1%
  • 0/10

خواهر ثور در دنیای سینمایی مارول، یکی از سنگ‌های ابدیت است

الهه ازگاردی و مرگ بی‌نهایت

خواهر ثور در دنیای سینمایی مارول، یکی از سنگ‌های ابدیت است ۱۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
خواهر ثور در دنیای سینمایی مارول

هلا (Hela) الهه مرگ و خواهر ثور در دنیای سینمایی مارول، احتمالا به عنوان تجسمی برای سنگ ابدیت سیاه (که مرگ را در کنترل خود دارد) معرفی خواهد شد. این شخصیت که در فیلم Thor: Ragnarok شرور اصلی بود، حتی قبل از اینکه این تئوری مطرح شود پیشینه‌ایی جذاب و داستانی جالب در کمیک‌ها داشت. در کمیک Thor شماره ۳۳، منشا و داستان ساخت سنگ سیاه بالاخره منتشر شد. این آشکارسازی در داستان تلاش دکتر دوم (Doctor Doom) برای بازسازی این منبع قدرتمند در زمان حال و اولین تلاش تانوس (Thanos) برای دزدیدن سنگ سیاه انجام گرفت. 

سنگ سیاه در اصل توسط بور (Bor)، پدر اودین (Odin) و از روح ازگاردیان مرده در ساخت این سنگ و به عنوان یک سوخت ساخته شد. وقتی تانوس به دنبال سنگ سیاه به محل ساخت این منبع قدرتمند می‌رود، سنگ را در میان جادوگران اودین نمی‌یابد، بلکه نوزادی با چشم‌هایی کاملا مشکی و موهای پرکلاغی که احتمالا هلا باشد را می‌بیند. این نظریه، در شماره ۳۵ تایید شد و حضور هلا در این داستان و دزدیده شدنش توسط دکتر دوم به نظر می‌رسد که به تلاش دکتر دوم برای ساخت سنگ ابدیت مرگ با استفاده از قلمرو مردگان هلا، یعنی Hel مرتبط باشد. 

داستان‌های ثور مارول، به شدت از اساطیر اسکاندیناوی ایهام گرفته‌اند که در آنها هلا دختر لوکی (Loki) است. این مسئله برای مدتی طولانی در MCU مطرح بود، تا اینکه در کمیک‌های Journey Into Mystery، نویسنده داستان کیرون گیلن (Kieron Gillen) جریان را روشن کرد و مشخص شد که هلای بزرگسال، کودکی خود را خلق کرده و به گذشته برگردانده تا از موجودیت خود در زمان حال مطمئن شود. رابطه هلا با تانوس هم بخش جدیدتری از داستان او است، که در آن تانوس به عنوان کسی که مرگ را می‌پرستد، جذب الهه ازگاردی شد. 

با اضافه کردن این داستان به وضعیت هلا در MCU به عنوان دختر اودین و برادر ثور، او یکی از پیچیده ترین و مرموزترین شخصیت‌های فرنچایز ثور محسوب می‌شود . این تئوری که هلا یک سنگ بینهایت زنده است می‌تواند خیلی از داستان‌ها و جریانات MCU را به صورت جالبی ببندد و این مسئله که چرا تانوس به سمت او جذب شده را روشن‌تر می‌کند. در دنیای مارول تایید شده که سنگ‌های بینهایت می‌توانند شخصی زنده هم باشند چون در حال حاضر زندگی افرادی به این سنگ‌ها گره خورده است. بنابراین این مسئله به طور کامل در داستان فعلی جای می‌گیرد و بسیاری از پایان‌های شل را به هم می‌دوزد. البته طرفداران ثور باید کمی بیشتر صبر کنند تا بفهمند که آیا هلا خواهر ثور در دنیای سینمایی مارول واقعاً یک سنگ بی‌نهایت زنده است یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments