امتیاز نسبتا پایین هفتمین قسمت از سریال The Last of Us

بینندگان از این قسمت چندان راضی نبودند

هفتمین قسمت از سریال The Last of Us

هفتمین قسمت از سریال The Last of Us برخلاف قسمت‌های قبلی، چندان باب میل بینندگان نبود و پایین‌ترین امتیاز را به خود اختصاص داده است.

کمتر از دو ماه از اکران سریال آخرین ما می‌گذرد؛ مجموعه سینمایی با اقتباس از بازی لست آو آس که این روزها حسابی سروصدا به پا کرده و بینندگان بی‌شماری در اقصی نقاط جهان دارد. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، مدتی پیش هفتمین قسمت از این سریال توسط شبکه HBO Max پخش شد که به‌جای پیشبرد داستان اصلی، روی نمایش گذشته الی و رابطه او با دوست صمیمی خود یعنی رایلی تمرکز دارد.

ابتدای قسمت هفتم سریال، دنباله اتفاقات قسمت قبلی را نشان می‌دهد؛ جایی که جوئل در بیمارستان سابق گروه فایرفلایز با راه‌زن‌ها درگیر شده و در اثر برخورد تبر به شکم او، مجروح می‌شود. در ادامه، الی او را به پناهگاهی رسانده و در تلاش است تا با جمع‌آوری لوازم پزشکی و داروها، جوئل را درمان کند.

در همین حین، با نمایش یک فلش‌بک، یکی از شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره‌های الی به تصویر کشیده می‌شود. مشابه قسمت‌های قبلی، این اپیزود نیز با با دوستی و عشق آغاز شده و در آخر، با یک تراژدی به پایان رسید. در این قسمت به طور اجمالی به سرگذشت الی، پیش از ورود جوئل به زندگی او، پرداخته شده و شاهد نحوه گزیده شدن و از دست دادن دوست صمیمی او هستیم.

علی‌رغم دو قسمت قبلی سریال که از نظر بینندگان شاهکاری به تمام عیار بودند، اما اپیزود هفتم چندان باب میل تماشاگران نبود؛ به طوری که در حال حاضر این اپیزود با رای بیش از ۲۰ هزار کاربر در وبسایت IMDb، امتیاز ۷.۸ از ۱۰ را از آن خود کرده است. حدود ۳۷ درصد از این افراد، نمره کامل یعنی ۱۰ از ۱۰ را به این قسمت اختصاص دادند و این در حالی است که شماری از بینندگان نمره ۱ از ۱۰ را برای این اپیزود در نظر گرفته‌اند.

یکی از عمده‌ترین نقدهایی که بینندگان به هفتمین قسمت از سریال The Last of Us وارد کردند، عدم پیشبرد داستان اصلی در این اپیزود بود؛ به طوری که در میانه سریال، شاهد اختصاص یک قسمت کامل برای نمایش سرگذشت الی بودیم. به علاوه، صحنه‌های اکشن سریال در مقایسه با بازی و بسته الحاقی Left Behind، بسیار کم بود؛ به طوری که در بسته الحاقی مزبور الی و رایلی باید از گروه عظیمی از آلوده‌ها فرار کنند. اما در سریال، الی و رایلی فقط با یک آلوده درگیر شده و این درگیری تنها چند ثانیه طول می‌کشد. این موضوع نیز مورد نقد بسیاری از هواداران قرار گرفته است.

علاوه بر این‌ها، گروهی از بینندگان و طرفداران از نحوه شکل‌گیری رابطه الی و رایلی ناراضی هستند. میان شخصیت‌ها دارد و گویا عده‌ای را بسیار عصبانی کرده است. بدین ترتیب، در حال حاضر اپیزود هفتم پایین‌ترین امتیاز سریال را از آن خود کرده است. بعد از این اپیزود، اپیزود سوم که داستان بیل و فرانک را روایت می‌کند، پایین‌ترین امتیاز یعنی نمره ۸ از ۱۰ را در وبسایت IMDb دارد.

شما می‌توانید نقد و بررسی قسمت هفتم سریال The Last of Us را به همراه تمام نکات و ایستراگ‌ها مطالعه کنید. این اپیزود توانست نمره ۸ از ۱۰ را در رسانه سرگرمی به خود اختصاص دهد که خلاصه و جمع‌بندی این بررسی به شرح زیر است:

پس از دو قسمت پنجم و ششم که به نظر عموم مخاطبین شاهکار بودند، ما قسمت هفتمی نسبتا ضعیف‌تر دریافت کردیم. با این وجود آشنایی با گذشته الی و افراد حاضر در زندگی او، توانست چشم ما را به ماهیت واقعی این شخصیت باز کند که این موضوع می‌تواند در قسمت‌های بعدی و حتی فصل بعدی تاثیر گذار باشد.

ناگفته نماند که قسمت هشتم سریال آخرین ما در ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح روز دوشنبه، ۱۵ اسفند به وقت ایران (پنجم مارس) از طریق شبکه HBO پخش خواهد شد. بهتر است بدانید که شرکت سونی ساخت فصل دوم سریال لست آو آس را رسما تایید کرده که البته هنوز جزئیاتی از روند آغاز فیلم‌برداری و تاریخ پخش آن در دسترس نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عملکرد نسبتا ضعیف هفتمین قسمت از سریال The Last of Us در مقایسه با قسمت‌های قبلی چیست؟ آیا شما هم از این اپیزود چندان راضی نبودید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا