صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man

صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man رسما بی‌معنا شده است

چرا اسکورپیون فراموش شد؟!

چنان که به نظر می‌رسد، صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man سال ۲۰۱۷ که با عنوان Homecoming اکران شده بود، حال دیگر منطقی نیست.

در فیلم Spider-Man: Homecoming می‌بینیم که پیتر پارکر (Peter Parker) با شخصیتی به نام وولچر (Vulture) به عنوان ابرشرور داستان درگیر می‌شود. وولچر در نهایت به زندان افتاده و همانجا با فردی آشنا می‌شود که با نام اسکورپیون (Scorpion) یا همان عقرب شناخته می‌شود؛ یکی از ابرشروران بزرگ دنیای اسپایدرمن (Spider-Man) در کمیک‌های دهه‌های گذشته که هنوز هم یک تهدید بزرگ برای پیتر پارکر و دوستانش از او یاد می‌‌شود.

اسکورپیون در زندان با وولچر دیدن می‌کند و آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که قصد دارند تا از اسپایدرمن انتقام بگیرند، اما نکته قابل توجه اینجاست که وولچر هرگز هویت اسپایدی را برای عقرب لو نمی‌دهد؛ بلکه او به اسکورپیون می‌گوید که خودش قصد دارد تا از پیتر پارکر انتقام بگیرد و تا وقتی از این کار مطمئن نشده و از این مکان فرار نکرده، هویت اسپایدی را برای او نمی‌گوید.

این صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man قرار بود تا داستان را برای آثار سینمایی بعدی از سری مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول حاضر کند، اما حال آیا امکان انجام چنین موردی وجود دارد؟ در واقع اتفاقاتی که اخیرا در دنیای سینمایی مارول رخ داده، باعث شده تا عملا همه هویت پیتر پارکر را به عنوان مرد عنکبوتی فراموش کنند!

عنوان No Way Home بهترین موقعیت برای اسکورپیون بود

در واقع شخصیت اسکورپیون منتظر اولین فرصت بود تا با فهمیدن هویت شخصیت اسپایدرمن، او را پیدا کرده و انتقام بگیرد. در پایان فیلم Spider-Man: Far From Home بود که دیدیم هویت شخصیت اسپایدرمن برای مردم کل زمین لو رفت و همین موضوع، باعث می‌شد تا اسکورپیون هم از این موضوع خبردار شود!

اما متاسفانه استودیو مارول از این فرصت هرگز استفاده نکرد و اسکورپیون برای فرصتی دیگر کنار گذاشته شد؛ طوری که می‌توانستیم در عنوان No Way Home شاهد اضافه شدن اسکورپیون به جمع ابرشرورانی باشیم که در مقابل پیتر پارکر مبارزه می‌کنند و قصد گرفتن انتقام از سه مرد عنکبوتی را دارند.

آیا در آینده اسکورپیون را در دنیای سینمایی مارول خواهیم دید؟

صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man

یکی از مواردی که رسما باعث شد تا داستان سری فیلم‌های اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول دچار مشکل شود، این بود که صحنه پس از تیتراژ اولین فیلم Spider-Man در MCU نشان داد که اسکورپیون با وولچر قرار یک انتقام از اسپایدرمن را می‌گذارد؛ اما بعد از آن چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

ما رسما در صحنه پس از تیتراژ عنوان No Way Home می‌بینیم که وولچر به جهان دیگری می‌رود و کاملا بدون منطق و ناگهانی، سراغ موربیوس (Morbius) می‌رود؛ کسی که در یک دنیای دیگر اصلا مشکلی با مرد عنکبوتی ندارد و موافقت می‌کند تا از پیتر پارکر انتقام بگیرد! این عملا داستانی که برای حضور اسکورپیون در نظر گرفته شده بود را نادیده گرفته و صحنه پس از تیتراژ Spider-Man: Home Coming را پس می‌زند.

با این حال، هنوز هم می‌توان گفت که اسکورپیون اسپایدرمن جهان خود را به یاد دارد و این یعنی او می‌تواند باز هم برای اسپایدی با بازی تام هالند (Tom Holland) دردسر ایجاد کند. با این حساب، هیچ بعید نیست که در آثار بعدی دنیای سینمایی مارول، شاهد بازگشت شخصیت اسکورپیون به دنیای سینمایی مارول، به واسطه اضافه شدن یک خط داستانی تازه، برای شکار اسپایدرمن باشیم.

در نظر داشته باشید که استودیو مارول هرگز شخصیت‌های قدیمی را فراموش نمی‌کند و کنار گذاشتن آن‌ها، به معنای یک فرصت اضافه برای استفاده در آینده خواهد بود. برای مثال، در فیلم Ant-Man 3 به زودی می‌بینیم که ابرشرور فیلم اول این سری، برای ایفای نقش موداک (MODOK) مجددا بازمی‌گردد. به همین ترتیب نیز بعید نیست که در آینده و فیلم‌های بعدی سری مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول، شاهد بازگشت شخصیت اسکورپیون باشیم.

در حال حاضر هیچ اعلام رسمی برای دنباله‌های سری فیلم مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول منتشر نشده و هنوز نمی‌دانیم که تاریخ انتشار فیلم Spider-Man 4 چه زمانی خواهد بود. درباره این موضوع، روز گذشته مقاله‌ای در رابطه با انواع قراردادهایی که دیزنی (Disney) می‌تواند اسپایدرمن را به استودیو مارول (Marvel Studios) بسپارد منتشر کردیم که در زیر می‌توانید آن را مطالعه کنید.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا