#مهسا_امینی

تماشا کنید: تریلر مخصوص تولد پنجاه سالگی فرنچایز پدرخوانده

پدرخوانده ۵۰ ساله شد!

پارامونت پیکچرز اعلام کرد که «پدرخوانده» ساخته فرانسیس فورد کاپولا برای پنجاهمین سالگرد خود در سینماهای Dolby و AMC در تاریخ ۲۴ ماه فوریه با کیفیت ۴K Ultra HD و دیجیتال در ۲۲ ماه مارچ باری دیگر در سینما‌ها اکران خواهد شد. 

همچنین پارامونت تریلر جدیدی از نسخه بازسازی شده فرنچایز پدرخوانده را نیز منتشر کرده است. این ترمیم شامل ۱۰۰۰ساعت اصلاح رنگ و ترمیم ترک‌های مونو اصلی فیلم، به اضافه ۴۰۰۰ ساعت ترمیم لکه ها و نواقص فیلم بوده است. هر سه فیلم این سه گانه به کارگردانی خود کاپولا بازسازی شده اند.

این اقتباس سینمایی از رمان ماریو پوزو (Mario Puzo) نوشته سال ۱۹۶۹ الهام گرفته شده در سال ۱۹۷۲ منتشر شده و جایزه اسکار را از آن خود کرد . این فرنچایز شامل سه گانه‌ای است که ظهور و سقوط خانواده کورلئونه (Corleone) تحت رهبری ویتو کورلئونه (Vito Corleone) با بازی مارلون براندو (Marlon Brando) و تغییر و تحولات زندگی کوچکترین پسرش، مایکل با بازی آل پاچینو (Al Pacino) را روایت می‌کند.

تولد پنجاه سالگی فرنچایز پدرخوانده

جیمز کان، ریچارد کاستلانو، رابرت دووال، استرلینگ هایدن، جان مارلی، ریچارد کونته و دایان کیتون نیز در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

کوپولا خالق این سه‌گانه در جریان تولد پنجاه سالگی این فرنچایز عنوان کرد که بسیار به ساخته خود و هنر نویسندگی پوزو افتخار می‌کند.

آندریا کالاس، معاون ارشد آرشیو پارامونت، در این زمینه عنوان کرد که: پارامونت به شدت افتخار می‌کند که این سه‌گانه را بازیابی کرده است. پارامونت  از نزدیک شاهد این امر بوده که چگونه فیلمبرداری درخشان، موسیقی متن، طراحی تولید، طراحی صحنه و لباس، تدوین، اجراها و البته فیلمنامه نویسی و کارگردانی این اثر به طرز شگفت آوری حرفه‌ای انجام شده و همین امر باعث شده تا این اثر به چنین محبوبیتی برسد.

کوپولا همچین افزود که او از همکاری با استودیو پارامونت بسیار راضی و خوشحال است. همچنین عنوان کرد بسیار خوشنود است که اکنون افراد جوان‌تر که شناختی از این فرنچایز ندارند نیز به لطف پارامونت قادر خواهند بود تا با ساخته او ارتباط برقرار کنند. 

«پدرخوانده» برای مدت محدودی به طور انحصاری در سینمای دالبی در تئاترهای AMC در ایالات متحده و همچنین در مناطق بین المللی در سراسر جهان اکران خواهد شد تا تولد ۵۰ سالگی خود را جشن بگیرد. 


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا