموریت شما پس از دانلود بازی Hay Day و نصب کردن آن، داشتن صبر و حوصله در ساعات اولیه‌ی بازی است.

هرگز تمام دانه‌های زراعی خود را مصرف نکنید

این نکته، خصوصا وقتی بیشتر و بیشتر غرق بازی می‌شوید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. هر بار که دانه‌ی خود را می‌کارید و برداشت می‌کنید، دو محصول کسب خواهید کرد. هرچه سفارشات بیشتر شوند و پای پول بیشتری در میان باشد، شما بیشتر برای مصرف و کاشتن دانه‌های خود وسوسه ‌می‌شوید. اما من به شما نصیحت می‌کنم، حتی اگر بحث پول خیلی زیادی در میان بود و برای آن مجبور بودید که تمام دانه‌های خود را بکارید، هرگز و هرگز و هرگز همچین کاری نکنید. اگر دانه‌های شما به اتمام برسد، مجبور می‌شوید از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ برای پیش‌روی در بازی استفاده کنید. پس فراموش نکنید که همیشه ذخیره‌ی مناسبی از دانه‌های مختلف داشته باشید.

قبل از خواب به مزرعه‌تان در بازی هی دی سر بزنید

برخی محوصلات مانند گندم و … را می‌توانید چند دقیقه پس از کاشت، برداشت کنید. اما در دنیای بازی، محصولات زیادی نیز هستند که کاشت و برداشت‌ آنان، مدت زمان زیادی طول می‌کشند. برای مثال کاشت و برداشت کدو تنبل ساعت‌ها زمان می‌برد. برای آن دسته از محصولاتی که به این‌صورت هستند، همیشه هر شب، قبل از خواب به فکر کاشت آنان باشید تا صبح، پس از بیدار شدن در اختیار شما باشند و سریع‌تر به محصولات خود دست پیدا کنید. پس مرور کردن مزرعه‌ی خود قبل از خواب یکی آن کارهای خیلی مهمی است که شاید در ظاهر مهم نباشد، اما تاثیر دوچندانی در پیشرفت شما دارد و باید به فکرش باشید.

دوستی خود را با تام بیشتر کنید

تام پسری پستچی است که پس از آن‌که به لول 14 بازی رسیدید، باز می‌شود و هر دو ساعت می‌توانید از آن استفاده کنید و شما را در خرید و فروش کمک می‌کند تا زودتر در بازی پیشرفت کنید. از او می‌توانید برای یافتن محصولات مختلف استفاده کنید. فراموش نکنید که از کمک‌های او زیاد بهره ببرید، چرا که ممکن است تاثیر او را ندید بگیرید و بر خود متکی شوید که پیشنهاد می‌کنم در این بازی از هر کمکی که در اختیار شما قرار داده می‌شوید، بیشترین استفاده‌ی ممکن را ببرید. پس فراموش نکنید که تام دوست بسیار خوبی می‌تواند برای شما باشد و او را ندید نگیرید.

بصورت یک‌جا برداشت کنید

پس از آن‌که کاشت محصولات را خیلی جدی‌تر و با تنوع بیشتری در مزرعه‌ی خود شروع کردید، سعی کنید تا حد امکان، تمام محصولات خود را بصورت یک‌جا و با همدیگر برداشت کنید، چرا که در Hay Day، انجام همچین کاری باعث می‌شود جایزه‌ی بیشتری نیز کسب کنید که در آینده و لول‌های بعدی قطعا به کمک شما خواهد آمد. اگر پس از انجام این‌کار، جایزه‌ای به شما داده نشد، حتما مزرعه‌ی کوچکی دارید و تا رسیدن به لول‌های بعدی صبر کنید و مزرعه‌ی خود را بزرگ‌تر کنید تا با برداشت محصولات بصورت یک‌جا، جایزه‌ی خوبی نیز کسب کنید.

از استفاده از فروشگاه جاده Hay Day غافل نشوید

در Hay Day و پس از رسیدن به لول 7، مسیر جاده‌ برای شما باز می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. در این مکان، فروشگاهی مانند دکه وجود دارد که می‌توانید با دوستان خود مبادله‌های مختلفی انجام دهید و به داد وستد بپردازید. پیشنهاد ما این است که محصولات  خود را به دوستان و … خود در بازی بفروشید تا سود بیشتری کسب کنید. شما می‌توانید قیمت محصول خود را به بالاترین حد ممکن برسانید و با اعمال چند درصد تخفیف، دیگران را بیشتر برای خرید محصول خود وسوسه کنید که یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در آن انجام دهید. می‌توانید به کمک روزنامه نیز عرضه و تقاضا را بررسی کنید و محصولاتی که فروش بیشتری دارند را پیدا کنید و روی آنان سرمایه‌گذاری بیشتری بکنید تا بتوانید به موفقیت در بازی برسید.

قدرت نه گفتن داشته باشید

در طول بازی، به دفعات زیادی، مزرعه‌ی شما میزبان بازدیدکنندگان مختلفی قرار خواهد گرفت که قصد خرید محصولی از مزرعه‌ی شما دارند. نصیحت من به شما این است که زیاد به آنان توجه نکنید و از بی‌توجه بودن خود نیز نترسید. بازدیدکنندگان مزرعه‌ی شما، قصد دارند محصول شما را به پایین‌ترین قیمت ممکن خریداری کنند و کوچک‌ترین فکری درباره‌ی سود شما نمی‌کنند. پس سعی کنید وسوسه نشوید و تا حد امکان به آنان نه بگویید و در عوض، محصول خود را در فروشگاه جاده به فروش برسانید تا پول بیشتری گیرتان بیاید. این را هم بدانید که با نه گفتن به آنان، مزرعه‌ی خود را خلوت نخواهید کرد و باز هم سر و کله‌ی آنان در آینده پیدا خواهد شد، پس با خیال راحت تمام جوانب را نظر بگیرید و بعد اقدام به فروش محصولی از مزرعه‌ی خود کنید.

تعادل بین پول و تجربه را فراموش نکنید

هدف از بازی Hay Day، تنها کسب پول و افزیش ثروت نیست و باید همانقدر بر روی جنبه‌ی تجاری مزرعه‌ی خود تمرکز می‌کنید، روی کسب تجربه و افزایش لول خود نیز وقت بگذارید. پس پیشنهاد من به شما این است که پس از دریافت سفارشات مختلف، فقط به پول آن نگاه نکنید و گاهی تجربه‌ی بیشتر، شما به موفقیت بیشتری در بازی می‌رساند و برای شما ضروری‌تر است. پس در کنار کسب سکه‌های زیاد و پر کرد جیب خود، به فکر کسب تجربه و بیشتر شدن لول خود نیز باشید.

+ روزنامه‌های مرموز

تا به اینجا چند ترفند و راهنما برای تجربه‌ی هر چه بهتر Hay Day به شما معرفی کردیم. هرچند خود ما نیز از کدهای بازی Hay Day بیزار هستیم و عقیده داریم که کد تقلب بازی Hay Day، تجربه‌ی آن را ممکن است برای ما خراب کند و دانلود Hay Day هک شده به تجربه‌ی فراموش‌نشدنی آن ضربه بزند، اما در این بازی نکته‌ی مخفی جالبی وجود دارد که بهتر است آن را نه تقلب، بلکه باگ بازی Hay Day بنامیم که پس از گذشت سالیان زیاد، استودیوی Supercell نیز با آگاهی از این نکته، به آن دست نزده است تا یک راه کمک جالبی برای پلیرهای Hay Day گذاشته باشد.

در بازی Hay Day، شما به کمک روزنامه می‌توانید معاملات مختلفی را بررسی و استفاده کنید تا به پول و تجربه دست پیدا کنید. اما در هربار استفاده از روزنامه‌ی خود در بازی، شما معاملات یکسانی را می‌بینید که باید برای آپدیت شدن آنان، مدتی صبر کنید. اما نکته‌ی مخفی که در اینجا وجود دارد، این است که اگر شما بازی را ببندید و دوباره اجرا کنید، روزنامه‌ی شما معاملات جدیدی را نشان می‌دهد که می‌توانید سریع‌تر به آنان دست پیدا کنید. پس شما کافی است جای چند ساعت صبر کردن، بازی خود را ببندید و دوباره اجرا کنید تا با معاملات جدیدی در روزنامه‌ی خود روبرو شوید.

Hay Day
Hay Day، تمام نکاتی که یک شبیه‌ساز مزرعه‌داری باید داشته باشد را در بهترین شیوه‌ی ممکن دارد

چرا باید Hay Day را بازی کنیم؟

منطق. منطق چیزی است که Hay Day را به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های موبایل تبدیل کرده است. اما حتما می‌خواهید بپرسید منظور بنده از منطق چیست؟ چشم‌های خود را ببندید و به مزرعه‌داری در دنیای واقعی فکر کنید. از تولید به مصرف چیزهای مختلف را نظر بگیرید. Hay Day تمامی جزییات مربوط به مزرعه‌داری را با منطق خاص خود رعایت می‌کند و باعث می‌شود به یکی از طبیعی‌ترین شبیه‌سازهای مزرعه‌داری تبدیل شود.

دقیقا تمام کارهایی را که در دنیای واقعی باید برای تولید یک محصول انجام بدهید را باید برای تحقق این هدف در Hay Day نیز انجام بدهید. خیلی ساده است. دانه را می‌کارید. به عمل می‌آید. و با گذشت مراحل مختلف و ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های مختلف، محصول خود را تولید می‌کنید و با تفکر اقتصادی خود، آن را به فروش می‌گذارید. کم کم مزرعه‌ی خود را پرورش می‌دهید و دامپروری خود را نیز شروع می‌کنید. و همینطور آن پیشرفت را ادامه می‌دهید تا روزی خود را مزرعه‌داری پیشکسوت ببینید.

درست مانند بسیاری از بازی‌هایی که برای موبایل منتشر می‌شوند، Hay Day نیز از دست هکرهای دنیای موبایل در امان نبوده است و نسخه‌های هک شده‌ی متفاوتی از آن در سطح اینترنت وجود دارد که نصیحت ما به شما این است که از دانلود بازی Hay Day با پول بی‌نهایت و نسخه‌های هکی مشابه آن دوری کنید و بدون استفاده از آنان به تجربه‌ی این بازی روی بیاورید، چرا که تمام لذت پیشرفت به همراه دغدغه‌ی شبانه‌روزی و غرق شدن در دنیای آن را از شما سلب می‌کند و پس از مدتی ممکن است از آن زده شوید و آن را کنار بگذارید. البته منظور بنده فقط به این بازی محدود نمی‌شود و این رویه را در مورد تمام بازی‌های ویدیویی رعایت کنید تا لذت واقعی آنان را از دست ندهید و آن‌طور که باید سرگرم آن شوید.

با همه‌ی این تفاسیر، Hay Day، تمام نکاتی که یک شبیه‌ساز مزرعه‌داری باید داشته باشد را در بهترین شیوه‌ی ممکن دارد که همان چند ساعت ابتدایی به شما این اطمینان را می‌دهد که لحظه‌ای شما را در سرگرم کردن در دنیای خود، ناامید نمی‌کند. اگر در این روزهای تاریک و در قرنطیه، دنبال بازی سرگرم‌کننده‌ی اعتیادآوری می‌گردید که هم از لحاظ روحی شما را تصفیه کند و هم ساعاتی فکر و ذکر شما را از دنیای اطراف نجات دهد، Hay Day بهترین بازی ممکن است که می‌توانید سراغ آن بروید. این بازی را می‌توانید بصورت رایگان از App Store برای IOS و Google Play برای اندروید دانلود کنید و زندگی جدید خود را در قالب یک مزرعه‌دار شروع کنید.

دانلود بازی Hay Day برای اندروید

دانلود بازی Hay Day برای سیستم عامل iOS


نظرات

guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا