فیلم Captain America 4، دنباله‌ای برای فیلم The Incredible Hulk است

قسمت دوم هالکی که ساخته نشد

فیلم Captain America 4، دنباله‌ای برای فیلم The Incredible Hulk است آیدا امشاسفند ۲ ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ مارول
فیلم Captain America 4

با بازگشت The Leader و Betty Ross به فیلم Captain America 4، این فیلم با The Incredible Hulk 2 تقریبا یکسان شده است. با انتشار آخرین اخبار مربوط به انتخاب بازیگر برای Captain America: New World Order، اثبات شد که این فیلم دنباله‌ی فیلم The Incredible Hulk ساخت سال ۲۰۰۸ می‌باشد. به دلیل اینکه The Incredible Hulk پروژه‌ایی مشترک بین کمپانی مارول و استودیو Universal بود، هیچ دنباله یا قسمت بعدی برای این فیلم در نظر گرفته نشد و این جریان بیشتر به خاطر این اتفاق افتاده که استودیو Universal حق توزیع فیلم‌های انفرادی هالک را در اختیار دارد و مارول فقط توانسته هالک را در فیلم‌هایی مانند Avengers، Thor: Ragnarok و She-Hulk: Attorney At Law شرکت بدهد.
همچنین به دلیل عدم ادامه داستان The Incredible Hulk، بسیاری از شخصیت‌های این فیلم در MCU یا خیلی کم استفاده شده یا اصلا استفاده نشده‌ا‌ند. بجز Thunderbolt Ross که در فیلم Captain America: Civil War برگشت، بقیه شخصیت‌ها و بازیگران فراموش شدند، مخصوصا با تعویض بازیگر هالک از ادوارد نورتون (Edward Norton) به مارک رافلو (Mark Ruffalo). با وجود تمام این مسائل، اخبار منتشر شده حاکی از آن است که Captain America: New World Order دنباله ایی برای The Incredible Hulk است.

سه شخصیت هالک قدیمی در فیلم Captain America 4 باز می‌گردند

می‌توان گفت اخبار مربوط به انتخاب بازیگران فیلم Captain America 4، یکی از مهم‌ترین دلایلی هستند که این شایعات تایید شده‌اند. در سپتامبر ۲۰۲۲، مارول بازگشت Samuel Sterns یا The Leader را با بازی تیم بلیک نلسون (Tim Blake Nelson) را تایید کرد. Samuel Sterns در فیلم The Incredible Hulk، یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم و از دلایل تبدیل بروس بنر به هالک بود. این شخصیت بعد از این فیلم دیده نشده است و بالاخره قرار است در فیلم Captain America 4 به عنوان یکی از ویلن‌های سری بازگردد.

کمی بعد از اعلام این خبر، شایعه شد که هریسون فورد (Harrison Ford) هم برای بازی در نقش Thunderbolt Ross یا Red Hulk استخدام شده است. مدتی بعد نقش فورد هم تایید شد و بازیگران فیلم اشاره کردند که Thunderbolt ممکن است نقش مهمی در آینده MCU داشته باشد.

دو شخصیت قبلی، تقریبا شایعات را تایید کرده‌اند، اما حتی اخبار بیشتری هم از بازیگران انتخاب شده فاش شد. با توجه به آغاز فیلمبرداری Captain America 4 در مارس ۲۰۲۳، اخبار زیادی از فیلم و شخصت‌ها هم منتشر شد. یکی از شایعات این بود که لیو تایلر (Liv Tyler) در نقش Betty Ross به MCU بازخواهد گشت، شخصیت دیگری که از سال ۲۰۰۸ بعد از The Incredible Hulk ظاهر نشده است. این شایعه مدت کوتاهی پس از انتشار توسط رسانه های مختلف تأیید شد، و واقعاً ثابت کرد که Captain America: New World Order داستان The Incredible Hulk را به گونه ای ادامه خواهد داد که هیچ پروژه MCU دیگری تاکنون انجام نداده است.

چطور این فیلم، The Incredible Hulk را ادامه می‌دهد؟

در حالی که نقش Betty Ross و The Leader در فیلم Captain America 4 تا حد زیادی مخفی نگه داشته شده، برخی جزئیات در مورد داستان Thunderbolt Ross و چگونگی ادامه آن از The Incredible Hulk فاش شده است. اولاً تأیید شده که Thunderbolt Ross در واقع رئیس جمهور فعلی ایالات متحده در MCU است که درگیری او با سم ویلسون را بسیار منطقی می کند همچنین از زمان The Incredible Hulk، شخصیت Thunderbolt دستخوش تغییرات زیادی شده است، درجه او از ژنرال ارتش به وزیر امور خارجه و بعد به رئیس جمهور ایالات متحده ارتقا پیدا کرده است.

از سمت The Leader، فیلم Captain America 4 می‌تواند مسائلی که در The Incredible Hulk را برای او اتفاق افتاده را ادامه بدهد. فیلم The Incredible Hulk بنر و استرن را نشان داد که بر سر ایدئولوژی هایشان با هم درگیر شدند و استرنز می خواست خون بروس را برای اهداف علمی بیشتر ارزیابی و آزمایش کند، چیزی که بنر به دلیل موارد اخلاقی و ماهیت خطرناک تشعشعات گاما با آن مخالف بود. در پایان فیلم، استرنز در معرض مقداری خون بنر قرار گرفت که باعث جهش سر او شد. این جریان باعث تبدیل او به The Leader شد، ابر شروری بسیار باهوش که مغز و سرش با تشعشعات گاما جهش پیدا کرده بود.

با اینکه The Leader برای حدود یک دهه از دنیای MCU غایب بود، احتمالا داستان‌هایی جالب برای گفتن دارد. همچنین به خاطر تایید او برای نقش منفی Captain America 4، مشخص است که بالاخره این ویلن جایی برای نشان دادن قدرت‌های خود دارد.

آیا Hulk و She-Hulk در فیلم Captain America 4 حضور خواهند داشت؟

با توجه به اینکه شخصیت‌های زیادی از The Incredible Hulk در فیلم Captain America 4 حضور خواهند داشت، این سوال که آیا یکی از شخصیت‌های Hulk در فیلم حضور خواهند داشت یا خیر، سوالی بجاست. به نظر می‌رسد که مارک روفالو با وحود رابطه نزدیک این فیلم با خود شخصیت هالک به این فیلم نمی‌پیوندد. همچنین آخرین باری که هالک در MCU دیده شد برای فیلم She-Hulk: Attorney at Law و معرفی پسر هالک Skaar بود. اگر قطعات را کنار هم بچینیم به دلیل درگیری او با Skaar، حضور او در Captain America 4 بعید به نظر می رسد.

به علاوه، سم ویلسون و She-Hulk اصلا با یکدیگر تعاملی نداشته‌اند و بعید است که با شناخت Hulk، ویلسون از She-Hulk درخواست کمک داشته باشد. البته با شغلی که جنیفر دارد و گذشته The Leader و Thunderbolt Ross، حضور She-Hulk احتمالا صحنه‌هایی جالب را برای فیلم Captain America 4 خلق کند، اما در کل حضور بروس و جن در این فیلم احتمال خیلی کمی دارد.

چرا خود مارول دنباله‌ی The Incredible Hulk را نمی‌سازد؟

با استفاده مارول از Captain America: New World Order به عنوان دنباله مخفی برای The Incredible Hulk، این سوال که چرا مارول هنوز خود The Incredible Hulk 2 را نساخته است، یک بار دیگر مطرح می‌شود و البته که دلیل اصلی این امر از حق توزیع شخصیت Hulk ناشی می شود.

استودیو Universal هنوز حق پخش فیلم‌هایی را دارد که از هالک به عنوان شخصیت اصلی استفاده می‌کند. این مسئله منجر به مشکلاتی برای خود مارول می‌شود و اگر بخواهد فیلمی را برای ادامه این فیلم بسازد، در ابتدا باید هزینه‌ایی را به استودیو Universal پرداخت کرده، و در نهایت این Universal است که در مورد پخش و انتشار فیلم تصمیم می‌گیرد. به همین دلیل مارول تصمیمی در این موضوع نگرفته، هرچند شایعه شده بود که هالک بازهم به مارول بازگشته، اما هنوز این مسئله تایید نشده و با توجه به این مسائل و دنباله بودن فیلم Captain America 4 برای The Incredible Hulk، احتمال اینکه در آینده نزدیک بتوانیم فیلمی با محوریت Hulk ببینیم بسیار کم است.

4.4 7 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا