#مهسا_امینی
تئوری‌های فیلم ثور ۴

تئوری‌ های فیلم ثور ۴ طرفداران را شگفت زده خواهد کرد

ثور، قوی‌تر از همیشه

فیلم ثور ۴ (Thor: Love and Thunder)، جدیدترین اثر از فاز چهارم جهان سینمایی مارول است که به زودی منتشر خواهد شد. اثری که تاکنون اطلاعات چندان زیادی از آن منتشر نشده است و طرفداران سری فیلم‌های مارول با مشاهده کردن تریلر و عکس‌های منتشر شده از این اثر، چندین تئوری مختلف را مطرح کرده‌اند. تئوری‌ های فیلم ثور ۴ به تنهایی، به ما نوید یک اثر هیجان‌انگیز و جذاب را می‌دهند، اثری که در آن شاهد کاراکتر‌هایی همچون جین فاستر، ثور و حتی نگهبانان کهکشان خواهیم بود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی تئوری‌های فیلم ثور ۴ بپردازیم.

نگهبانان کهکشان تنها در بخش اول فیلم حضور خواهند داشت

فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame)، آخرین حضور کاراکتر ثور با بازی کریس همسورث (Chris Hemsworth) در جهان مارول پیش از فیلم ثور ۴ است. در فیلم پایان بازی، ثور با نگهبانان کهکشان راهی سفری هیجان انگیز در دل عمیق‌ترین و زیبا‌ترین کهکشان‌ها شد. همین امر باعث شد که بسیاری از عاشقان جهان مارول بار دیگر منتظر ملاقات خدای رعد و برق و گروه نگهبانان کهکشان باشند اما با توجه به تریلر و عکس‌های منتشر شده از فیلم ثور۴ به نظر می‌رسد که استار لرد و تیمش فقط در بخش اول فیلم حضور خواهند داشت.

نیوآزگارد، جدیدترین قطب گردشگری کره‌ی زمین

به نظر می‌رسد که با به قدرت رسیدن والکری با بازی تسا تامپسون (Tessa Thompson) و اعلام پادشاهی او توسط ثور، نیوازگارد تبدیل به قطب جدید گردشگری کره‌ی زمین شده است. با منتشر شدن تریلر و عکس‎های جدید از فیلم ثور: عشق و تندر، ما شاهد کشتی‌های تفریحی زیادی بودیم که در نزدیکی نیوازگارد لنگر انداخته‌اند و مسافرین زیادی را به نیوازگارد جدید می‌آورند. از دیگر نکات قابل توجه در تریلر، ساخت جاذبه‌های زیبا و چشم‌گیری است که نیوآزگارد را جذاب‌تر از گذشته کرده است.

با این حال والکری، پادشاه نیوآزگارد در چندثانیه کوتاهی که از او منتشر شد، به نظر می‌رسید که از جایگاه خود راضی نیست و تبدیل شدن نیوآزگارد به یک مقصد توریستی، می‌تواند از علل اصلی خوشحال نبودن او باشد. همچنین در تریلر مشاهده کردیم که والکری در یک قایق به ثور و کورگ می‌پیوندد، آیا باید انتظار این را داشت که والکری برای مدتی وظایف خود را کنار خواهد گذاشت؟ با منتشر شدن فیلم ثور ۴ قطعا به جواب سوالمان خواهیم رسید.

لوکی باز نخواهد گشت

بدون شک لوکی یکی از محبوب‌ترین شرور‌های تاریخ جهان سینمایی مارول است. شخصیتی که با نقشه‌های زیرکانه‌ی خود و حسادت آشکارش نسبت به ثور، او را تبدیل به یکی از مهم‌ترین مهره‌های مارول کرده است. لوکی تا به امروز جدای از سریال اختصاصی که از این شخصیت پخش شد، در پنج فیلم سینمایی جهان مارول نیز حضور داشته است.

لوکی پس از اتفاقات فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی، با سرنوشت جدیدی مواجه شد؛ جایی که در آن با به دست آوردن یکی از سنگ‌های ابدیت، توانست سفر در زمان را تجربه کند. تجربه‌ای که او را با سازمانی مخفی به نام TVA یا Time Variance Authority ( سازمان رسیدگی به تناقضات زمانی) آشنا کرد و این آغاز یک ماجراجویی طولانی برای لوکی بود. در پایان فصل اول سریال لوکی مشاهده کردیم که با وجود تلاش‌های زیاد لوکی برای نابود کردن این سازمان او با شکست مواجه شد و انتظار می‌رود که به دلیل ادامه یافتن مبارزات لوکی با سازمان TVA ما در فیلم ثور ۴ شانس تماشای دوباره‌ی این شخصیت، در کنار ثور را نخواهیم داشت.

تانوس، الهام‌بخش اصلی گور

بدون شک بشکن تانوس که منجر به ناپدید شدن نیمی از جمعیت جهان شد، یکی از اصلی‌ترین دلایل شکل گرفتن فاز چهارم جهان سینمایی مارول و تغییر روند داستانی بیشتر قهرمانان مارول است. حال با تایید حضور شخصیت گور: قصاب خدایان که کریستین بل (Christian Bale) به آن جان بخشیده است، انتظار می‌رود که بار دیگر شاهد یک ابرشرور قدرتمند مانند تانوس در جهان مارول باشیم. شخصیتی که زندگی خود را وقف کشتن خدایان مختلف کرده است.

به نظر می‌رسد که اصلی‌ترین انگیزه‌ی او برای این کشتارها، از دست دادن خانواده‌اش است و این تئوری وجود دارد که بعد از حادثه‌ی بلیپ ( ناپدید شدن نیمی از جمعیت جهان بعد از بشکن تانوس) گور پس از بازگشت به جهان، متوجه می‌شود که خانواده‌ای دیگر وجود ندارد و او در این جهان بزرگ تنها مانده است. با این حال، نمی‌توان به طور قطع گفت که منبع اصلی خشم گور به خاطر بلیپ است و این تنها یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تئوری‌های فیلم ثور ۴ است و باید تا زمان انتشار رسمی این اثر، منتظر ماند.

گور، زئوس را خواهد کشت

در چند ثانیه از تریلر، ما مکانی را مشاهده می‌کنیم که به نظر می‌رسد المپوس (مکان خدایان اسطوره‌ای یونان و روم در دنیای سینمایی و کمیک‌های مارول) باشد. ما در همان چند ثانیه دیدیم که زئوس با بازی راسل کرو (Russell Crowe)، خدای بزرگ یونانیان، در مکانی بلند ایستاده است و در حال پرتاب کردن سلاح‌هایی درخشان و صاعقه‌مانند است. حال به نظر می‌رسد که علت ورود خدایان اساطیری یونان به جهان مارول، حضور گور است و این مسئله می‌تواند مهر تاییدی بر تئوری کشته شدن زئوس به دست گور باشد. قتلی که باعث آشکار شدن یک تهدید بزرگ برای ثور و دیگر خدایان است، تهدیدی به نام گور.

تلاش گور برای به قتل رساندن استار-لرد

همانطور که در اول مقاله اشاره کردیم، به احتمال زیاد نگهبانان کهکشان فقط در بخش اول فیلم حضور خواهند داشت. اما یک نکته‌ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که استار-لرد یک خدا است و حضور گور می‌تواند برای او یک تهدید بزرگ محسوب شود. در فیلم نگهبانان کهکشان بخش ۲ (Guardians of the Galaxy Vol. 2) مشخص شد که ایگو پدر استار-لرد یک سلستیال ( موجودی قدرتمند و کهن) است. ایگو یک سیاره‌ی زنده بود و هدف او منقرض کردن کل کهکشان بود. حال همین مسئله می‌تواند باعث شود که گور گمان کند استار-لرد یک خدای کامل است. این احتمال وجود دارد که اوج فیلم ثور ۴ زمانی باشد که ثور و جین فاستر در تلاش هستند تا استار-لرد با بازی کریس پرت (Chris Pratt) را از چنگال گور خشمگین، نجات دهند.

جین فاستر مبتلا به سرطان خواهد بود

در سری کمیک‌های ثور که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، جین فاستر مبتلا به سرطان می‌شود و تنها راه نجات او، استفاده از نیروی چکش ثور است. حال انتظار می‌رود که جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن (Natalie Portman) در جهان سینمایی مارول، مبتلا به یک بیماری مشابه‌ شده باشد که باعث شده است او به ثور مونث (Mighty Thor) تبدیل شود. یکی از منابع احتمالی این اتفاق می‌تواند ایثر (Aether) یا همان سنگ واقعیت باشد.
جین فاستر در فیلم ثور: دنیای تاریک (Thor: The Dark World) برای مدتی در دام این سنگ افتاد و تقریبا کم مانده بود که به وسیله قدرت بالای ایثر، کشته شود. با این حال، سرطان یا یک بیماری مشابه به آن، همان چیزی است که می‌تواند سرنوشت جین فاستر، در جهان سینمایی مارول را تغییر دهد و باید منتظر ماند که خط داستانی این شخصیت، چگونه پیش خواهد رفت.

گور، نیوآزگارد را نابود خواهد کرد

در همان ثانیه‌های اول تریلر فیلم ثور: عشق و تندر، خدای رعد و برق را در حال قدم زدن میان شعله‌های آتش، مشاهده می‌کنیم. او در همان چند ثانیه، شنل قرمز رنگ خود را بر تن دارد که در صحنه‌های بعدی نیز ما شاهد پوشیدن این شنل توسط ثور هستیم و این مسئله می‌تواند اثباتی بر واقعی بودن صحنه‌ها باشد و ما صرفا در حال تماشا کردن فلش بک‌های مختلف نیستیم. با این وجود شاید این شعله‌ها متعلق به خاکستر‌های نیوآزگارد نباشند اما نمی‌توان منکر این حقیقت شد که نابود کردن نیوآزگارد، آسان‌ترین راه برای گور است تا ثور را به قتل برساند.

ثور دیگر یک ابرقهرمان نخواهد بود

خلاصه داستان فیلم ثور ۴، حول محور گم شدن خدای رعد و برق از نظر روحی و تلاش او برای یافتن آرامش در جهان می‌چرخد. در صحنه‌ای از تریلر مشاهده کردیم که ثور اسلحه جدید خود (StormBreaker) را درون خاک می‌کارد؛ این حرکت ثور می‌تواند نمادی از خداحافظی ثور با قدرت‌هایش باشد. از طرف دیگر یکی از تئوری‌های فیلم ثور ۴ این است که هدف ثور از به خاک سپردن اسلحه‌اش، متولد کردن یک گروت (Groot) دیگر است. اگر به یاد داشته باشید، دسته‌ی اسلحه ثور از موجودات بیگانه‌ای ساخته شده است که وجودشان از درخت‌ها، شکل گرفته است. بنابراین به همراه خداحافظی ثور با روزهای ابرقهرمانی‌اش می‌توان انتظار تولد یک گروت دیگر را داشت.

به نظر شما شاهد کدام یک از تئوری‌ های فیلم ثور ۴ خواهیم بود؟ آیا فیلم ثور ۴ مانند سه فیلم قبلی خدای رعد و برق، موفق عمل خواهد کرد یا نه؟ در آخر باید اشاره کرد که زمان پخش جهانی فیلم ثور: عشق  و تندر در تاریخ ۸ جولای ۲۰۲۲ مصادف با ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ است.


نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا