کارگردان فیلم The Marvels کاپیتان آمریکا را مقصر پیروزی تانوس می‌داند

پافشاری بر یک دیدگاه قدیمی

کارگردان فیلم The Marvels

نیا داکوستا کارگردان فیلم The Marvels در بخشی از مصاحبه خود با پادکست Phase Zero کاپیتان آمریکا را مقصر پیروزی اولیه تانوس معرفی کرده است.

Avengers: Infinity War پایان شوکه کننده‌ای داشت؛ ابرقهرمانان علیرغم تلاش‌های بسیار در نبرد علیه تانوس (Thanos) شکست خورده و نیمی از جمعیت موجودات زنده بصورت تصادفی از صحنه روزگا محو شدند. البته انتقامجویان اشتباهات خود را در Avengers: Endgame جبران کرده و جدا از نابودی تایتان دیوانه، همه را به زندگی بازگرداندند.

نیا داکوستا (Nia DaCosta) کارگردان فیلم The Marvels بوده و در قسمت اخیر پادکست Phase Zero حضور یافت. او در بخشی از صحبت‌های خود کاپیتان آمریکا را مقصر شکست اولیه انتقامجویان در برابر تانوس دانست. به عقیده او، استیو راجرز باید ویژن را قربانی می‌کرد، نه اینکه تمرکز خودش و دیگر اعضای تیم را روی نجات او می‌گذاشت:

او همیشه می‌گوید: «قرار نیست هیچ کسی را قربانی کنیم. همیشه راه دیگری وجود دارد.» او اشتباه می‌کرد. ما تعدادی از شخصیت‌هایی که برایمان اهمیت داشتند را از دست دادیم و این اتفاق تقصیر اوست. کاپیتان آمریکا باید از همان اول سنگ را از سر ویژن خارج می‌کرد.

البته همین هم کاپیتان آمریکا را به شخصیتی بسیار خوب تبدیل کرد. فکر می‌کنم بخشی از موفقیت شگفت انگیز Marvel Cinematic Universe بخاطر این بود که شخصیت‌ها پایبند به عقاید خودشان بودند. تمام تصمیماتی که شخصیت‌ها می‌گرفتند، حتی اگر شما بعنوان مخاطب آن تصمیم را قبول نداشتید، برایتان قابل درک بود.

به همین دلیل، با اینکه کاپیتان آمریکا را مقصر می‌دانم، درکش می‌کنم.

فیلم The Marvels از فردا روی پرده نقره‌ای می‌آید و تا به این لحظه، بازخوردهای کارشناسان Rotten Tomatoes به هیچ وجه مثبت نبوده است. اثر مزبور پس از ۱۲۰ نقد نمره ۵۸ را بدست آورده تا در کنار آثار ضعیفی مانند Thor: Love and Thunder و Eternals قرار بگیرد.

کاپیتان مارول، مونیکا رمبئو و میس مارول (Ms. Marvel) در جدیدترین ماجراجویی‌شان باید یک جنگجو از نژاد کری را متوقف کنند؛ فردی که ظاهراً از طرفداران تانوس بوده و می‌خواهد آرزویش را بار دیگر به حقیقت تبدیل کند.

3.9 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا