#مهسا_امینی

پرومو آرت‌های لو رفته از فیلم Doctor Strange 2 از واریانت مرموز مدافع استرنج می‌گویند

Doctor Strange 2 بیش از دو واریانت از دکتر استرنج را به ما نشان می‌دهد

مدافع استرنج

Doctor Strange in the Multiverse of Madness زمانی که در ماه می در سینماها اکران شود، استیون استرنج را در حال کشف قلمرو جدیدی در دنیای سینمایی مارول نشان خواهد داد. تریلر فیلم دکتر استرنج ۲، استرنج را نشان می‌دهد که در حال کاوش در جهان‌های چندگانه است و در این فرآیند، با  نسخه‌های مختلف خودش روبه‌رو می‌شود. اخیراً تصاویری از این اثر منتشر شده است که در بین آن‌ها می‌توان به پرومو آرت لو رفته از شخصیت مدافع استرنج – Defender Strange اشاره کرد. این تصویر برای اولین بار توسط کاربر توییتر eljaunleon به اشتراک گذاشته شده است و به طرفداران این نوید را می‌دهد که در این اثر با بیش از دو واریانت از استیفن استرنج روبه‌رو خواهیم شد. 

اولین واریانت استرنج که برای مدت کوتاهی در اولین تیزر فیلم دیده شد، حداقل از نظر زیبایی شناسی بر اساس شخصیتی است که در مجموعه کتاب‌های مصور مت فراکشن و تری دادسون در سال ۲۰۱۱، به نام The Defenders ظاهر شد. این سری که برای ۲۱ شماره پخش شد، شاهد تیم استرنج با Silver Surfer، Namor، Red She-Hulk و Iron Fist بود و از قضا، با دستکاری زمان  توسط دکتر استرنج برای جلوگیری از نابودی جهان به پایان رسید. زمانی که این سری در حال توسعه بود، با توجه به گفته‌های خالق این اثر، هر آنچه را که تا به حال در دنیای مارول اتفاق افتاده بود را توضیح داد، بنابراین ارجاع آن در فیلمی که ممکن است تلاش کند همین کار را انجام دهد منطقی و هیجان انگیز به نظر می‌رسد.

هنوز مشخص نیست که در کنار شخصیت‌های اصلی فیلم یعنی اسکارلت ویچ، وانگ و آمریکا چاوز چه کسانی در کنار دکتر استرنج مبارزه خواهند کرد، با این حال علاوه بر حضور دیگر واریانت‌های دکتر استرنج شایعاتی منتشر شده که از حضور تارون اجرتون به عنوان ولورین و اریک بانا در نقش هالک شگفت انگیز همچنین شخصیت‌های موربیوس، سیلوی و لوکی در این اثر خبر می‌دهند. صحت این شایعات هنوز مشخص نشده و با توجه به مفهوم مولتی‌ورس نمی‌توان به طور قطع پیش‌بینی کرد که چه شخصیت‌هایی می‌توانند در این اثر حاضر شوند. با این حال یکی از جدیدترین شایعاتی که در این زمینه منتشر شده از حضور توبی مگوایر در این فیلم و کمک او به دکتر استرنج در شکست تاریکی‌های درون خود، خبر می‌دهد. 

پرومو آرت لو رفته تصویر ساده‌ای از Defender Strange را نشان می‌دهد، بنابراین نمی‌توان گفت که نقش او در فیلم چیست یا ممکن است با چه مدافعان دیگری در جهان خود کار کند. برای دانستن این موضوع، باید منتظر بمانیم تا ببینیم وقتی فیلم Multiverse of Madness در تاریخ ۶ می ۲۰۲۲ در سینماها اکران می‌شود، اوضاع چگونه پیش می‌رود.

پرومو آرت‌های لو رفته از فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness 

تصویر لو رفته از مدافع استرنج - Defender Strange

چرا Multiverse of Madness نام شوماگوراث را تغییر داده است؟

یکی از جالب‌ترین نکاتی که در این پروموارت‌های لو رفته دیده می‌شود تغییر نام شوماگوراث موجود افسانه‌ای پلیدی است که قرار است یکی از شخصیت‌های منفی اصلی این اثر باشد. گمانه زنی‌های زیادی در مورد اینکه چه کسی آنتاگونیست اصلی در Multiverse of Madness خواهد بود وجود دارد. تریلر این اثر به ما نشان داد که ویلن این فیلم خود استرنج است با این حال، ما همچنین نگاهی اجمالی به موجودی آشنا از تاریخ کمیک مارول داشتیم. شوما-گوراث بزرگ که با ظاهری شبیه به ظاهر کلاسیک خود در کتاب‌های کمیک ظاهر شد، اما معلوم شد که این موجودی است که به نام «گارگانتوس» شناخته می‌شود. این تغییر نام در پروموآرت‌های منتشر شده از فیلم و تصاویری که از اکشن فیگورهای این فیلم منتشر شده نیز به چشم می‌خورد. 

کمی پیش شایعه شد که ینیفر مولینا صداپیشگی این موجود را بر عهده خواهد داشت و خارج از برخی شایعات، هیچ‌گاه تایید رسمی در مورد صداپیشگی گوراث وجود نداشت. با این حال، طراحی این شخصیت از طراحی گوراث از کمیک کپی شده است. یا دست کم، به نظر می‌رسد بیشتر شبیه همان شخصیت تنها با نام جدید است. این احتمال وجود دارد که به دلیل مشکلات حقوقی پیرامون این شخصیت “شوما-گورات” تغییر نام داده باشد.

این شخصیت برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ در شماره ۱۰ مارول پریمیر ظاهر شد، نام  شوما گوراث برای اولین بار در داستان کوتاهی با عنوان “نفرین جمجمه طلایی” توسط رابرت ای. هاوارد استفاده شد. به این ترتیب، مارول از نظر فنی مالک حقوق این نام نیست و ممکن است اکنون مارول برای جلوگیری از اختلافات قانونی، نام او را تغییر دهد.

یک نظریه مهم وجود دارد که ممکن است هنوز با  شوما-گورات اصلی در فیلم به عنوان یک شخصیت جداگانه روبه‌رو نشده‌ایم. وقتی به لیست بازیگران نگاه می‌کنید، مولینا به عنوان “Gargantos 2” در لیست قرار می گیرد که به این معنی است که نسخه‌های مختلفی از این شخصیت وجود خواهد داشت. اگر چه شاید گنجاندن یک عدد در ابتدای نام این شخصیت بی‌معنی به نظر برسد، ممکن است اولین نشانه واضح ما باشد که در لغت Gargantos رازهای بیشتری از آنچه به چشم می‌آید نهفته است. اگر واقعاً بیش از یک نسخه از این هیولا وجود داشته باشد، ممکن است اشاره‌ای باشد که این شخصیت فقط یک موجود منحصر به فرد نیست و فراتر از آنچه که تصور می‌کنیم است.

بنابراین، در حالی که ممکن است مارول هنوز از استفاده از نام شوما-گوراث اجتناب کند، نکاتی وجود دارد که نشان می‌دهد گارگانتوس چیزهای بیشتری در چنته دارد. اگرچه این نام برای موجودی مناسب است که می‌خواهد کل جهان چندگانه را تصاحب کند. شرورهای استرنج بزرگتر از ابعاد زندگی هستند و خیلی تعجب آور نیست که این موجود صرفاً زاییده چیزی بسیار بزرگتر، شاید حتی فراتر از آن باشد. دورمامو فقط یک شکل فیزیکی برای تعامل با عامل نفوذی بعد تاریکی بود. بنابراین، شاید در پایان ماجرای جهان‌های چندگانه، در نهایت استرنج با شکل واقعی خود روبرو شود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا