راز شخصیت موداک در فیلم Ant-Man 3 چیست؟

ابرشرور قدیمی بازمی‌گردد

شخصیت موداک در فیلم Ant-Man 3

شخصیت موداک در فیلم Ant-Man 3 به تازگی توسط تریلر دوم این اثر سینمایی دیده شده، اما آیا راز بزرگ این ابرشرور دنیای سینمایی مارول می‌دانید؟

به تازگی شاهد انتشار تریلر جدید فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania بودیم؛ اثری که ظاهرا قرار است تا شروع کننده فاز پنجم دنیای سینمایی مارول بوده و از قدرت‌های شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) رونمایی کند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که به جز خانواده انت من (Ant-Man) و کانگ، شخصیت‌های دیگری هم در این اثر سینمایی وجود دارند و یکی از مهم‌ترین‌های آن نیز موداک (MODOK) خواهد بود.

بسیاری از افراد فکر می‌کردند که به تصویر کشیدن شخصیت موداک در یک اثر لایو اکشن، کار بسیار سختی خواهد بود و ظاهر او ممکن است چیزی که باید باشد نشود. به همین دلیل نیز طرفداران پیش از دیدن تریلر دوم از اینکه قرار است تا موداک در فیلم Ant-Man 3 حاضر باشد نا امید بودند؛ در حالی که در این ویدیو دو دقیقه‌ای، موداک را به عنوان کسی که با کانگ فاتح همکاری می‌کند دیدیم و باید گفت که ظاهر او واقعا خوب بود. با این حال،‌ ظاهر دقیق و درست این شخصیت، نکته بزرگ آن نیست.

بازیگر نقش موداک در فیلم Ant-Man 3 همان ابرشرور Ant-Man 1 است!

کوری استول (Cory Stoll) در فیلم سال ۲۰۱۵ Ant-Man نقش شخصیتی به نام درن کراس (Darren Cross) را بازی می‌کرد؛ کسی که قصد داشت تا از تکنولوژی هنک پیم (Hank Pym) سواستفاده کند.او بعدها یک زره متفاوت به نام یلوجکت (Yellow Jacket) برای خود ساخت تا با انت من مبارزه کند، اما آیا به خاطر دارید که در نتیجه مبارزه چه بلایی سر او آمد؟

در واقع یلوجکت توسط انت من به جهان کوانتوم فرستاده شد، در حالی که خود اسکات توانست نجات پیدا کند و به سلامت خارج شود. بسیاری از افراد فکر می‌کردند که کراس کشته شده، اما اینطوری که به نظر می‌رسد، او هنوز زنده است و حال در قالب موداک در فیلم Ant-Man 3 باز می‌گردد! اما آیا این همان موداک نسخه کمیک است؟ هرگز!

تفاوت موداک نسخه کمیک با دنیای سنیمایی مارول چیست؟

در دنیای کمیک‌های مارول، موداک پیش از آنکه به یک کله گنده متحرک تبدیل شود، انسانی به نام جرج تارلتون (George Tarleton) است؛ یک کارمند ساده سازمان AIM بود (که شاید اگر بازی Marvel’s Avengers را بازی کرده باشید، آن را بشناسید). با این حال،‌ روزی برای انجام یک آزمایش، دانشمند اعظم (Scientist Supreme) این سازمان او را می‌گیرد و سرمی را به او تزریق می‌کند تا هوش چندبرابر دریافت کند؛ موردی که بعدها به بزرگ شدن کله او منجر می‌شود.

در واقع این شخصیت در ابتدا اصلا یک ابرشرور نبود و حتی نام MODOC مخفف Mental Organism Designed Only for Computing به معنای ارگان ذهنی مختص به محاسبات است. اما او بعدها وقتی رها شد و قصد نابودی جهان را مسیر اصلی خود قرار داد، نام خود را MODOK گذاشت که مخفف Mental Organism Designed Only for Killing است و مختص به کشتن و نابودی معنا می‌شود!

با این حال، چیزی که ما در دنیای سینمایی مارول می‌بینیم با نسخه کمیک بوکی فرق می‌کند. در اینجا درن کراس توسط کانگ فاتح یا شاید هم اتفاقاتی که در دنیای کوانتوم به سر او آمده به موداک در فیلم Ant-Man 3 تبدیل می‌شود. با این وجود، کسی نمی‌داند که او چند سال، ماه، روز یا هفته را در این فضا گذرانده، چراکه مسئله زمان در جهان کوانتوم، خیلی با دنیای عادی فرق می‌کند. به همین ترتیب نیز سازندگان می‌توانند به هر شکل که می‌خواهند داستان را برای خود تغییر دهند و عملا هیچ سرنخی درباره اینکه او چطور به این شکل درآمده وجود ندارد.

با این حال ظاهرا او سمت شخصیت کانگ فاتح ایستاده و در نبرد نهایی آن‌ها، با یک زره در مقابل انت من و یاران او می‌ایستد. چهره موداک با زره خاصی که در فیلم Ant-Man 3 دارد، در تریلر دوم این فیلم دیده می‌شود، اما ارتباط او با سازمان AIM به کلی فراموش شده و پیشینه این شخصیت از دنیای کمیک را باید تا حدودی فاکتور بگیرید. این در حالی است که از فیلم Iron Man 3 سازمان AIM در دنیای سینمایی مارول وجود داشته، اما تا به حال نیاز چندانی به اشاره خاص به آن وجود نداشته است.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania در تاریخ ۲۸ بهمن سال جاری (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) اکران خواهد شد. تریلر دوم این فیلم را می‌توانید همراه با زیرنویس و موشکافی صحنه‌ها در وبسایت سرگرمی مشاهده و دنبال کنید.

4 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا