1%
  • 0/10

فیلم هالک شگفت انگیز پانزده سال پیش معرفی ولورین در دنیای سینمایی مارول را راه اندازی کرده بود

ارتباط صنایع استارک با برنامه Weapons Plus

فیلم هالک شگفت انگیز پانزده سال پیش معرفی ولورین در دنیای سینمایی مارول را راه اندازی کرده بود ۶ ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ سینما کپی لینک
ولورین در دنیای سینمایی مارول

شاید هیو جکمن (Hugh Jackman) سال آینده با داستان مولتی‌ورسی Deadpool 3 باری دیگر در قامت جهش‌یافته نامیرای محبوب مارول ظاهر شود، اما این فیلم هالک شگفت انگیز بود که پانزده سال پیش معرفی ولورین در دنیای سینمایی مارول را راه اندازی کرد.

ماه سپتامبر سال گذشته بود که رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در ویدیویی جنجالی از بازگشت دوباره هیو جکمن به نقش ولورین در فیلم Deadpool 3 خبر داد. این فیلم برای آینده دنیای سینمایی مارول اهمیت فوق‌العاده بالایی دارد چراکه ضمن معرفی ددپول، ولورین و سایر جهش‌یافته‌های فرانچایز مردان ایکس فاکس قرن بیستم به MCU، قدمی بزرگ به سوی تولید محتوای بزرگسال (R-Rated) است. صرف نظر از این موارد به‌نظر می‌رسد کوین فایگی (Kevin Feige) قبل از شکل‌گیری فرانچایز قصد داشته زمینه را برای معرفی ولورین در دنیای سینمایی مارول فراهم کند، زیرا یکی از نکات داستانی هالک شگفت انگیز به پیشینه لوگان اشاره داشته است.

همانطور که می‌دانید، ژنرال تاندربولت راس سعی داشت فرمول ابرسرباز دکتر آبراهام ارسکین را بازسازی کند و تاریخ را دوباره رقم بزند. با توجه به اینکه ژنرال راس مسئول جهش ژنتیکی بروس بنر و تبدیل شدندش به هالک بود، تصمیم گرفت با کمک ارتش ایالات متحده، امیل بلانسکی را برای ردیابی او استخدام کند. درنهایت، راس سرم ابرسرباز بازسازی شده را به بلانسکی داد و مسبب خلق هیولایی دیگر شد. حالا شاید بپرسید راس چگونه توانست فرمول را بازسازی کند؟ او برای تکمیل سرم از دستگاهی استفاده کرد که در دهه چهل میلادی توسط هاوارد استارک و دکتر آبراهام ارسکین ساخته شده بود. نام این دستگاه Weapons Plus است که ارتباطی مستقیم با آزمایشات ویلیام استراکر و خلق شدن ولورین دارد.

از زمانیکه هاوارد استارک و دکتر ارسکین موفق شدند در دهه چهل استیو راجرز را به کاپیتان آمریکا تبدیل کنند، افراد زیادی سعی کردند پروژه ابرسرباز را احیا کنند اما تقریبا همه آنها شکست خوردند. با این حال ویلیام استراکر که در کمیک‌ها یکی از رهبران قدیمی هایدرا است، تحقیقات آن دسته از افرادی که حتی یک قدم به بازسازی سرم نزدیک شده بودند را جمع کرد و نامش را برنامه Weapons Plus گذاشت.

هدف استراکر مسلح کردن سرم ابرسرباز بود، به‌همین دلیل آزمایشات زیادی انجام داد که یکی از آنها Weapon X نام داشت. همانطور که از نامش پیداست، سلاح ایکس همان آزمایشی بود که فلز دست‌ساز قدرتمندی به‌نام آدامانتیوم (Adamantium) را وارد بدن لوگان کرد و از او جهش‌یافته‌ای نامیرا با قدرت‌های غیرقابل تصور ساخت. از دیگر آزمایشات قابل توجه مرتبط با این برنامه نیز می‌توان به Deadpool ،X-23 و Fantomex اشاره کرد.

درسته که دنیای سینمایی مارول اشاره خاصی به برنامه Weapons Plus نداشته اما معرفی ولورین در Deadpool 3 و همچنین بازگشت ژنرال راس در فیلم Captain America: Brave New World که اساسا دنباله هالک شگفت انگیز محسوب می‌شود، به مارول اجازه می‌دهد تا داستان‌های جذابی با محوریت ولورین و جهش‌یافته‌ها روایت کند. البته نکته حائز اهمیت این است که فلز آدامانتیوم هنوز در دنیای سینمایی مارول دیده نشده است. تا اینجای کار فرانچایز تنها به تاریخ، پیشینه و قابلیت‌های فلز ویبرانیوم پرداخته است. جالب است بدانید که در کمیک‌ها ویبرانیوم (سپر کاپیتان آمریکا) و آدامانتیوم (چنگال‌های ولورین) قدرتمندترین فلزهای دنیای مارول هستند که در عین قدرتمند بودنشان، نقطه ضعف یکدیگرند.

شاید فیلم Deadpool 3 با اکران در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) برای اولین بار فلز آدامانتیوم را به دنیای سینمایی مارول معرفی کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments