1%
  • 0/10

مرد عنکبوتی توبی مگوایر کاملا برای بازگشت به سینما آماده است!

اعلام آمادگی کینگ توبی!

مرد عنکبوتی توبی مگوایر کاملا برای بازگشت به سینما آماده است! ۱۰ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
مرد عنکبوتی توبی مگوایر

طبق مصاحبه‌ای که با بازیگر نقش اسپایدرمن (Spider-Man) انجام شده،‌ به نظر می‌رسد که مرد عنکبوتی توبی مگوایر (Tobey Maguire) همیشه آماده بازگشت خواهد بود.

سال ۲۰۰۷ بود که شاهد اکران فیلم Spider-Man 3 به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) بودیم؛ اثری متفاوت که البته به گفته بسیاری از منتقدان، از دو فیلم قبلی سری اسپایدرمن عملکرد ضعیف‌تری داشت. در این فیلم، توبی مگوایر مجددا برای ایفای نقش مرد عنکبوتی بازگشت و اینبار، در مقابل تهدید بزرگی به نام ونوم (Venom) و همچنین سندمن (Sandman) ایستاد.

با این وجود وقتی که داستان این فیلم به پایان رسید،‌ بسیاری از طرفداران منتظر بازگشت مرد عنکبوتی توبی مگوایر برای فیلم چهارم بودند. در واقع قرار بود تا Spider-Man 4 با بازی مگوایر، باز هم به کارگردانی سم ریمی در سال ۲۰۰۹ اکران شود، اما ریمی ابتدا به استودیو سونی اعلام کرد که هنوز به ایده خوبی برای داستان نرسیده و فیلم به سال ۲۰۱۰ تاخیر خورد. با این حال، او بعد از گذشت چند ماه به کلی پروژه Spider-Man 4 را کنسل کرد تا سونی در سال ۲۰۱۲، آن را با The Amazing Spider-Man با بازی اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) ریبوت کند.

به هرحال تمامی طرفداران این را پایان راه مرد عنکوتی توبی مگوایر می‌دانستند، تا اینکه بالاخره پس از گذشت بیش از یک دهه، سال پیش دیدیم که در فیلم Spider-Man: No Way Home هر سه مرد عنکبوتی سینمای مارول کنار یکدیگر آمدند تا یکبار و برای همیشه، با ابرشروران قدیمی جهان خود مبارزه کنند. اما آیا اینبار دیگر پایان راه برای اسپایدی مگوایر خواهد بود؟ شاید نه.

بازگشت مرد عنکبوتی توبی مگوایر

هنگامی که یک بازیگر برای ایفای نقشی خاص، در یک اثر سینمایی یا تلویزیونی معروف می‌شود، برای بازگردان او به ایفای این نقش، معمولا باید دلیل خاصی مانند داستان خوب یا پیشنهاد پول بیشتر آورده شود. برخی نیز مانند استودیو مارول (Marvel Studios)، قراردادهای چند ساله را برای ایفای نقش در چند پروژه مختلف با بازیگر مورد نظر را می‌بندند تا حضور او در آثار خود را تضمین کنند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که بعضی از بازیگران خود به حدی به ایفای نقش مورد نظر علاقه دارند که خود برای بازگشت راضی هستند.

برای مثال، طی آخرین مصاحبه‌ای که با توبی مگوایر انجام شده، او اظهار کرده که دوست دارد تا هرقدر که می‌تواند نقش مرد عنکبوتی را بازی کند. او پس از بازخورد مثبت No Way Home و ابراز علاقه طرفداران، اعلام کرده که دوست دارد باز هم این نقش را ایفا کند. این در حالی است که در حال حاضر، هیچ ایده‌ای از سوی استودیو مارول و سونی برای بازگرداندن هیچکدام از سه مرد عنکبوتی گارفیلد، هالند و مگوایر، اعلام نشده است.

من عاشق این فیلم‌ها و سری‌ها (آثار مرد عنکبوتی) هستم. اگه یه روزی بچه‌ها (اندرو و تام) زنگ بزنن و بگن «بیا امشب بریم یکم خوش بگذرونیم»، یا از استودیو برای یه فیلم مرد عنکبوتی دیگه به من زنگ بزنن، جواب من قطعا مثبته!

در چه فیلم‌هایی می‌توانیم منتظر حضور اسپایدرمن با بازی توبی مگوایر باشیم؟

در جواب به این سوال، شاید منطقی‌ترین و بهترین برای آن، فیلم انتقام جویان 6 باشد که با عنوان Avengers: Secret Wars حدود سه سال دیگر اکران خواهد شد. واقعه‌ی سیکرت وارز عملا ابرقهرمانان و ابرشرورهایی از جهان موازی را در کنار یکدیگر جمع می‌کند تا با دشمنی فوق‌العاده بزرگ مبارزه کنند و در پایان آن، شاهد نابودی مولتی ورس و شروع دوره‌ای تازه خواهیم بود.

مرد عنکبوتی توبی مگوایر به خوبی می‌تواند به عنوان یکی از اسطوره‌های مولتی ورس سینمایی مارول، در انتقام جویان 6 حاضر شود و برای اولین بار، در کنار ابرقهرمانان بزرگی مانند مرد آهنی (Iron Man) و کاپیتان آمریکا (Captain America) بایستد. با این حال، این تنها فیلمی نیست که می‌توانیم انتظار حضور توبی مگوایر در آن را داشته باشیم.

در واقع دنیای اسپایدرمن سونی در حال حاضر با حضور شخصیت‌های منفی آن، مانند ونوم (Venom)، موربیوس (Morbius) و کریون شکارچی (Kraven The Hunter) در حال شکل‌گیری است و جالب‌تر اینکه قرار است تا به زودی، شاهد یک فیلم سینمایی درباره مادام وب (Madame Web) با بازی داکوتا جانسون (Dakota Johnson) باشیم؛ اثری که عملا درباره نسخه‌های مختلف مرد عنکبوتی خواهد بود. همچنین فراموش نکنید که حال وولچر (Vulture) از جهان سینمایی مارول به دنیای موربیوس رفته و در آنجا تایید شده که یک مرد عنکبوتی حضور دارد؛ کسی که عملا هنوز بازیگر آن مشخص نشده و ممکن است توبی مگوایر باشد!

به علاوه، فیلم انیمیشنی Spider-Man: Across The Spider-Verse و همچنین Beyond The Spider-Verse نیز آثاری هستند که در آینده نزدیک پخش خواهند شد و فرصت خوبی برای به نمایش درآوردن هرکدام از مردهای عنکبوتی با بازی مگوایر، گارفیلد و هالند را خواهد داشت. در حال حاضر نیز شایعه حضور هرکدام از سه عنکبوتی جهان سینمایی در این اثر وجود دارد و هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد چنین اتفاقی باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments