دنیای سینمایی مارول از قبل راه را برای معرفی ترسناک‌ترین ابرشرور مردان ایکس هموار کرده است

ظهور یکی از ترسناک‌ترین و قدرتمندترین آنتاگونیست‌های مارول

دنیای سینمایی مارول از قبل راه را برای معرفی ترسناک‌ترین ابرشرور مردان ایکس هموار کرده است پارسا خلیلی ۴ ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ مارول
ابرشرور مردان ایکس

اینطور که پیداست، دنیای سینمایی مارول از قبل راه را برای معرفی ترسناک‌ترین ابرشرور مردان ایکس در فاز پایانی حماسه مولتی‌ورس هموار کرده است.

پس از نهایی شدن خرید فاکس قرن بیستم توسط دیزنی در سال ۲۰۱۹، کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس استودیو مارول، معرفی جهش‌یافته‌ها و اعضای گروه مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول را تایید کرده بود. اولین اشاره به جهش‌یافته‌ها سال گذشته با سریال Ms. Marvel صورت گرفت چراکه مارول با تغییر دادن داستان پیشینه کامالا خان، ناانسان محبوب و جوان کمیک‌ها را به یک جهش‌یافته تبدیل کرد. سپس دنباله Black Panther: Wakanda Forever پای نیمور، قدیمی‌ترین جهش‌یافته کمیک‌ها را به دنیای سینمایی مارول باز کرد و قدمی بزرگ در راستای معرفی مردان ایکس برداشت.

با اینکه هنوز سالیان سال با دیدن جهش‌یافته‌ها کنار انتقام جویان فاصله داریم اما برخی از وقایع فاز چهارم و پنجم به‌طور غیرمستقیم ظهور ترسناک‌ترین و قدرتمندترین ابرشرور مردان ایکس را تایید کرده است. ابتدا سریال میس مارول تایید کرد که کامالا خان برخلاف کمیک‌ها دارای ژن جهش‌یافته است که تنها النگوی گونه فضایی کری می‌تواند آن را فعال کند. سپس اقتباس لایو اکشن تهاجم مخفی با قرار دادن ایستراگی هوشمندانه در یکی از قسمت‌ها تایید کرد که انسان‌ها برای مدتی طولانی روی پدیده جهش ژنتیکی مطالعه می‌کردند.

یکی از آثار هنری روی دیوار خانه وارا و فیوری، کتابی از پریسیلا با عنوان رمزگشایی ژن فوق بشری است که ثابت می‌کند او قبل از مرگش در حوضه زیست شناسی کار می‌کرده است. تا قبل از معرفی میس مارول، ابرقهرمانان هرگز به‌عنوان جهش‌یافته یا ناانسان شناخته نشده بودند، زیرا اکثر آنها توسط آزمایش‌های علمی به‌قدرت‌های ماورایی دست پیدا کرده‌اند، مثل کاپیتان‌ آمریکا، هالک، اسپایدرمن، واندا ماکسیموف و خیلی شخصیت‌های دیگر. اما جهش‌یافته‌ها (Mutants) و ناانسان‌ها (Inhumans) از بدو تولد دارای قدرت و توانایی‌های ماورایی هستند که باید توسط فرآیند خاصی به‌نام تریجنسیس فعال شوند.

این موضوع تاحدودی منعکس کننده داستان پیشینه مستر سینیستر (Mister Sinister) در کمیک‌ها است. برای کسانی که با کمیک‌های مارول آشنایی ندارند، او دانشمندی به‌نام ناتانیل اسکس (Nathaniel Essex) است که بزرگ‌ترین متخصص ژنتیک در جهان محسوب می‌شود. بعد از جهش ژنتیکی، ناتانیل به قدرت‌های منحصر به‌فردی مانند ساخت کلون، خلق، تقویت یا کنترل کردن توانایی‌های جهش‌یافته‌ای دست پیدا کرد. به زبان ساده‌تر، مستر سینیستر یکی معدود آنتاگونیست‌هایی است که تقریبا هر کاری از دستش برمی‌آید.

حالا شاید بپرسید مارول چگونه راه را برای ورودش به دنیای لایو اکشن فراهم کرده است؟  اگر به‌یاد داشته باشید، رئیس جمهور ریتسون در قسمت پایانی سریال تهاجم مخفی طی اقدامی غیرمنتظره به‌جای اسکرول‌های شورشی گراویک، به تمامی اسکرول‌های ساکن در زمین اعلام جنگ می‌کند. شاید جهش‌یافته‌ها مثل اسکرول‌ها بیگانه نباشند، ولی توانایی‌های طبیعی و کدهای ژنتیکی مبهمشان مطمئنا آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد. از طرف دیگر سازمان Damage Control سخت مشغول پیدا کردن راهی برای مقابله با جهش‌یافته‌ها و افراد دارای قدرت‌های ماورایی است. به‌همین خاطر مستر سینیستر می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور از سایه‌ها بیرون بیاید و علیه قدرتمندترین قهرمانان زمین قرار بگیرد.

پروژه بعدی استودیو مارول با محوریت جهش‌یافته‌ها، فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 است که در حال حاضر برای اکران در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده است.

4.4 8 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا