#مهسا_امینی

نسخه‌ی جدید The Godfather 3 آغاز و پایان‌بندی متفاوتی خواهد داشت

این اثر دسامبر سال جاری میلادی به سینماها می‌آید

نسخه‌ی جدید The Godfather 3 آغاز و پایان‌بندی متفاوتی خواهد داشت سورنا رضایی ۰ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
نسخه‌ی جدید The Godfather 3

استودیوی پارامونت پیکچرز قصد دارد نسخه‌ی جدید The Godfather 3 را در ماه دسامبر روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد. این اثر، آغاز و پایان‌بندی متفاوتی دارد.

فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola) که توانسته بود با ساخت Patton خود را در مرکز توجه‌ها قرار دهد، در سال ۱۹۷۲ میلادی The Godfather را راهی سینماها کرد و به واسطه‌ی آن، به نامی جهانی تبدیل شد. اقتباس سینمایی رمان پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پوزو (Mario Puzo) نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه در جشنواره‌ها هم عملکردی عالی داشت. محصول پارامونت پیکچرز برای دریافت ۹ جایزه‌ی اسکار نامزد شد و نهایتا سه مورد از آن‌ها به دست آورد. قسمت دوم تحت عنوان The Godfather 2 در سال ۱۹۷۴ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت.

این فیلم در زمینه‌ی مالی عملکردی ضعیف‌تری نسبت به قسمت اول داشت داشت اما در زمینه‌ی جوایز بهتر ظاهر شد. قسمست دوم The Godfather در ۱۱ زمینه‌ی مختلف نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شد و در پایان، شش مورد را از آن خود کرد. فرانسیس فورد کاپولا، ماجراهای خانواده‌ی مافیایی کورلئونه را تمام شده می‌دانست و از همین رو، تمایلی به ساخت قسمت سوم نداشت اما دریافت یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز نظرش را تغییر داد. قسمت پایانی در سال ۱۹۹۰ میلادی به سینماها آمد و عملکرد ضعیف‌تری را در زمینه‌ی بازخوردها نسبت به دو قسمت پیشین ثبت کرد. این اثر همچنین در ۷ زمینه‌ی مختلف نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شد اما هیچ کدام را به دست نیاورد.

استودیوی پارامونت پیکچرز چندی پیش اعلام کرد نسخه‌ی جدید The Godfather 3 را تحت عنوان Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone در تاریخ نامشخصی از ماه دسامبر (۱۱ آذر الی ۱۱ دی) به سینماها خواهد آورد. این اثر در مقایسه فیلم اصلی آغاز و پایان‌بندی متفاوتی دارد. برای تعدادی از صحنه‌ها هم از نماهای متفاوت استفاده شده است. در ضمن، فرانسیس فورد کاپولا شخصا روی روند آماده سازی نسخه‌ی جدید نظارت داشته است. او در این باره گفت:

برای این نسخه آغاز و پایان‌بندی متفاوتی ساختم و بهبودهایی را در بسیاری از صحنه‌ها، نماها و موسیقی‌های متن اعمال کردم. این تغییرات باعث شده‌اند تا Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone به پایان شایسته‌تری برای فیلم‌های The Godfather و The Godfather 2 تبدیل شود. از جیم جیاناپولوس (Jim Gianopulos) و دیگر مسئولان تصمیم گیرنده در استودیوی پارامونت پیکچرز ممنون هستم که فرصت بازبینی در این فیلم را برایم به وجود آوردند.

Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone به مناسب ۳۰ سالگی The Godfather 3 روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود و طبق گفته‌های فرانسیس فورد کاپولا، تفاوت کمتری با چشم‌انداز اصلی‌اش برای قسمت سوم دارد. در ضمن، نامی که برای نسخه‌ی جدید انتخاب شده، عنوانی است که کاپولا سه دهه‌ی قبل برای قسمت پایانی پیشنهاد کرده بود اما به دلیل مخالفت مدیران پارامونت پیکچرز هرگز مورد استفاده قرار نگرفت.

نسخه‌ی جدید The Godfather 3 پس از اکران گسترده در ماه دسامبر، راهی سینمای خانگی خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا