چه ارتباطی میان کاراکتر Peacemaker و کمیک Watchmen وجود دارد؟

شباهت‌های دو کاراکتر کمدین و پیس‌‌میکر

سریال peacemaker

از زمان پیدایش کمیک‌های ابرقهرمانی، ابرقهرمانان بسیاری به‌صورت تصادفی خلق شده اند. هزاران داستان متفاوت درباره کاراکترها و کتاب‌هایی وجود دارد که احتمالاً هیچگاه وجود واقعی نداشته اند. برای نمونه، در جهان‌های موازی داستانی کاراکتر Peacemaker برگرفته از کمیک Watchmen است.

به همین دلیل، جیمزگان (James Gunn) برای به تصویر کشیدن کاراکتر Peacemaker در نمایش‌هایی از جمله جوخه انتحار و سریال پیس‌میکر از کمیک Watchmen الهام گرفته است. همچنین، شعار شخصیت پیس‌میکر همان جمله معروف در کمیک نگهبانان است: «مردی که آنقدر به صلح علاقه‌مند است که حاضر است برای آن بجنگد» و تنها زمانی که پیس‌میکر یک کاراکتر جذاب بوده است  به زمانی باز می‌گردد که شخصیت محوری کمیک Watchmen بود.

ایده اولیه آلن مور (Alan Moore) و دیو گیبونز (Dave Gibbons) برای طراحی کمیک نگهبانان (Watchmen) استفاده از مجموعه‌ای از Action Heroes بود که دی سی از کمیک‌های کامل چارلتون (Charlton) برای به‌تصویر کشیدن شخصیت معمای قتل به‌کار گرفته بود. اما با جلوتر رفتن داستان دیک جوردانو (Dick Giordano)، سردبیر دی سی، می‌خواست شخصیت‌ها را وارد دنیای DC کند.

بنابراین، مور و گیبون از شخصیت‌های چارلتون به‌عنوان الهام بخش داستان خود استفاده کردند که با قتل خشونت‌آمیز کاراکتر Comedian آغاز شد. بنابراین، دی سی کامیکس تقریباً هیچگاه داستانی مجزا با نام Death of the Peacemaker خلق نکرد.

کاوش در جهان موازی داستانی کمیک نگهبانان خالی از لطف نیست. با مرگ کاراکتر Peacemaker، شخصیت‌های چارلتون به جز در کمیک‌های گاه به گاه و رویدادهای عجیب و غریب هرگز به دنیای کمیک‌های مارول راه نیافتند.

مور و گیبون کاراکتر Comedian را درباره داستانی با محوریت پایان جهان گرد خلق کرده اند، که برای بازتاب ترس‌های بسیار واقعی معاصر از رویداد آرماگدون ساخته شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا