تام هیدلستون سکوت خود را درباره داستان فصل دوم سریال لوکی شکست

هدف شکوهمند خدای شرارت چیست؟

تام هیدلستون سکوت خود را درباره داستان فصل دوم سریال لوکی شکست پارسا خلیلی ۱۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مارول

به‌دنبال پخش قسمت اول از دیزنی پلاس، تام هیدلستون (Tom Hiddleston) کمی بیشتر درباره داستان فصل دوم سریال لوکی صحبت کرده است.

در طول حماسه بی‌نهایت (فاز اول تا سوم دنیای سینمایی مارول)، خدای شرارت با هنرنمایی بی‌نظیر و ستودنی تام هیدلستون اغلب به‌عنوان شخصیتی که به‌خاطر برخی مشکلات شخصی و خانوادگی وارد مسیری تاریک شده، به‌تصویر کشیده شد. خوشبختانه با مجموعه تلویزیونی انفرادی لوکی که رسما بهترین و پربازدیدترین سریال استودیو مارول نام گرفته، خدای شرارت محبوب و دوست‌ داشتنی دنیای سینمایی مارول نه‌تنها وارد مسیری جدید شد، بلکه هدف و معنایی جدید نیز در زندگی خود پیدا کرد.

همانطور که می‌دانید قسمت اول درست از همان جایی شروع شد که فصل اول با بازگشت لوکی به سازمان TVA پایان یافت. علاوه‌بر تهدید کانگ‌های مختلف، لوکی در حال تجربه چیزی به‌نام «لغزش زمان» بود، پدیده‌ای که به‌صورت رندوم و اتفاقی او را به نقاط مختلف در زمان و مکان منتقل می‌کرد. در همان حین، اقدامات سیلوی باعث شده بود که بخش کنترل سازمان به‌نام Temporal Loom دچار نقص فنی شود و تمامی واقعیت‌ها و دنیاهای موجود در مولتی‌ورس به خطر بیفتند.

در مصاحبه‌ای رسمی که قبل از اعتصابات اتحادیه بازیگران سینما (SAG-AFTRA) انجام شده بود، تام هیدلستون درباره تحول شخصیتی لوکی و داستان فصل دوم صحبت کرد. او ضمن اشاره به تهدیدات معرفی شده در قسمت اول، از انگیزه و هدف جدید شخصیت خود گفت که برای یک آنتاگونیست تحول شخصیتی بزرگی محسوب می‌شود.

تمامی واقعیت‌ها و هر آنچه که می‌شناسند و دوست دارند در معرض خطر نابودی قرار دارد، بنابراین لوکی باید هر چه زودتر راهی برای متوقف کردن تهدید جدید پیدا کند. همانطور که می‌دانید لوکی همیشه با خانواده خود مشکل داشته، اما حالا خانواده جدیدی در سازمان TVA پیدا کرده که هدف و معنایی جدید به زندگی او بخشیده‌اند. از زمانی که من نقش او را بازی کرده‌ام، خدای شرارت به دنبال معنا و هدفی شکوهمند بوده اما بنا به دلایلی نتوانسته آن را پیدا کند. در واقع لوکی نمی‌داند جایگاهش در دنیا چیست، به‌همین خاطر در مکان‌های نامناسبی به دنبال معنای زندگی ‌گشت و درنهایت توسط سازمان TVA دستگیر شد. حالا او راهی پیدا کرده تا به زندگی و موجودیت خود هدف بدهد و در راستای نجات مولتی‌ورس تا پای جان بجنگد. در اصل اگر فصل اول درمورد خودآگاهی و پذیرش خود بود، فصل دوم بیشتر درمورد مسئولیت‌پذیری و تلاش برای یافتن هدفی جدید است. شاید این بار شکوه کمتری در هدف او وجود داشته باشد.

شاید لوکی خانواده جدیدی در سازمان TVA پیدا کرده باشد، اما طرفداران مارول همچنان منتظر هستند تا او باری دیگر با ثور متحد شود. کوین رایت (Kevin Wright)، مدیر تولید و توسعه استودیو مارول و تهیه‌کننده سریال چند روز پیش در مصاحبه‌ با ورایتی تایید کرده بود که داستان فصل دوم گامی به سوی بازگشت احتمالی لوکی به خانه و رویارویی مجددش با ثور است.

فکر می‌کنم همانطور که لوکی در سکانس آغازین فیلم Avengers: Infinity War گفت، خورشید قراره باری دیگر طلوع کند. نمی‌دانم اجازه دارم اینو بگویم یا نه ولی متحد کردن ثور و لوکی همیشه اولویت ما حین روایت داستان سریال بوده است اما برای اینکه دیدار دوباره آنها واقعا رضایت بخش باشد، باید لوکی را از نظر احساسی به مکان خاصی برسانیم. فکر می‌کنم این هدف اصلی فصل اول و دوم باشد.

اکنون سوالی که پیش می‌‌آید این است که وقتی لوکی به هدف جدیدش دست پیدا کند یا اگر نتواند خانواده جدیدش را از تهدید کانگ‌های بیشمار نجات بدهد، چه اتفاقی می‌افتد؟ امیدواریم قسمت‌های بعدی به این سوال‌ها پاسخ بدهد.

قسمت‌های فصل دوم سریال لوکی جمعه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش خواهند شد.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا