#مهسا_امینی

تماشا کنید: شکستن دیوار چهارم و حضور هالک در اولین تیزر سریال She-Hulk

این ویدیو بسیار کوتاه است

استودیو مارول و دیزنی پلاس در جریان رویداد تماما آنلاین Disney Plus Day اولین تیزر سریال She-Hulk را به نمایش گذاشتند.

هالک دخت را می‌توان یکی از شخصیت‌های کم شانس مارول در زمینه ساخت اقتباس دانست. دست‌اندرکاران فیلم سینمایی The Death of the Incredible Hulk محصول سال ۱۹۹۰ میلادی در یک برهه زمانی قصد داشتند این ابرقهرمان را در اثر خود قرار دهند اما نهایتا او را حذف کردند. با گذشت مدت کوتاهی از این اتفاق، سریال تلویزیونی She-Hulk که به ABC تعلق داشت و مراحل ساخت را پشت سر می‌گذاشت، متنفی شد. یک سال بعد، فیلم سینمایی آن در دست ساخت قرار گرفت. اگرچه بازیگر نقش اصلی انتخاب شده بود، عدم آماده شدن فیلمنامه باعث شد پروژه لغو شود.

پس از چند دهه نوبت اینبار نوبت به مارول رسید. این استودیو در جریان D23 اعلام کرد سریال تلویزیونی She-Hulk در دست ساخت بوده و قرار است به صورت اختصاصی به سرویس استریم دیزنی پلاس بیاید. در حال حاضر هیچ خلاصه داستانی وجود ندارد اما به لطف کمیک‌های این ابرقهرمان و اند اطلاعات رسمی موجود، می‌توان گفت اتفاقات حول محور یک وکیل به نام جنیفر والترز می‌چرخد که دختر عموی بروس بنر بوده و پرونده‌های مرتبط با ابرقهرمانان را بر عهده می‌گیرد. طی ماجرایی، نسخه خفیف‌تر هالک در او به وجود می‌آید.

مارول و دیزنی پلاس در جریان رویداد تماما آنلاین Disney Plus Day که روز گذشته برگزار شد، اولین تیزر سریال She-Hulk را پخش کردند. این ویدیو کمتر از ۲۰ ثانیه زمان داشته اما نکات جالب‌توجهی را در خود جای داده است: اولین نکته، شکستن دیوار چهارم است. در صورتی که نمی‌دانید، گفتگوی مستقیم یک شخصیت داستانی با مخاطب را شکستن دیوار چهارم می‌گویند؛ دومین نکته، ظاهر هالک دخت است که به نمایش گذاشته می‌شود؛ نکته سوم و پایانی، به هالک ربط دارد. طبق آنچه در ویدیو نشان داده می‌شود، بروس قصد دارد نکات مورد نیاز پیرامون هالک را به دختر عموی خود آموزش دهد.

با تماشای اولین تیزر سریال She-Hulk احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که چرا دیوار چهارم را می‌شکند؟ پاسخ این سوال در صفحات کمیک وجود دارد. جنیفر والترز مانند ددپول مرتبا با مخاطب خود صحت می‌کند. او حتی در کمیک The Sensational She-Hulk به انتقاد از نویسنده داستان می‌پردازد؛ ایده‌ای که در آن زمان مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. با در نظر گرفتن این موارد، قابل‌پیش‌بینی بود که مارول از چنین تکنیکی در اقتباس سریالی‌اش بهره ببرد.

لوگو جدید سریال

بروس بنر، تنها چهره آشنایی نیست که در She-Hulk حضور دارد. ابومینیشن با نقش‌آفرینی تیم راث (Tim Roth) هم بازمی‌گردد. او اخیرا در فیلم سینمایی Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings حضور کوتاهی داشت. آنتاگونیست سریال هم تیتانیا با نقش‌آفرینی جمیلا جمیل (Jameela Jamil) است. او زندگی بسیار سختی داشته و به صورت مداوم از سوی دیگران مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت تا اینکه به دوست صمیمی‌اش می‌گوید زن عنکبوتی است. دوستش هم در اقدامی غیرمنتظره این راز را برای دیگران فاش می‌کند.

حضور زن عنکبوتی واقعی در جریان یک نبرد و فاش شدن حقیقت، باعث می‌شود تیتانیا از سوی دیگران پس زده شود. در همین حین، او و دوستش با دکتر دووم ملاقات کرده و در مقابل پیوستن به ارتشش، قدرت‌های فراانسانی دریافت می‌کنند. از آنجایی که زن عنکبوتی و دکتر دووم هنوز در Marvel Cinematic Universe معرفی نشده‌اند، قطعا سرگذشت متفاوتی را برای نسخه لایو اکشن این شخصیت شاهد خواهیم بود.

سریال هالک دخت در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر خواهد شد.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا