پرفروش‌ترین بازی‌های ماه فوریه ۲۰۲۰ مشخص شدند

ریبوت Modern Warfare، جایگاه خودش را در رده اول از بازی Dragon Ball Z: Kakarot پس گرفت!

پرفروش‌ترین بازی‌های ماه فوریه ۲۰۲۰

گروه تحلیلی NPD، پرفروش‌ترین بازی‌های ماه فوریه ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

مطابق اعلام گروه تحلیلی NPD، کنسول نینتندو سوییچ، پرفروش‌ترین سخت افزار و بازی Call of Duty: Modern Warfare هم، پرفروش‌ترین بازی ماه فوریه ۲۰۲۰ لقب گرفتند. مطابق اعلام مت پیسکاتلا، یکی از تحلیل‌گرهای این گروه، در ماه فوریه سال ۲۰۲۰، شاهد فروش ۷۵۵ میلیون دلاری در تمامی بخش‌ها مثل، سخت افزار، نرم افزار، لوازم جانبی و گیم کارت‌ها بودیم. این رقم به معنای کاهش ۲۹ درصدی فروش نسبت به فوریه سال ۲۰۱۹ است. تا به اینجای سال ۲۰۲۰، در تمامی بخش‌های موجود در صنعت بازی‌های ویدیویی، شاهد فروش ۱.۴ میلیاردی بودیم که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ با ۲۸ درصد کاهش مواجه شده است.

مطابق سنت هر ماه گروه NPD، شاهد انتشار چارت پرفروش‌ترین بازی‌های ماه هستیم. این گروه به‌تازگی، چارت ماه فوریه سال ۲۰۲۰ را هم منتشر کرده که در آن بازی Call of Duty: Modern Warfare به عنوان پرفروش‌ترین بازی در صد چارت قرار گرفته است. به دنبال این بازی، NBA 2K20 و Grand Theft Auto V در رده‌های بعدی قرار دارند. در زیر می‌توانید لیست کامل چارت NPD فوریه سال ۲۰۲۰ را مشاهده کنید:

 1. Call of Duty: Modern Warfare
 2. NBA 2K20
 3. Grand Theft Auto V
 4. Dragon Ball Z: Kakarot
 5. Tom Clancy’s The Division 2
 6. Mario Kart 8
 7. Ring Fit Adventure
 8. Madden NFL 20
 9. Super Smash Bros. Ultimate
 10. Star Wars Jedi: Fallen Order
 11. Minecraft
 12. Luigi’s Mansion 3
 13. Red Dead Redemption II
 14. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 15. Pokemon Sword
 16. Just Dance 2020
 17. FIFA 20
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 19. Need for Speed: Heat
 20. New Super Mario Bros. U Deluxe

در حالی که ریبوت Modern Warfare، جایگاه خودش را در رده اول چارت NPD در ماه ژانویه از بازی Dragon Ball Z: Kakarot پس گرفته، آخرین بازی از مجموعه Dragon Ball Z همچنان به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۲۰ شناخته می‌شود. با این حال، Call of Duty: Modern Warfare تا پایان فوریه سال ۲۰۲۰ به عنوان پرفروش‌ترین بازی ۱۲ ماه اخیر محسوب می‌شود.

از نکات جالب توجه در چارت NPD ماه فوریه، می‌توان به بازگشت بازی Tom Clancy’s The Division 2 در صدر لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ماه پس از مدت‌ها اشاره کرد. از دلایل این امر می‌توان به انتشار بسته الحاقی جدید این بازی با نام The Warlords of New York و البته تخفیف شگفت‌انگیز این بازی از ۶۰ دلار به ۳ دلار اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا