قسمت هفتم سریال The Last of Us

تفاوت‌های قسمت هفتم سریال The Last of Us با بازی اصلی

بر الی چه گذشت

قسمت هفتم سریال The Last of Us با محوریت داستان بسته‌ی الحاقی Left Behind منتشر شد. در این مطلب به بررسی تفاوت‌های سریال با بازی می‌پردازیم.

قسمت هفتم سریال The Last of Us زمان را کمی به عقب می‌برد و ما را بیشتر با گذشته‌ی الی (Ellie) آشنا می‌کند. اپیزود هفتم به شدت به منبع اصلی اقتباس وفادار است و چندان از بسته‌ی الحاقی Left Behind دور نمی‌شود. با این حال، بسیاری از صحنه‌های اکشن از این قسمت حذف شده و از طرفی یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای الی، خیلی زودتر از آن که انتظارش را داشتیم، رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. یک سری موارد بسیار مهم که در بازی وجود داشت هم در این قسمت از سریال، به کل حذف شده‌اند.

پس از زخمی شدن جوئل (Joel) در انتهای قسمت ششم، حالا الی وظیفه دارد تا از او مراقبت کند. قسمت هفتم سریال The Last of Us از فرصت استفاده می‌کند و در همین حین، داستان الی در مدرسه‌ی فدرا و رابطه‌اش را با رایلی (Riley) به تصویر می‌کشد. در ادامه مهم‌ترین تفاوت‌های قسمت هفتم سریال را نسبت به بسته‌ی الحاقی Left Behind مقایسه می‌کنیم. از نمایش مدرسه‌ی فدرا گرفته، تا حذف تفنگ‌های آب پاش از سریال.

جوئل از الی می‌خواهد که او را رها کند

پس از زخمی شدن جوئل، الی وظیفه دارد از او پرستاری و او را درمان کند. از همان ابتدای شروع قسمت هفتم سریال The Last of Us، با یک تغییر مهم نسبت به بازی روبرو می‌شویم. جوئل از الی می‌خواد که او را به حال خود رها کند و به تنهایی سراغ تامی (Tommy) در جکسون بازگردد. جوئل دیگر از خودش قطع امید کرده و در این لحضه فقط به امنیت الی فکر می‌کند. با این حال خودش بهتر از هر کسی می‌داند که الی، او را در این وضعیت تنها نمی‌گذارد.

مدرسه‌ی فدرا در سریال The Last of Us

با این‌که قبلا بارها داستان‌های الی را در مورد مدرسه‌ی فدرا شنیده‌ایم یا حتی چیز‌هایی را در مورد آن، در کامیک The Last of Us: American Dreams خوانده بودیم، اما هرگز این فرصت را نداشتیم که آن را از نزدیک مشاهده کنیم. هنگامی که الی در مدرسه‌ی فدرا در حال ورزش است، دختری با نام بثنی (Bethany) هدفون را از سر الی می‌اندازد. الی به آن دختر می‌گوید که دنبال دعوا نیست. با این حال بثنی جواب می‌دهد: “تو اصلا جنگجو نیستی. دوستت جنگجو بود. اونم که دیگه اینجا نیست”. همین مسئله خشم الی را برمی‌انگیزد و او را مجبور می‌کند تا با یک مشت، به خدمتش برسد.

در ادامه الی برای تنبیه به دفتر احضار می‌شود. مامور فدرا برای الی توضیح می‌دهد که او توانایی تبدیل شدن به یک افسر را دارد. کافی است فقط از قوانین پیروی کند تا به یک افسر تبدیل شود و اتاق و غذای خوب، گیرش بیاید. در غیر این صورت به یک سرباز تبدیل می‌شود و باید از صبح تا شب نگهبانی دهد و خبری هم از غذای خوب و جای خواب نیست. حتی احتمالا باید از بثنی دستور بگیرد. با همه‌ی این حرف‌ها، الی چندان علاقه‌ای به پیروی از قوانین ندارد.

جنازه‌ی یک مرد

در قسمت هفتم سریال The Last of Us، رایلی که پس از مدت‌ها دوباره به سراغ الی بازگشته، از او می‌خواد تا برای چند ساعت با هم بیرون بروند. در این مسیر با یک جنازه روبرو می‌شوند که به گفته‌ی رایلی، آن جنازه قبلا آنجا حضور نداشته است. این دو به جنازه نزدیک می‌شوند تا آن را بررسی کنند. ظاهرا آن مرد با مصرف قرص‌های بیش از حد، خوددکشی کرده است. الی هم شیشه شرابی که در کنار این مرد قرار دارد را برمی‌دارد. کمی بعد، در اثر شکستن چوب‌های زیر او، این جنازه به طبقه‌ی پایین سقوط می‌کند. این بخش کاملا در سریال جدید است و چنین چیزی در بازی وجود ندارد.

نحوه‌ی ملحق شدن رایلی به گروه فایرفلایز

نحوه‌ی ملحق شدن رایلی به گروه فایرفلایز در بازی و سریال، کاملا متفاوت است. در انتهای کامیک The Last of Us: American Dreams رایلی یک بار با مارلین (Marlene) رئیس گروه فایرفلایز ملاقات می‌کند و از او می‌خواهد تا به فایرفلایز ملحق شود. مارلین از این قضیه استقبال نمی‌کند. او حسابی از دست رایلی خشمگین می‌شود و او را تهدید به مرگ می‌کند. با این حال در بسته‌ی الحاقی Left Behind متوجه می‌شویم که رایلی برای ملحق شدن به گروه فایرفلایز، دوباره سراغ مارلین می‌رود. با این تفاوت که این‌بار مارلین از رایلی استقبال می‌کند و حتی به او می‌گوید: “چیشد که انقدر دیر اومدی؟” در واقع مارلین از ابتدا فقط سعی داشت رایلی را تست کند تا مطمئن شود که او، عضو مناسبی برای گروه فایرفلایز است.

اما در سریال، رایلی به شکل دیگری عضو گروه فایرفلایز می‌شود. در قسمت هفتم سریال The Last of Us متوجه می‌شویم که ظاهرا در یکی از شب‌ها، هنگامی که رایلی به طور مخفیانه، نگهبانان فدرا را دور میزده، یکی از افراد فایرفلایز او را می‌بیند و حسابی از تکنیک‌های رایلی خوشش می‌آید. همین مسئله باعث می‌شود تا رایلی را به گروه فایرفلایز دعوت کند. رایلی در سریال The Last of Us خیلی راحت‌تر از آن‌‌چه که فکرش را می‌کردیم، به گروه فایرفلایز ملحق می‌شود.

در سریال The Last of Us خبری از وینستون نیست

وینستون (Winston) یک گروهبان پیر بود که در بازی The Last of Us با او آشنا می‌شویم. در کامیک The Last of Us: American Dreams، رایلی به سراغ وینستون می‌رود و از او می‌خواهد تا به الی، اسب سواری یاد دهد. در بازی The Last of Us: Left Behind متوجه می‌شویم که وینستون در اثر ایست قلبی، از اسبش سقوط می‌کند و می‌میرد. اما در قسمت هفتم سریال The Last of Us اصلا خبری از او نیست.

الی و رایلی عکس‌هایشان را چاپ می‌کنند

در بخشی از بازی The Last of Us: Left Behind در مرکز خرید، یک غرفه‌ی عکاسی وجود دارد. جالب است بدانید که بازیکنان می‌توانند به طور کل از این بخش عبور کنند و اصلا وارد آن نشوند. با این حال اگر به این غرفه‌ی عکاسی وارد شوید، می‌توانید تم‌های مختلفی را انتخاب و ژست‌های مختلف عکس را امتحان کنید. در نهایت اما در بازی، الی و رایلی موفق به چاپ عکس‌هایشان نمی‌شوند. آن‌ها سعی میکنند تا با کوبیدن دستگاه، آن را تعمیر کنند. اما با این کار آن را کاملا از کار می‌اندازند.

این غرفه در قسمت هفتم سریال The Last of Us هم قرار دارد. با این تفاوت که طبیعتا خودتان نمی‌توانید برای عکس‌ها، ژست بگیرید. و از طرفی الی و رایلی موفق می‌شوند تا عکس‌های خود را چاپ کنند. یک نکته‌ی جالب دیگر هم این است که در سریال برای استفاده از این دستگاه، به اسکناس نیاز است.

الی موفق می‌شود تا با دستگاه‌های آرکید بازی کند

یکی از آرزوهای الی در بازی The Last of Us این بود که بتواند بازی‌های ویدیویی را تجربه کند. آرزویی که نهایتا در Part II تحقق می‌یابد. با این حال اما در قسمت هفتم سریال The Last of Us، الی موفق می‌شود تا بازی Mortal Kombat 2 را در یکی از دستگاه‌های آرکید، تجربه کند. الی و رایلی با استفاده از سکه‌هایی که رایلی پیدا کرد، دستگاه را راه می‌اندازند و با هم مبارزه می‌کنند. قبلا هم در اپیزودهای قبلی سریال The Last of Us به بازی Mortal Kombat 2 اشاره‌ای داشتیم. در بازی The Last of Us به جای بازی Mortal Kombat 2، از بازی خیالی The Turning استفاده می‌شد.

در بازی The Last of Us: Left Behind الی و رایلی با مغازه‌ی آرکیدی روبرو می‌شوند که تمام دستگا‌ه‌هایش خراب است. با این حال رایلی، چشمان الی را می‌بندد و از او می‌خواهد چیزهایی که برایش تعریف می‌کند را تصور کند. رایلی سعی می‌کند بازی The Turning را برای الی شرح دهد. در همین هنگام، شاهد مینی گیم جالبی شبیه به بازی Mortal Kombat هستیم. همچنین در مغازه‌ی آرکید در بازی Left Behind، دستگاه آرکیدی از بازی قدیمی استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) با نام Jak X: Combat Racing هم وجود دارد که الی از آن به عنوان یک بازی احمقانه یاد می‌کند.

خبری از بازی پرتاب آجر در سریال The Last of Us نیست

در بخشی از بازی The Last of Us: Left Behind الی و رایلی با هم برای شکستن شیشه‌های ماشین، مسابقه می‌گذارند. هر کسی که زودتر شیشه‌های ماشین خود را با استفاده از آجر بشکند، برنده است. بازنده مجبور می‌شود به یکی از سوال‌های برنده، پاسخ دهد. این بخش می‌توانست بهترین فرصت برای بازگشت آجرها به سریال The Last of Us باشد. اما ظاهرا غیبت بطری‌ها و آجرهای نمادین بازی The Last of Us در سریال، همچنان ادامه دارد.

غیبت تفنگ‌های آب‌ پاش در سریال The Last of Us

غیبت موارد مختلف در قسمت هفتم سریال The Last of Us تمامی ندارد. شاید شبکه‌ی HBO باید مدت زمان بیشتری را برای این اپیزود در نظر می‌گرفت. الی و رایلی در بازی The Last of Us، تفنگ‌های آب پاشی دارند که ماموران فدرا برای تنبیه، این تفنگ‌ها را از آن‌ها می‌گیرد. الی یک بار سعی می‌کند تا این تنفگ‌ها را پس بگیرد، اما در این راه موفق نیست. با این حال، رایلی بعدا موفق می‌شود تا آن‌ها را پس بگیرد. رایلی ادعا می‌کند که برای این بازپس‌گیری تفنگ‌های آب پاش، حتی نزدیک بود تیر بخورد. رایلی این تفنگ‌ها را به عنوان غافل‌گیری به الی هدیه می‌دهد. در ادامه باید با رایلی مبارزه‌ کنیم و هرکسی که بیشتر خیس شود، می‌بازد. پس از انجام این مسابقه، رایلی پنهان می‌شود و الی باید به دنبال او بگردد. این بار هر کسی که زودتر خیس شود بازنده است.

رایلی برای مدتی در مرکز خرید مستقر بود

رایلی در بازی The Last of Us صرفا برای ملاقات با الی، یک شهر پر از سرباز را پشت سر می‌گذارد. فقط برای این‌که دوباره الی را ببیند و او را به مرکز خرید ببرد. کمی بعد رایلی به الی توضیح می‌دهد که او اصلا اجازه‌ی حضور در این مکان را ندارد و خیلی زود، شهر را ترک می‌کند. اما در قسمت هفتم سریال The Last of Us، رایلی برای مدتی در مرکز خرید مستقر بود. حتی او یک سری بمب دست ساز را برای گروه فایرفلایز طراحی می‌کند که آن‌ها را در این مرکز خرید، نگه می‌دارد. همین مسئله، باعث خشم الی نسبت به رایلی می‌شود. البته باز هم رایلی مجبور است تا شهر را ترک کند.

حذف فلش بک و فلش فورواردها و تاثیر آن در صحنه‌های اکشن

در بسته‌ی الحاقی Left Behind بارها شاهد فلش بک و فلش فوروارد در داستان هستیم. پس از زخمی شدن جوئل، الی در بازی The Last of Us: Left Behind سعی می‌کند تا وسایلی را برای درمان جوئل پیدا کند. در قسمت هفتم سریال The Last of Us، الی به راحتی از اتاق‌ طبقه‌ی بالا، نخ و سوزن پیدا کرده و زخم جوئل را بخیه می‌زند. اما در بازی The Last of Us باید مراحل زیادی طی شود تا ابزارهای کمک‌های اولیه را پیدا کنیم. برای طی کردن این مراحل، بارها شاهد فلش بک و فلش فوروارد در زمان قدیم و زمان حال هستیم. الی ابتدا سراغ یک داروخانه می‌رود ولی چیزی نصییش نمی‌شود. در ادامه اما موفق می‌شود تا از یک هلیکوپتر نظامی، جعبه‌ی کمک‌های اولیه را پیدا کند.

جالب است بدانید در بازی The Last of Us: Left Behind، الی با گروهی از افراد ناشناس روبرو می‌شود. این گروه در تلاش برای پیدا کردن یک پیرمرد و دختر بچه هستند. حتی در بخشی از بازی‌، آن‌ها مکان جوئل را پیدا می‌کنند و سعی دارند قفل را بشکنند تا وارد اتاق شوند. با این حال الی به موقع از راه می‌رسد و باید با آن‌ها مبارزه کند. بسیاری از سکانس‌های اکشن در بسته‌ی الحاقی Left Behind، طی همین فلش بک و فلش فورواردها اتفاق می‌افتد. با توجه به عدم چندان نیاز سریال به سکانس‌های اکشن، منطقی است که دیگر به این فلش بک و فورواردها هم نیازی نباشد. البته بجز صحنه‌ی پایانی سریال، که بین زمان حال و گذشته، جابجا می‌شود.

در کل صحنه‌ی اکشن خاصی در قسمت هفتم سریال The Last of Us وجود ندارد. به غیر از لحضه‌ای که یک فرد آلوده به الی و رایلی حمله می‌کند. در بسته‌ی الحاقی Left Behind، در این بخش از بازی، بازیکن باید از دسته‌ی بزرگی از آلوده‌ها فرار کند. اما در سریال، الی و رایلی فقط با یک آلوده درگیر می‌شوند.

نظر شما در مورد قسمت هفتم سریال The Last of Us و تفاوت‌های آن با بسته‌ی الحاقی Left Behind چیست؟ چیزی تا پایان سریال The Last of Us باقی نمانده است. قسمت هشتم این سریال، هفته‌ی آینده روز دوشنبه ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. فراموش نکنید که حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا